העיר היתה עד לפני כמה עשרות שנים, עיירה קטנה ברוסיה, אך במרוצת השנים האחרונות היא התפתחה והפכה לעיר גדולה וחשובה, ובה מרכזי תעשייה רחבי ידיים • הבניין החדש כולל בית כנסת מפואר, כיתות לימוד, בית ספר לימי ראשון, ספרייה, חדר אוכל כשר, מרכז חסד, ובקרוב גם יבנה במקום מקווה טהרה

לאחר עשרות ערים ברוסיה שזכו בשנים האחרונות לשקם את העבר היהודי שלה, הגיעה גם תורה של הקהילה היהודית בעיר איוואנובו במרכז רוסיה, שזכתה השבוע לאירוע מרגש ומיוחד, עם חנוכת בית הכנסת והמרכז היהודי החדש שנבנה לראשונה במרכז העיר, למען הקהילה היהודית וכלל יהודי העיר.

איוואנובו היתה עד לפני כמה עשרות שנים, עיירה קטנה ברוסיה, אך במרוצת השנים האחרונות היא התפתחה והפכה לעיר גדולה וחשובה, ובה מרכזי תעשייה רחבי ידיים. בין המפעלים הרבים בעיר, נמנה גם המפעל הגדול ברוסיה לייצור חומוס, המשווק את תוצרתו במדינה כולה עם ההכשר המהודר של "הרבנות הראשית של רוסיה".

האירוע נערך בראשות ובהשתתפות רבה הראשי של רוסיה, הגאון רבי בערל לאזאר שליט"א, ובהשתתפות ראש העיר, סגן מושל המחוז ונציגי ממשל רבים, שבאו יחד לכבד את העם היהודי והקהילה היהודית ביום חגה.

"מטרת המקום" אמר הגר"ב לאזאר בדרשתו המרגשת לאחר שהתכבד בקביעת המזוזה בפתח הראשי של הבניין, "היא לקרב יהודים לאביהם שבשמים, להרבות במעשים טובים, להגביר אור על חושך ולהשפיע טוב על כל העם". "אני בטוח", הוסיף הרב הראשי, "כי הבניין יהיה מגדלור על רוחניות ועזרה גשמית לכלל תושבי העיר".

קרא עוד:
[postim]

יחד עם רבה של העיר קוסטמרא הסמוכה, שליח חב"ד הרב ניסן רופו שיחי', המסייע לקהילה במשך כל השנה כולה – חולקו תעודות הוקרה לתורמים, והובעה הערכה למסייעים, בהם נשיא 'איגוד הקהילות היהודיות ברוסיה' הר"א ברדה.

הבניין החדש כולל בית כנסת מפואר, כיתות לימוד, בית ספר לימי ראשון, ספרייה, חדר אוכל כשר, מרכז חסד, ובקרוב גם יבנה במקום מקווה טהרה.

לקול תזמורת חסידית ובתהלוכה מרגשת, הועבר ספר התורה ממשכנו הקודם בו התקיימו התפילות עד כה, אל ההיכל החדש והמפואר. לאחר מכן, התיישב הקהל לסעודת מצווה והתוועדות חסידית, שנמשכה שעות ארוכות לכבוד יו"ד בכסלו, יום גאולת כ"ק האדמו"ר האמצעי זי"ע ממאסרו.