גבאי האדמו"ר מספינקא יכנס למאסר: "לא רצה להלשין"

הר"ר משה זיגלמן יכלא בניו יורק ביום ג', לאחר שלא הסכים לשתף פעולה עם חוקרי FBI ולהלשין על חסידים המעורבים כביכול בהלבנת הון. כל הפרטים

בית המשפט הפדראלי בלוס אנג'לס גזר ביום רביעי שעבר עונש של 18 חודשים על הר"ר משה זיגלמן בן 64, גבאי האדמו"ר מספינקא. זיגלמן נעצר לחקירה כדי 'להלשין' על יהודים אחרים החשודים בהלבנת הון, אך משום שהוא סירב לשתף פעולה עם החוקרים, נענש ונגזר עליו מאסר בפועל.

הר"ר זיגלמן ריצה תקופת מאסר בעבר, אך לפני שנה התעוררה מעורבותו בפרשה פעם נוספת, לאחר שחוקרי ה-FBI דרשו ממנו להעיד נגד חסידים החשודים במעורבות בפרשה.

בני משפחתו מספרים ל-JDN כי הגאון רבי יחזקאל ראטה שליט"א גאב"ד קארלסבורג מבורו פארק, כתב לשופט לפני מספר שבועות כי ר' משה לא ידבר על אנשים אחרים.

חברים רבים מחזקים את משפחתו על קידוש ה'. עורכי הדין והפרקליטים המטפלים בפרשה מסרבים להאמין שר' משה יישב במאסר תקופה נוספת רק כדי לא לדבר על אנשים אחרים, והביעו פליאתם.

עורכי דינו ביקשו מבית המשפט לדחות את כניסתו למאסר אחרי חג הפסח, כדי שיוכל לחגוג אותו עם משפחתו, אבל נענו בשלילה, ככל הנראה כדי להפעיל לחץ כבד, כדי שיישבר ויחליט 'לדבר'.

בני משפחתו מבקשים לנצל את הבמה הזאת, אתר JDN, כדי להודות לעסקן ואיש החסד הר"ר משה דוד נידרמן, שדאג לסדר בבית המשפט שמאסרו יהיה בניו יורק ולא יישלח למאסר במדינה אחרת.

בערב שבת קודש הוחלט בבית המשפט כי הר"ר משה זיגלמן יחל לרצות את עונשו ביום שלישי הקרוב, אך בני משפחתו אינם מאמינים שזה יקרה מהר כל כך בשל מצבו הרפואי שהינו בכי רע.

משפחתו של הרב זיגלמן ביקשה לפרסם כתובת למשלוח תרומות בכדי לעזור בעלויות המשפטיות כתוצאה מסירובו העיקש שלא להלשין על יהודים אחרים. הכתובת למשלוח תרומות: פראג #101 מאנרוי ניו יארק 10950

התמונות באדיבות LOS ANGELES TIMES

Tax case KONICA MINOLTA DIGITAL CAMERA

6 תגובות

איש יקר מאוד.

איזה קידוש שם שמים ברבים !!!!!

זה טובה לכלל ישראל!!

אני מחפש ידע וקשר לשם שלי היות ואבא יקר שלי ניצול שואה מהעיר לובומל אשבפולין הלך לבורא עולם מבלי לספר כלום בגיל 84 אנחנו הילדים לא מקירים את עברנו

אני מחפש ידע לובומל אשר בפולין

אני מכיר אותו מדובר ביהודי אמיתי שממש מובר את נפשו בכדי לא לגרום צער כבד ליהודים אחרים – אני חושב שהוא ראוי לכל הערכה וכו גם לכל תרומה שתחזיק את משפחתו בתקופה קשה זו !!!

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *