צפו בתפילות ואמירת התהילים באשמורת הבוקר במערת הרשב"י • גלריה שביעית

רגעים מרטיטים חוו המתפללים בטרם החלה אמירת התהלים בפועל. האדמו"ר פתח במשא קצר שלדברי החסידים, כדגומתא נשמעת בחצר הקודש רק לפני כל נדרי ביום הכיפורים, או בהושענא רבא. האדמו"ר הדגיש כי כשניצבים לפני הציון של רשב"י על כל אחד ואחד לדעת, כי כאן ניתן לפעול ישועות. בנים יראים שלמים ובריאים, זיווגים, פרנסה וכיוצא באלו. פרצי הבכי העצומים שעלו בציבור למשמע הדברים, מוססו את הלבבות...

היסטוריה במירון, השבת ההיסטורית של חסידות סאטמאר במירון, החלה כבר למעשה מהיום יום שישי באשמורת הבוקר. כבר בשעה 4:00 לפנות בוקר, החלה נהירה המונית אל מקוואות הטהרה אשר פרוסים בכל ישוב מירון, כהכנה לקראת מעמד אמירת התהילים בציבור בראשות כ"ק מרן האדמו"ר שליט"א כמו כן נפתחה עזרת הנשים בהיכל ר' אלעזר כדי שהציבור הגדול יוכל להכנס למערת הרשב"י.
לקראת השעה 6:30 , הגיע האדמו"ר ועמו אלפי האורחים שהגיעו לשבת, לציון רשב"י , כדי לומר את כל ספר התהילים בצוותא חדא.
רגעים מרטיטים חוו המתפללים בטרם החלה אמירת התהלים בפועל. האדמו"ר פתח במשא קצר שלדברי החסידים, כדגומתא נשמעת בחצר הקודש רק לפני כל נדרי ביום הכיפורים, או בהושענא רבא. האדמו"ר הדגיש כי כשניצבים לפני הציון של רשב"י על כל אחד ואחד לדעת, כי כאן ניתן לפעול ישועות. בנים יראים שלמים ובריאים, זיווגים, פרנסה וכיוצא באלו. פרצי הבכי העצומים שעלו בציבור למשמע הדברים, מוססו את הלבבות. במשך רבע שעה הכביר האדמו"ר בחשיבות גודל מעמד השעה וקרא לכל הקהל להתפלל על הפרט ועל הכלל וכי מכאן הם יצאו עם מטענים של ישועות.
לא פחות משעתיים וחצי נמשכה אמירת התהילים, כאשר הציבור גועה בבכי ללא הרף. לאחר מכן, התקיימה תפילת שחרית ומוסף, שבמהלכה נצבו האורחים מחו"ל בזה אחר זה, כדי לומר את ברכת הגומל.
מי שלא ראה את הכנסת האורחים ואת האולמות שסאטמאר העמידה לצורך פת שחרית, לא ראה חסד אמיתי מימיו. השפע, האיכות, האדיבות, הם רק חלק מתוך ההיצע שהועמד כאן.

לשאלת JDN על מה ההתרגשות שיא מסבירים החסידים "צריך להבין שמאז שנת תרצ"ב, בה שהה האדמו"ר בעל ה'דברי יואל' זצ"ל במירון, לא התקיימה שבת נוספת בצל אדמו"ר אצלנו כאן במירון ולכך ההתרגשות מטפסת לשיאה" • צילום: שוקי לרר

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *