העיר אשדוד היתה השבת תחת מתקפת טילים וגראדים • שקט ברחובות • האדמו"ר מטשארנאביל ניהל את השבת כהרגלו בתפילות ובעריכת השולחנות • היכן ילמדו מחר למרות ההסלמה • כל הפרטים

דקות אחדות טרם כניסת השבת, בעלי הביפרים תושבי הדרום קיבלו דיווחים על הסלמה מתוכננת החל מהערב (ליל שבת) באזור הדרום.

מטבע הדברים העיר הייתה ריקה יחסית לשאר שבתות השנה. בשל ימי הפורים, מאות משפחות נסעו לחגוג עם קרוביהם מחוץ לעיר, ואלה שנשארו בעיר היו עייפים ותשושים מהימים האחרונים. בקיצור, כמעט לא היו אנשים ברחוב.

קרא עוד:

[postim]

כ"ק אדמו"ר מטשארנאביל שליט"א ערך את התפילות ועריכת השולחנות כרגיל. בליל שבת, לקראת סיום שירת 'כל מקדש' נשמעה האזעקה הראשונה. אחד המשתתפים בטיש נכנס לפאניקה, זינק ממקומו ורץ החוצה.

האדמו"ר שראה את הפאניקה הגדולה, קם אחריו ויצא אל המבואה שבבית המדרש, אז שמעו המשתתפים את מערכת כיפת-ברזל מיירטת את הגראד שנורה מעזה. הרעש היה מחריש אוזניים.

האדמו"ר ראה את אחד האברכים שהוא מבועת כולו וחיוור, וביקש מאחד הבחורים ללוות אותו לביתו. עם הרגיעה, חזר האדמו"ר לערוך את הטיש, במהלכו הורה למספר אברכים אשר להם משפחה ברוכת ילדים לשוב לבתיהם ולסייע להם להתמודד עם החרדות בשעה קשה זו.

בחצות הלילה סיים האדמו"ר את הטיש כהרגלו, וחצי שעה לאחר מכן, בשעה 00.30, נשמעה אזעקה נוספת.

גם בשבת אחה"צ החרדה עדיין ניכרה בעיר. תושבי העיר התבצרו בבתיהם מאימת הגראדים.

האדמו"ר מטשארנאביל ערך גם את הסעודה השלישית כרגיל, גם במהלכה נשמעו אזעקות מספר פעמים.

האדמו"ר יצא עם הציבור למבואת בית המדרש, שם המתין עד יעבור זעם, ועם סיומו שב לשולחן והמשיך בעריכת השולחן.

עקב המצב בוטלו סדרי הלימודים בהיכלי הישיבות: גור, בעלזא, וויז'ניץ בעיר. לעומת זאת, בישיבות גרודנא וטשארנאביל באשדוד ובקוממיות יקיימו את סדרי הישיבה כרגיל, מכיוון שהם ממוקמים במבנים ממוגנים.

משפחות אשר להן מבנה ממוגן יערכו קייטנות לילדים שלא ילמדו מחר.

IMG-20120310-WA0000