מעמד ההילולא השני של צדיק המזוזות, המקובל רבי משה בן-טוב זצ"ל, יתקיים מחר אור לה' באב על ציונו שבכניסה להר המנוחות בירושלים

במלאות שנתיים להסתלקותו של "צדיק המזוזות", המקובל הרה"צ רבי משה בן טוב זצ"ל. יקיימו מוסדות 'דור ודור' את ההילולא השנתית על ציונו שבפתח בית העלמין "הר המנוחות" מחר (ב) בערב.

קרא עוד:

[postim]

במעמד ההילולא המרכזי שיחל בשעה 19:30 בערב, ישתתף גם מרן הגר"ע יוסף שליט"א ש"צדיק המזוזות" זכה להערכתו ולברכותיו לאורך השנים. בין היתר ישתתפו במעמד המרכזי: המשנה לראש הממשלה, השר לפיתוח הנגב והגליל, סילבן שלום; סגן ראש הממשלה ושר הפנים, אלי ישי; השר לשירותי הדת, יעקב מרגי ושורה של רבנים ואישי ציבור.

את המעמד ינעימו בקטעי חזנות ופיוט, גלריה של אמנים מובילים, ביניהם: יניב בן-משיח; אמיל זריהן; איציק ואבישי אשל וחיים ישראל.

במהלך ההילולא יתקיים במקום "תיקון תפילת הרועים" העולמי. במסגרתו ישתתפו יהודים מכל העולם באמירת התיקון שמסוגל לבריאות, פרנסה בשפע וחיים מאושרים ויודלקו 15 משואות שיצרו יחדיו מדורת ענק שתיראה למרחוק.

מועד פטירתו בה' באב, הוא גם יום ההילולא של האריז"ל הקדוש ורבים מבני ירושלים עוצרים על ציונו בדרכם לציונו של האר"י בצפת. בכלל, בקרב חסידיו ומוקירי זכרו נהוג לומר כי "גם לאחר הסתלקותו הוא משמש כמזוזה של ירושלים ובית החיים הר המנוחות" שכן הוא קבור בדיוק בכניסה להר.

בשעות הלילה והיום שלמחרת יעמוד אהל "הכנסת אורחים" ובו כיבוד עשיר, לרשות הבאים להשתטח על ציונו והסעות חינם מבית מדרשו שברחוב בר-אילן, תופעלנה במשך כל ליל ויום ההילולא.

לאחר סיום המעמד המרכזי ולאורך כל שעות הלילה, יקיימו מניין תלמידי חכמים ומקובלים יחד עם בניו של הצדיק את תיקון ליל חמשה באב שחובר על ידי הבן-איש-חי.