האדמו"ר מסאטמאר שליט"א יצא ביום רביעי בערב ללוס אנג'לס שם שהה במשך יומיים וערך מגביות לטובת מוסדותיו בוויליאמסבורג. העסקנים מדליפים: האדמו"ר כבר גייס למעלה מ-2 מיליון דולר

כ"ק אדמו"ר מסאטמאר שליט"א יצא ביום רביעי ממעונו שבוויליאמסבורג, לעבר לוס אנג'לס במטרה לגייס כספים עבור החזקת המוסדות בוויליאמסבורג.

קרא עוד:

[postim]

האדמו"ר הגיע בשעה 21:15 בלווית משבקי"ם וחברי הנהלת מוסדות סאטמאר לנמל תעופה JFK. עם האדמו"ר הגיע גם העסקן ר' אברהם יעקב פרידמן, המכונה 'שר החוץ' של החסידות, שהפעיל את קשריו הענפים בשדה, שהאדמו"ר יוכל לעלות מיידית למטוס ללא בדיקות וללא עיקובים.

בשעה 01:00 בלילה (שעון לוס אנגל'ס), נחת האדמו"ר בשדה התעופה המקומי, שם המתין לו הנגיד הרב בערל ווייס שלקח את האדמו"ר ברכבו לביתו שם התאכסן האדמו"ר.

אמש (ה') התפלל האדמו"ר שחרית בבית המדרש "בית יהודא" בעיר, וניגש לקריאת ההלל לפני התיבה. לתפילת מוסף ניגש אחי האדמו"ר, הגה"צ אב"ד זענטא שליט"א. לאחר התפילה, ערך האדמו"ר סעודת ראש חודש ששולבה עם מעמד קבלת פנים לקראת בואו, אליה הגיעו להשתתף האדמו"רים מניקלשבורג מונסי, ורידניק לוס אנג'לס שליט"א.

במשך כל אותו היום, סבב האדמו"ר בין בתי הנגידים בעיר וגייס סכומי עתק למען קיום מוסדותיו. יצויין, כי בתחילת השבוע – יום א', נסע האדמו"ר למיאמי שבפלורידה גם שם ערך מגביות לטובת המוסדות.

העסקנים שפיקדו על המסע הביעו שביעות רצון, שכן נמסר כי משני הערים יחד גייס האדמו"ר למעלה משני מיליון דולר. הבוקר, צפוי האדמו"ר מסאטמאר לשוב למעונו שבוויליאמסבורג.

העסקן ר אברהם יעקב היה מסדר עם משטרה שהאמור לא צריך להמתן בשורה יכול לילך תיכף כשהיגע על המוטוס IMG00442-20120223-0931 IMG00446-20120223-0950 אחר שחרית בהגיע לJFK עם העסקן ר אברהם יעקב פרידעמאן בסעודת ראש חודש בבית מדרש בית יודא
האדמור עם הנגיד ר בערל ווייס