המונים יעלו ביומיים הבאים לפקוד את ציונו של בעל האור החיים הק' בהר הזיתים לרגל יומא דהילולא • המשטרה נערכת בכוחות מתוגברים • 'אגד' מתגברת את קו 5א' • אין כניסה לכלי רכב פרטיים

אלפי בני ישראל מכל העדות והחוגים צפויים לפקוד החל מהערב (ד) את ציונו של בעל אור החיים הק' זיע"א הטמון בהר הזיתים לרגל יום ההילולא – ט"ו תמוז.

קרא עוד:

[postim]

העליה ההמונית תחל כאמור כבר מהערב אור לט"ו תמוז, שם ישפכו הרבבות שיח ותפילה לישועת הפרט והכלל, כמידי שנה יוגשו בפני העולים שתיה קרה וכיבוד קל במהלך כל יום ההילולא.

בתוך כך חברת 'אגד' הודיעה על תגבור קו 5א' להר הזיתים. החל מהשעה 19:00 הערב עד לשעה 2:00 אחר חצות יצאו אוטובוסים בתדירות של 5 עד 10 דק' בהתאם לצורך, לפי המסלול תחנה המרכזית שרי ישראל ברנדיס, בר אילן, שמואל הנביא, סולטן, סולימאן והר הזיתים, בחזור באותו מסלול מהצד ההפוך.

משטרת י-ם השלימה את הערכותה לקראת ההילולא, ותפרוש את כוחותיה הרבים, גלוים וסמויים בסיוע פרשים החל משעות אחה"צ ועד לליל שישי, כדי להגן ולאבטח את ההמונים בהר הזיתים.

סגן ניצב דודו חיון מפקד תחנת שלם אמר כי הם צופים לכ-100,000 איש שיפקדו את קברו של בעל אור החיים במהלך כל יום ההילולא.

כחלק מההיערכות החל משעות הערב (ד) המוקדמות ועד ליום חמישי בלילה לא תותר כניסת כלי רכב פרטיים מצומת רוקפלר ועד למקום הציון, ההגעה לציון תעשה באמצעות קו שירות מיוחד שתפעיל חברת 'אגד' משכונת גאולה.

המשטרה תקים חפ"ק מיוחד באזור ע"מ לפקח על כל הנעשה ביום ההילולא. במשטרה מבקשים מהציבור להשמע להוראות השוטרים והסדרנים ובכל לשון של בקשה לא להגיע ברכבים פרטיים ולגרום לפקקים ולכשלים מיותרים.