לְהַכְנִיסָם תַּחַת כַּנְפֵי הַשְּׁכִינָה • צפו בתפילת הילדים בראשות מרנן גדולי הדור

תורמי קרן ההסעות של החינוך העצמאי זכו ל'תפילת רב' בשילוב תפילת תשב"ר להצלחתם •מרנן הגראי"ל שטיינמן והגר"ח קנייבסקי שליט"א התומכים בכל מאודם וכוחם בארגון בירכו את קהל המשתתפים ואת כל המסייעים למפעל הקדוש • צילום: שוקי לרר

בצהרי יום המסוגל, זאת חנוכה, התכנסו מאות ילדי תשב"ר למעמד תפילה מרגש לזכות התורמים והמסייעים לקרן ההסעות של החינוך העצמאי, בהשתתפות ובראשות מרנן ורבנן גדולי הדור, הגראי"ל שטיינמן והגר"ח קנייבסקי, שליט"א.

נושא החינוך על טהרת הקודש לילדים ממשפחות הרחוקות מתורה ומצוות זוכה לתשומת לב רבה מצידו של מרן ראש הישיבה הגראי"ל שטיינמן שליט"א. לפני כשמונה עשרה שנה נסע מרן הרב שטיינמן עם כ"ק האדמו"ר מגור שליט"א לארצות הברית במטרה לייסד לבנות ולהחזיק בתי ספר לילדים אלו. לטובת יישום הפעילות המבורכת נוסד הארגון "נתיבות משה" על שם הרב משה שארר ז"ל יו"ר אגודת ישראל בארה"ב. הארגון פועל רבות למען החינוך הטהור ומנוהל למופת בידי הרב צבי בוימל הי"ו.

מאמצים רבים נעשים בכדי לאפשר את הגעת כל הילדים ובפרט מהמקומות הרחוקים שאין שם בתי ספר ראויים. הסדרי הסעות נרחבים בהיקף של כאלף אוטובוסים ליום, מאורגנים בידי "קרן ההסעות" שעל ידי החינוך עצמאי, אבל הזעקה הגדולה "כסף מנלן?" עומדת בשיאה, בפרט כשמדובר במערך ענק שכזה.

לפני כשנה וחצי כשהגיעו מים עד נפש, באו מנהלי בתי הספר אל מעון הרב שטיינמן ושאלוהו בדמעות: מה יהיה? הרי אם אין הסעות, אין חינוך! ח"ו. תשובתו המפתיעה של הגראי"ל: דבר ראשון צריך להתפלל, ותוך כדי התחיל לומר ביחד עם המנהלים תהלים עם כל הלב, במחזה מרגש כל לב. מאז מנסים העסקנים לסחוב את עגלת הענק עם הקושי האדיר של חוסר ממון.

לצורך כך התאספו היום, "זאת חנוכה", מאות רבות של ילדים יקרים, תינוקות של בית רבן מבתי ספר רבים, ובראשם רבינו מרן ראש הישיבה הגראי"ל שטיינמן שליט"א ומרן שר התורה הגר"ח קנייבסקי שליט"א, להתפלל על כל התורמים והמסייעים ל"קרן ההסעות".

לאחר אמירת פרקי תהלים בצוותא, כשלפני התיבה עובר הגאון הצדיק המקובל רבי יעקב הלל שליט"א, בירך הרב שטיינמן במילים ספורות את כל התורמים לקרן. "יתברכו כל אלה שתמכו ותומכים להביא את הילדים, להכניס אותם תחת כנפי השכינה, הקב"ה יעזור להם".

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו