מעמד חנוכת הבית וקביעת מזוזה למשכנה החדש של ארגון "מאור החסד"

גאב"ד ירושלים שליט"א נשא דברים מרגשים בשבח ארגון "מאור החסד" ופועלו הרב • רק בשבת האחרונה, השתתפו מאות בנות למשפחות שכולות בשבת גיבוש מיוחדת שנערכה עבורן

גולשים יקרים אמנם הכתבה הזו ישנה היא הועלתה שוב כי  המקום החשוב הזה נמצא בסכנת סגירה ורצינו להזכיר לכם כמה חשוב המקום ואנחנו צריכים את עזרתכם שיהיה ליתומות בית
לחצו כאן לסייע להן
גאב''ד העדה החרדית אם נשיא הארגון בסוד שיח על פעילות הארגון בכניסה למעמד

במעמד צנוע אך מרגש, נחנך משכנה החדש של הארגון הוותיק "מאור החסד" הפועל מזה עשרות שנים לרווחתם של אלמנות ויתומים בארץ הקודש.

הארגון מיסודה של אשת החסד ועתירת המעש מרת הינדא לוצקין ע"ה, שפעלה במסירות נפש שנים רבות לרווחתם ולשוועתם של היתומים והאלמנות בארה"ק, בשלל דרכים ואופנים, החל מהפעלת חוגי העשרה ליתומים ואלמנות במגוון תחומים, כמו תפירה, אפי'ה, ציור, התעמלות ועוד, וכל מה שיכול לסייע ולשמח את היתומים והאלמנות בהתמודדות עם האובדן הקשה.

כעת, עם פטירת מייסדת הארגון לפני כחצי שנה, החלו יוצאי חלציה לפתח ולמנף את הארגון ולהרחיב את פעילותו לעילוי נשמתה של מייסדת הארגון. לצורך כך הועבר מרכז פעילות הארגון למשכנו החדש והמרווח ברח' אדוניהו הכהן 23, אותו רכשה המייסדת ע"ה בסוף ימיה לאחר מאמצים רבים ושתדלנויות אינספור, בכדי לאפשר את המשך פיתוח וצמיחת פעילותו של הארגון. אולם לדאבון לב לא זכתה לראות בהתרחבות הארגון במשכנו החדש, בשל פטירתה בדמי ימיה לאחר מחלה קשה ומייסרת. כעת, כאמור, זכה סוף סוף הארגון להיכנס לשעריו של המרכז החדש והמרווח, בו יוכל להרחיב ולהגביר את פעילותו ולתת מענה למאות האלמנות והיתומים שמתדפקים על שעריו.

במעמד חנוכת הבית וקביעת המזוזות למשכן החדש השתתפו רבים מגדולי ומאורי הדור שליט"א, ממכבדי ומוקירי פעולותיה הענפות של הארגון. בראשם מרן גאב"ד העדה החרדית – הגרי"ט ווייס שליט"א, וכל הנלווים אליו הרבנים הגאונים ר' משה ברנדסדופר שליט"א, ר' מאיר סירוטה שליט"א, ר' צבי ריבלין שליט"א, ר' בנציון גוטפרב שליט"א ר' שלמה גשטטנר שליט"א, והרב ר' מיכל לוצקין שליט"א בעלה של מייסדת הארגון ור' משה פנחס פרוש שליט"א.

בעיצומו של המעמד נשא הגאב"ד שליט"א דברים מרגשים בשבח ארגון "מאור החסד" ופועלו הרב וכי הוא משמש כבית חם ליתומים ולאלמנות הדוויות. לאחר מכן התכבדו הרבנים הגאונים שליט"א בקביעת המזוזות לאגפים השונים, כשהגאב"ד מתכבד לקבוע מזוזה בכניסה הראשית. בתום המעמד קיבלו היתומים, שהשתתפו אף הם, ברכה אישית ממרן הגאב"ד שליט"א, וכן שי מהודר שהוכן במיוחד למענם.

הנוכחים הרבים הביעו תקווה שהמעון החדש, אכן יצליח להקיף ולהכיל את היקף הפעולות הברוכות המתבצעות ע"י הארגון, וכי ימשיך לגדול ולהרחיב את היקף הפעילות שלו עוד ועוד למען היתומים הרבים שמתדפקים על פתחו. יצויין, כי רק בשבת האחרונה, השתתפו מאות בנות למשפחות שכולות בשבת גיבוש מיוחדת שנערכה עבורן, שם הן הסבו לסעודות עשירות כיד המלך, והשתתפו במגוון מרשים של תוכניות ופעילויות מרתקות ע"י מרצות ואמניות מהשורה הראשונה.

צאצאיה של המייסדת מרת הינדא שפרינצא ע"ה מביעים סיפוק רב מן הפעילות הענפה, ומביעים תקווה להמשך צמיחתו והתפתחותו של ארגון "מאור החסד" לרווחתם ולשוועתם של כלל היתומים והאלמנות בארה"ק.

הגאב''ד ירושלים בהתבוננות על פעילות הארגון

הגרב''צ גוטפרב שליט''א בקביעת מזוזה

הרב גשטטנר בקביעת מזוזה

הרב הגאון ר' משה ברנדסדפאר שליט''א

הרב הגאן ר' מאיר סירוטה בקביעת מזוזה

הרבנים הגאונים במעמד קביעת מזוזה לארגון

הרה''ח ר' משה פנחס פרוש שליט''א

מנהל הארגון הרב ראובן לוצקין אם הרב הגאוו ר' משה ברנסדפאר שליט''א

קביעת מזוזה של הגאב''ד

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן