אבן מאסו הבונים: במעמד צנוע ורב רושם, נערך השבוע ביום שלישי בסימן 'פעמיים כי טוב', טקס מרגש של 'הנחת אבן הפינה' לקרייה חדשה ומרווחת, ב'כפר החינוך - אור אבנר מערב אוקראינה' הסמוך לעיר ז'יטומיר.

במתחם החדש, יוקמו בע"ה מבני אירוח מיוחדים וחדשים, לרווחת המבקרים הרבים הבאים להתארח במקום במשך כל ימות השנה.

בכפר החינוך 'אור אבנר מערב אוקראינה', קיים מגוון רחב של מוסדות חינוך יהודי, ובראשם בית יתומים לילדים יהודיים מכל מערב אוקראינה, בית כנסת מרכזי, מקוואות, ובאזור מתגוררות משפחות יהודיות רבות.

הכפר ממוקם בין הערים המפורסמות מעז'יבוז' וברדיצ'וב, שמעבירות רטט בלבו של כל יהודי, ויושב בצומת דרכים מרכזי לבאים להתפלל ולהשתטח על קברי הצדיקים באזור מערב אוקראינה, ומספק להם שירותי הסעדה, קייטרינג, אש"ל ברמה גבוהה מאוד ובאווירה חסידית מיוחדת.

המרא דאתרא, הרה"ג ר' שלמה וילהלם, שליח חב"ד ורבה של ז'יטומיר וכל מערב אוקראינה, הזכיר בדבריו בהתרגשות את הזכות הגדולה, בכך שזכו לקבל אבן מיוחדת מקיר האוהל בציון האדמו"ר הזקן בעל התניא זי"ע שבעיירה האדיטש, ל'אבן הפינה' לקרייה החדשה.

את מעמד יציקת אבן היסוד, הנעימה מקהלת ילדי השלוחים ממערב אוקראינה בשירה חסידית טהורה, יחד עם ילדי בית היתומים שבכפר.

בטקס יציקת האבן כובדו הגר"ש וילהלם, ומנכ"ל המוסדות הרב זלמן בוקעיט, ולאחר-מכן כובד קהל המשתתפים באמירת 'לחיים', עם תפילה לבורא עולם 'השלם זה הבניין' בקרוב.