יד ביד במלחמה על עולם התורה: יהדות התורה וש"ס מאחדים כוחות

מפגש פיסגה נדיר בין נציגי יהדות התורה וש"ס סביב שולחן אחד, בכנס החירום אמש (א') בבית מרן ראש הישיבה הגראי"ל שטיינמן שליט"א • ראש הישיבה פתח את הכינוס כשאמר: התורה היא חיינו ותמשיך לשאת את דגלו של עם ישראל בכל מקום שהוא • גלריה

אחדות מופלאה נרשמה אמש (א') בכינוס החירום בביתו של מרן ראש הישיבה הגראי"ל שטיינמן שליט"א ברח' חזון איש 5 בבני ברק, עת התכנסו חברי שני הסיעות החרדיות יהדות התורה וש"ס סביב שולחן אחד, לדון בדבר הטלטלה העזה שחווה הציבור החרדי בשבוע האחרון עם גזירת הבג"צ על ביטולו של 'חוק טל', והתוצאה שניחתה בעקבות כך על עולם התורה והישיבות כי מעוד כחצי שנה אמורים לגייס את כל בחורי הישיבות ואברכי הכוללים ללא יוצא מן הכלל.

קרא עוד:

[postim]

אל האסיפה המיוחדת בבית מרן הגראי"ל הגיעו: הגאון רבי שמעון בעדני חבר מועצת חכמי התורה של ש"ס, הגאון רבי צבי כ"ץ ראש ישיבת 'חזון נחום', הגאון רבי יוסף אפרתי ראש ביהמ"ד לחקלאות והתיישבות ונאמן בית הגרי"ש אלישיב, שר הפנים אלי ישי, חברי הכנסת: יעקב ליצמן, ישראל אייכלר, מנחם אליעזר מוזס, משה גפני, אורי מקלב, והרב מאיר פרוש.

במהלך האסיפה נשאו היושבים בחדרו של מרן ראש הישיבה דברים והעלו רעיונות ופתרונות שונים בדבר דרכי המאבק על עולם התורה והישיבות לבל תשתכח חלילה תורה מישראל.

מרן ראש הישיבה פתח את הכינוס ואמר: "בכל דור ודור עומדים עלינו לכלותינו אמנם הקב"ה מצילנו מידם, ביטול חוק טל הוא לא זה שיצליח להכחיד ולנתק את עם ישראל מהתורה הקדושה, התורה היא חיינו, והיא המגינה עלינו מכל הקמים עלינו, היא השומרת על כלל ישראל". הגראי"ל המשיך והפליג בשבח ובגדולת לימוד התורה.

אחריו נשאו דברים הגר"צ כ"ץ ר"י חזון נחום, הגר"י אפרתי, סגן שר הבריאות יעקב ליצמן, ויו"ר ועדת הכספים משה גפני.

בכנס הוחלט על שיתוף פעולה הדדי בין יהדות התורה וש"ס ללחום בכל תוקף ובכל דרך אפשרית נגד גיוסם של בני"ש. את הפרטים המלאים מתוך הישיבה לא הסכימו הנוכחים לחשוף.

צפו בגלריה • האחדות המופלאה תחת דגלו של מרן ראש הישיבה שליט"א

צילום: שוקי לרר

כינוס החירום בבית הגראי''ל שטיינמן כינוס החירום בבית הגראי''ל שטיינמן (1) כינוס החירום בבית הגראי''ל שטיינמן (2) כינוס החירום בבית הגראי''ל שטיינמן (3) כינוס החירום בבית הגראי''ל שטיינמן (4) כינוס החירום בבית הגראי''ל שטיינמן (5) כינוס החירום בבית הגראי''ל שטיינמן (6) כינוס החירום בבית הגראי''ל שטיינמן (7) P1090484

2 תגובות

יחי רבינו שליט"א לעולם ועד, רק ע"י דאגתו ודאגת אחדות ישראל נצליח לעבור את כל המשברים.

ממש "תודה" לחברי כנסת, אם לא הם לא היינו צריכים להם.
אתם באמת חושבים שיש להם חלום לגייס את אנשי ירושלים ? לא גיוס ולא שירות אזרחי, אז לכו והתרחקו מהם ואל תחששו מהם כלל

Comments are closed.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו