ראשי "בני יוסף" סיירו במוסדות התורניים באשדוד • גלריה

מנכ"ל רשת החינוך התורנית "בני יוסף" הרב חיים ביטון וראשי ההנהלה סיירו במוסדות החינוך התורניים בעיר אשדוד • בסיום הביקור עלו אל האדמו"ר רבי יקותיאל אבוחצירא לקבל את ברכתו בעמלם

מנכל בני יוסף בסיור באשדוד (1)

כמידי יום רביעי. גם בשבוע שעבר יצא מנכ"ל רשת החינוך בני יוסף הרב חיים ביטון עם צוות הנהלת הרשת לסיור במוסדות הרשת. והפעם בעיר אשדוד. הסיור נערך בהשתתפות הנציגות המקומית. חברי מועצת העיר ומנהלי אגף החינוך החרדי בעיר.

הסיור החל בשעות הבוקר המוקדמות מיד לאחר תפילת שחרית בתלמוד תורה "בית יוסף" במבנה החדש, שם קיבלו את פניו נשיא התלמוד תורה הרב עובדיה דהן, מנהל התלמוד תורה הרב אבנר מזוז וצוות ההנהלה.

מנכל בני יוסף בסיור באשדוד (13)

בעוברו בין הכיתות במסדרונות התלמוד תורה, הרב ביטון הביע את התרשמותו מההשקעה בציורי בית הספר בקירות כשבכניסה מופיע קיר ענק על מורשתו של מרן זצוק"ל בהנהגתו ועל כל חיבוריו הרבים בהלכה. הרב ביטון נכנס לכיתות והתעניין אצל הרב המחנך בחומר הלימודי ואף בחן את התלמידים בשאלות בגמ' בבא מציעא ונהנה מתשובותיהם הברורות שענו על אתר. בסיום הביקור התקיימה ישיבה מקצועית באולם הכינוסים שע"י הת"ת אשר בה נתלבנו נושאים חשובים העומדים על הפרק.

בישיבה השתתפו חברי מועצת העיר מסיעת ש"ס הרב חיים אמסילי ממונה על החינוך התורני, עו"ד ר' מאיר בן-סימון ר' אברהם אמסלם וכן הרב ברוך ביטון סגן מנהל אגף חינוך חרדי תורני ור' בני שאער מנהל מח' חינוך תורני.

מנכל בני יוסף בסיור באשדוד (5)

יצויין כי הרב עמרם כנפו יו"ר סיעת ש"ס וממ"ק ראש העיר נבצר ממנו השתתפותו עקב אשר לא חש בטוב, אך שוחח בטלפון עם המנכ"ל בקצרה ובשבוע הקרוב תתקיים ישיבה מקצועית בלשכתו בירושלים לסיכום הסיור במוסדות החינוך באשדוד.

הרב ביטון שהגיע עם הרבה מרץ של פעילות ועשיה חזר והדגיש שכיום אצל מרן ראש הישיבה הגאון רבי שלום כהן וחברי מועצת חכמי התורה יש הוראה מפורשת לפעול ולעשות ככל היותר למען ילדי תשב"ר ולהרחיב אפיקים ברשת מעיין החינוך התורני, גדולי התורה מתענינים באופן קבוע על הנעשה ברשת החינוך מתוך דאגה לילדי ישראל בכל רחבי הארץ.

מנכל בני יוסף בסיור באשדוד (2)

הרב ביטון לא הסתיר את המאבקים שמנהל יו"ר התנועה השר הרב אריה דרעי מול משרד האוצר, משרד החינוך ומשרד המשפטים בנושא הסכם תקצוב לרשת, כאשר בראש מעיניו זה הרשת, זה לא מה שהיה בעבר, כעת ב"ה אני איש בשורה, לאחר מאבקים קשים מאוד ב"ה קיבלנו תקציב מכובד לכל פעילויות הרשת ואתם תרגישו בקרוב הרווחה משמעותית. דבר נוסף, יש לנו קרוב למאתיים מוסדות כ"י ועלינו לעשות הכל להרחיב את המוסדות ולדאוג לרישום ילדים לחינוך התורני במשך כל הזמן.

הרב ביטון התעדכן מנציגי התנועה חברי מועצת העיר על הקצבת מחלקת החינוך בעיריה לילדי הרשת והדגיש בפני ההנהלה את החשיבות של הקשר התמידי עם הנציגים ברשות המקומית.

מנכל בני יוסף בסיור באשדוד (11)

הרב עובדיה דהן נשיא המוסדות תיאר את השתלשלות הקמת המוסדות בעיר, את הקושי ואת ההצלחה בזכות נציגי התנועה המקומית ובראשם הרב עמרם כנפו שעמד בפרץ ובעקשנות מוצלחת מול ראש העיר הקודם על מנת שיאשר הקצאת קרקעות עבור מוסדות חינוך. חשוב מאוד שיהיה קשר קבוע ושיתוף פעולה עם הנציגים בעיריה ואכן ב"ה יש השקעה בתלמודי תורה כשהמטרה היא שהתלמידים בעתיד ימשיכו את לימודיהם ויעלו מעלה בישיבות הקטנות כפי שרואים.

בסיום בירך בשם הנהלת צוות החינוך את הרב חיים ביטון שימשיך עוד לפעול לעשות ולשגשג בפיתוח כל מוסדות רשת החינוך להגדיל תורה ולהאדירה. הנהלת התלמוד תורה עניקה למנכ"ל הרב ביטון כמזכרת תמונת ציור מיוחדת של מרן זצוק"ל.

מנכל בני יוסף בסיור באשדוד (12)

לאחמ"כ המשיכו לת"ת אורות התורה. בית יעקב עוז והדר. ובי"ס שערי ציון ובחנו את ידיעות התלמידים והתלמידות והתפעלו מהבקיאות והשליטה בחומר הנלמד. גם שם קיימו פגישות עם צוות המוסד שפרסו בפניהם את הצרכים החיוניים: הצפיפות בכיתות והלימודים בקראוונים שאינם מוגנים והתלמידים והתלמידות חשופים לקור וחום, כשהמנכ"ל וצוות משרדו רושמים כל בעיה ומבטיחים לעשות הכל ע"מ לפתור את הבעיות.

בסיום הסיור נערכה פגישת סיכום בבנין עירית אשדוד בהשתתפות הנציגות המקומית ומנהלי המוסדות בעיר. תחילה נשא דברים סגן מנהל אגף החינוך תורני בעיר הרב ברוך ביטון שסקר את פעולות האגף בעיר. אחריו נשא דברים מנכ"ל הרשת הרב חיים ביטון שהזכיר בתחילת דבריו את יו"ר התנועה
שפועל ללא לאות ועושה לילות כימים עבור הרשת ונותן גיבוי מלא לכל הפעולות שנעשות. בהמשך דבריו פרס את משנתו הניהולית והחינוכית ברשת וההתקדמות שחלה ברשת בכל העניינים.

לאחמ"כ הגיעו חברי המשלחת למעונו של האדמו"ר רבי יקותיאל אבוחצירא שליט"א. האדמו"ר חיזק את ידיו של הרב ביטון על פועלו למען ילדי ישראל ובירכו בהצלחה בתפקידו.

צילום: יעקב כהן
מנכל בני יוסף בסיור באשדוד (11)

מנכל בני יוסף בסיור באשדוד (6)

מנכל בני יוסף בסיור באשדוד (4)

מנכל בני יוסף בסיור באשדוד (3)

מנכל בני יוסף בסיור באשדוד (7)

מנכל רשת החינוך התורנית בני יוסף הרב חיים ביטון וראשי ההנהלה סיירו במוסדות החינוך התורניים בעיר אשדוד (2)

מנכל רשת החינוך התורנית בני יוסף הרב חיים ביטון וראשי ההנהלה סיירו במוסדות החינוך התורניים בעיר אשדוד (4)

מנכל רשת החינוך התורנית בני יוסף הרב חיים ביטון וראשי ההנהלה סיירו במוסדות החינוך התורניים בעיר אשדוד (6)

מנכל רשת החינוך התורנית בני יוסף הרב חיים ביטון וראשי ההנהלה סיירו במוסדות החינוך התורניים בעיר אשדוד (7)

מנכל רשת החינוך התורנית בני יוסף הרב חיים ביטון וראשי ההנהלה סיירו במוסדות החינוך התורניים בעיר אשדוד (8)

מנכל רשת החינוך התורנית בני יוסף הרב חיים ביטון וראשי ההנהלה סיירו במוסדות החינוך התורניים בעיר אשדוד (10)

מנכל רשת החינוך התורנית בני יוסף הרב חיים ביטון וראשי ההנהלה סיירו במוסדות החינוך התורניים בעיר אשדוד (9)

מנכל רשת החינוך התורנית בני יוסף הרב חיים ביטון וראשי ההנהלה סיירו במוסדות החינוך התורניים בעיר אשדוד (11)

מנכל רשת החינוך התורנית בני יוסף הרב חיים ביטון וראשי ההנהלה סיירו במוסדות החינוך התורניים בעיר אשדוד (17)

מנכל רשת החינוך התורנית בני יוסף הרב חיים ביטון וראשי ההנהלה סיירו במוסדות החינוך התורניים בעיר אשדוד (16)

מנכל רשת החינוך התורנית בני יוסף הרב חיים ביטון וראשי ההנהלה סיירו במוסדות החינוך התורניים בעיר אשדוד (15)

מנכל רשת החינוך התורנית בני יוסף הרב חיים ביטון וראשי ההנהלה סיירו במוסדות החינוך התורניים בעיר אשדוד (14)

מנכל רשת החינוך התורנית בני יוסף הרב חיים ביטון וראשי ההנהלה סיירו במוסדות החינוך התורניים בעיר אשדוד (13)

מנכל רשת החינוך התורנית בני יוסף הרב חיים ביטון וראשי ההנהלה סיירו במוסדות החינוך התורניים בעיר אשדוד (12)

מנכל רשת החינוך התורנית בני יוסף הרב חיים ביטון וראשי ההנהלה סיירו במוסדות החינוך התורניים בעיר אשדוד (21)

מנכל רשת החינוך התורנית בני יוסף הרב חיים ביטון וראשי ההנהלה סיירו במוסדות החינוך התורניים בעיר אשדוד (20)

מנכל רשת החינוך התורנית בני יוסף הרב חיים ביטון וראשי ההנהלה סיירו במוסדות החינוך התורניים בעיר אשדוד (19)

מנכל רשת החינוך התורנית בני יוסף הרב חיים ביטון וראשי ההנהלה סיירו במוסדות החינוך התורניים בעיר אשדוד (18)

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *