אשדוד: הגאון הרב דוד יוסף התארח במועצה הדתית

מפקחי הכשרות והמשגיחים באשדוד זכו לשיעור מיוחד מהגאון הרב דוד יוסף שליט"א בעל 'ההלכה ברורה' וראש הכוללים 'יחווה דעת' וחבר מועצת חכמי התורה שהגיע במיוחד למועצה הדתית לאחר שנעתר להזמנתו של המארח יו"ר המועצה הדתית הרב עובדיה דהן.
 • מזעזע: התאלמן מאשתו ואיבד את מאור עיניו

  תוכן מקודם

 • צפו: הבקשה המצמררת של ילד CP

  תוכן מקודם

 • מחריד: ההודעה שגרמה לצוות הפגיה לפרוץ בבכי.

  תוכן מקודם

 • כופר נפש לכפר על נפשותינו לפני ד'

  תוכן מקודם

השיעור התקיים באולם שע"י המועצה בשעות הערב, כאשר את פניו קיבלו הרב הראשי הגר"י שיינין והגר"ח קלמנוביץ רב מחלקת נישואין ועירובין.

אשדוד הגאון הרב דוד יוסף התארח במועצה הדתית (1)

אשדוד הגאון הרב דוד יוסף התארח במועצה הדתית (2)

יו"ר המועצה הדתית הרב עובדיה דהן קידם בברכת ברוכים הבאים את הגר"ד יוסף וציין שזו זכות למועצה הדתית לארח את כבוד הרב ולשמוע דברי חיזוק.

הגר"י שיינין הרב הראשי קידם בברכה את הגר"ד יוסף ונשא דבר תורה וברכה לכבוד המעמד וציין את הזכות הגדולה של מרן זצוק"ל שהעמיד תלמידים הרבה בכל מקום ומקום.

הגר"ד יוסף עמד על כך בהרחבה בחשיבות האחריות של המשגיח כשרות ובפרט לפני חג הפסח, בדבריו סיפר שזוכר עוד כשהיה בחור והתגוררו בתל אביב כשאביו מרן הגר"ע יוסף זצוק"ל כיהן כרב הראשי, היה עורך סיורים במפעלי מזון ובמסעדות. כמו כן סיפר על האחרית הגדולה שבאולמות וסיפר שבזכות אביו לא מקיימים שמחות באולמות אירועים במוצ"ש מחשש לחילול שבת ולשם כך, זימן ללשכתו את בעלי האולמות ומצד שני נתן להם אפשרות לערוך אירועים בשלושת השבועות לדעת ההולכים לפי שיטת מרן הבית יוסף.

שמח לשמוע שיש פיקוח של 'משמרת השבת' מטעם המועצה הדתית שמינתה מפקח העובר בין החנויות שיסגרו בזמן את העסקים. כמו"כ שיבח את מחלקת הנישואין במועצה הדתית העושים עבודת קודש והביא דוגמאות כמה חשוב להיות זהיר בבדיקת כל תיק נישואין כאשר באים לפתוח.

עוד אמר הגר"ד, כי בעיר גדולה כמו אשדוד ודאי שצריך להכניס עוד רבנים שיתנו מענה, אבל כולם צריכים להיות נתונים תחת סמכותו של המרא דאתרא, כך היה גם אצל מו"א מרן זצ"ל כשכיהן כרה"ר בתל אביב, הוא ניהל וקבע את הכל. אשריכם שזכיתם כאן באשדוד, יש לכם הנהגה של ראש מועצה דתית הרב עובדיה דהן חשוב ויקר מאוד העושה את מלאכת הקודש כראוי ועושה למען חיזוק וביצור הדת בעיר, איש את רעהו יעזורו, יחד עם הרבנים הראשיים, ושהקב"ה יתן לכם הרבה כח להמשך האדרת התורה הקדושה והטהרה בעיר.

אשדוד הגאון הרב דוד יוסף התארח במועצה הדתית (3)

אשדוד הגאון הרב דוד יוסף התארח במועצה הדתית (4)

אשדוד הגאון הרב דוד יוסף התארח במועצה הדתית (5)

קודם צאתו נכנס ללשכת היו"ר הרב עובדיה דהן ושמע בפרוטרוט על הפעולות הברוכות של המועצה ועל ההכנות הרבות לקראת חג הפסח מטעם המועצה הדתית לתושבי העיר. ואמר, שזה אחד מהמועצות הדתיות בארץ שאני מכיר שהם הפעילות ביותר.

הגר"ד יוסף שמח לראות את הגר"ח קלמנוביץ חבר לשכת הרה"ר ורב מחלקת עירובין הארצית הותיקים ולפתע נזכר מימים עברו כאשר ישבו יחד בספסל בישיבת "חברון" בהיותם בחורים, הגר"ד יוסף אמר, "אני לא זוכר עוד מישהו שקורא בתורה בדקדוק כראוי וכהלכה כמוך", למדנו ביחד תקופה מאוד יפה וב"ה זכינו שכמעט כל הועד שלנו יצאו רבנים דיינים ותלמידי חכמים.

הגר"ח קלמנוביץ העניק להגר"ד יוסף את סדרת ספריו על הלכות 'עירובין' – דיני מבנה צורת הפתח, דיני תל המתלקט וצירופו לקו העירוב, דיני גשרים וצירופם לקו העירוב, דיני צירוף הים לקו העירוב, וכן דיני נהר או נחל הנמצאים בתוך תחום העירוב ומחוצה לו.

אשדוד הגאון הרב דוד יוסף התארח במועצה הדתית (6)

אשדוד הגאון הרב דוד יוסף התארח במועצה הדתית (7)

אשדוד הגאון הרב דוד יוסף התארח במועצה הדתית (8)

אשדוד הגאון הרב דוד יוסף התארח במועצה הדתית (9)

אשדוד הגאון הרב דוד יוסף התארח במועצה הדתית (10)

אשדוד הגאון הרב דוד יוסף התארח במועצה הדתית (11)

אשדוד הגאון הרב דוד יוסף התארח במועצה הדתית (12)

אשדוד הגאון הרב דוד יוסף התארח במועצה הדתית (13)

אשדוד הגאון הרב דוד יוסף התארח במועצה הדתית (14)

אשדוד הגאון הרב דוד יוסף התארח במועצה הדתית (15)

אשדוד הגאון הרב דוד יוסף התארח במועצה הדתית (16)

אשדוד הגאון הרב דוד יוסף התארח במועצה הדתית (17)

אשדוד הגאון הרב דוד יוסף התארח במועצה הדתית (18)

אשדוד הגאון הרב דוד יוסף התארח במועצה הדתית (19)

כתבות קשורות

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן