Yonatan Sindel/Flash90

"לאור התנהלות הממשלה כלפי המגזר החרדי": ליצמן בפגישה דחופה עם נתניהו

שר הבינוי והשיכון נועד בשעה זו עם ראש הממשלה נתניהו בלשכתו זאת בגין טענות קשות שהגיעו בנוגע להתנהגות בררנית ומפלה של משטרת ישראל כלפי מפגינים חרדים תוך שימוש באלימות, לעומת מפגינים אחרים, וכן בקביעת הגבלות רק באזורים חרדיים

כתבות נוספות בנושא:

הרמב"ם היומי • הלכות פסולי המוקדשין פרק י' • צפו
שבוע גשום לפנינו: אובך, רוחות וסופות רעמים • האזינו לתחזית
צפו: שידור חי מהמופע הנוסטלגי עם מיכאל שטרייכר והאחים ברונר
ניסוי או השמדת כטב"מ? פיצוץ סמוך למתקן הגרעין בנתנז
 • מזעזע: אליעזר ברים בן ה-3 באמירת קדיש על אמו

  תוכן מקודם

 • ציפרלקס? יתכן ומגיע לך הרבה כסף!

  תוכן מקודם

 • "כל אחד זקוק לקבל" התובנה הפשוטה שתאיר לכם את החג

  תוכן מקודם

 • גדול הדור מבקש למען אברך חולה: "להחזיקם ולהחיותם"

  תוכן מקודם

בשל התנהלות הממשלה כלפי המגזר החרדי השר יעקב ליצמן נפגש בשעה זו עם ראש הממשלה בנימין נתניהו בלשכתו. בהודעת לשכת השר ליצמן נאמר כי השר ביקש לפגוש את ראש הממשלה באופן דחוף "לאור התנהלות הממשלה בקורונה כלפי המגזר החרדי, בקביעת הגבלות תנועה בערים ובשכונות חרדיות בלבד, ובגין טענות קשות להתנהגות בררנית ומפלה של משטרת ישראל כלפי מפגינים חרדים תוך שימוש באלימות, לעומת מפגינים אחרים".

מוקדם יותר היום זעם יו"ר ש"ס שר הפנים אריה דרעי בישיבת הממשלה על מה שכינה "אכיפה בררנית נגד הציבור החרדי" ואמר כי "ראינו אתמול בערב שתי הפגנות. הפגנה אחת בכיכר רבין בת"א בהשתתפות עשרת אלפים איש והפגנה בשכונת רוממה בירושלים בהשתתפות עשרות חרדים".

"בהפגנה בת"א לא תמיד נשמר ריחוק, לא היתה הקפדה על ההנחיות ולא ראינו אלימות כלפי המפגינים. בשכונת רוממה, ראינו סרטון שבו חרדי שואל שוטר מדוע אינו עוטה מסכה. בתגובה היכה השוטר באגרוף בפניו של החרדי ומנע אפשרות להעניק לו עזרה", תיאר דרעי לשרים.

"יש כאן אלימות מכוונת של שוטרים נגד מפגינים חרדיים. זה חייב להיפסק. ישבנו ביום שישי ראשי המפלגות החרדיות עם השר לבט״פ, אמיר אוחנה. השר אוחנה היה קשוב אך האלימות נמשכת. כנציג מפלגה חרדית בממשלה, לא אוכל להשלים עם האלימות הקשה של השוטרים נגד החרדים. זה חייב להיפסק ומיד", כך יו"ר ש"ס.

גם יו"ר הועדת חוקה ח"כ יעקב אשר מ'יהדות התורה' התייחס בפתח את הדיון המרתוני ב'חוק הקורונה הגדול' בוועדה בראשותו לאכיפה הבררנית כלפי המגזר החרדי ואמר כי "מה היה קורה אם הייתה נערכת אמש הפגנה בירושלים של 20,000 חרדים, איזה כותרות היו היום בתקשורת על הצפיפות וההדבקה וחוסר הלגיטימיות של המעשה".

"זכות ההפגנה קיימת אבל כל דבר בסוף מתויג. אם זה היה קורה בהיקפים הללו זה היה נגמר בכמה מאות עצורים ולא כמה עשרות. המכנה המשותף להפגנה של אתמול וגם למחאות האחרות בירושלים בשכונות סגורות ומחאות אחרות שנשמעות בציבור, של אנשים שסוגרים אותם בגטאות כאלו ואחרות, המחנה המשותף של מחאת העצמאים ושלהם הוא חוסר פעילות אפקטיבי".

אשר הוסיף כי "ביום חמישי התבשרנו על החלטות כלכליות מצוינות והשאלה היא האם זה יהיה מתי זה יהיה וכמה אנשים יפלו בדרך בבירוקרטיות. בתכנית הכלכלית יש מספרים יפים אבל יש מילה קטנה שמישהו דואג שהשרים יגידו אותה והיא "עד". עד 15 ועוד".

"המבחן יהיה במעשים. במקומות שמוכרזים אדומים, מה שמשנה שוב זו הפעילות. אם הממשלה מורידה לשטח את המל"ל, פיקוד העורף ומשרד הבריאות לבדוק מה קורה בשכונה שיש בה 120 נדבקים, אם מבודדים אותם ונותנים עזרה לאותן משפחות, אין סיבה שבעולם לסגור אותם מאחורי סורג ובריח", דברי יו"ר ועדת חוקה.

גם סגן שר החינוך מאיר פרוש מ'יהדות התורה' תקף הבוקר את האכיפה הברננית של המשטרה כלפי הציבור החרדי מול אוזלת היד מול האלפים בהפגנה בתל אביב ואמר כי "אני מבקש מהמשטרה שלא תעז להיכנס לשכונה חרדית, אם היא לא יודעת לפזר הפגנה של עשרת אלף איש בתל אביב. החרדים מאבדים אמון בממשלה שלהם".

פרוש תקף את הממשלה ואמר כי, "הממשלה צריכה להסביר מדוע היא עושה סגרים על ערים החרדיות ועל מקומות אחרים, איזורים חילונים הם לא עושים. יש איזורים חרדים שיש עליהם סגרים ואין שם חולים מאומתים". לדבריו, "אף אחד לא מבין למה הציבור החרדי יושב סגור ומסוגר, כאשר עשרות אלפים אנשים מפגינים בחוץ בדבוקה אחת. לצערי הממשלה רומסת את הציבור החרדי. אנחנו נשאל את גדולי ישראל איך לנהוג בעניין הזה".

בראיון ל'כאן רשת ב' הוסיף סגן השר החרדי כי "מישהו שכח לעשות את התפקיד שלו. הממשלה מטילה סגרים על הציבור החרדי בלי הסבר. זו הסיבה שלציבור החרדי אין אמון. הוא רואה שהמדיניות היא איפה ואיפה. המדינה רוצה להוכיח שהיא עושה".

"הציבור החרדי יושב בבית מסוגר, אבל אתה רואה הפגנה אתמול בתל אביב, שם יש מדינה אחרת, אין משטרה, המשטרה נותנת להסתובב חופשי", תקף פרוש גם את המשטרה. "הציבור החרדי מוזנח, מופקר, הממשלה הזאת רומסת אותו ומכניסה אותו לסגרים, רחובות שלמים בלי חולה אחד נסגרים. הממשלה מאבדת עשתונות".

"נתניהו אמר שהוא אחראי, אם הוא עומד בראש הפירדמידה, שילמד את כל הפרטים", המשיך פרוש. "המדינה רוצה להוכיח שהיא עושה. מבקש מהמשטרה שלא תיכנס לשכונה חרדית כשהיא לא מפזרת הפגנה של עשרת אלפים איש בתל אביב. אין לי הכרעה בדברים האלו, גם אם אני בממשלה".

הכתבות המעניינות ביותר

צפו: ההגרלה ההיסטורית שהכתה גלים נערכה בבית מרן הרב שטיינמן • זה הזוכה המאושר
נדיר! גדולי ישראל הבטיחו: "נתפלל עליהם ונפעל עבורם בזאת חנוכה"
מנכ"ל פייזר על הווריאנט החדש: "האופציה הטובה ביותר היא להתחסן"
תומך ב"שהידים" ושוהה בלתי חוקי: זה המחבל שביצע את הפיגוע בשער שכם
לאחר שעתיים של חקירה: לוחמי המג"ב שוחררו ממשרדי מח"ש בירושלים
בהשתתפות אלפי התלמידים: מרן ראש הישיבה הגיע למסיבת חנוכה בפוניבז' • צפו
מעמד חנוכת הבית לבנין ישיבת אוהל התורה סאסוב • גלריה
טרור אנטישמי חדש בשכונת שמעון הצדיק: כיבוי נרות חנוכה • צפו
תלמידי ישיבת מדרש יחיאל ביתר נבחנו אצל מרן ראש ישיבת סלבודקא
מסיבה לכבודה של תורה בחברת 'קנין ש"ס' שע"י ישיבת ביוד"א בקרית ויז'ניץ
לא ייאמן: הלוחמים שחיסלו את המחבל שפצע חרדי נחקרים באזהרה
טרגדיה משפחתית: נקבע מות אחותו בת ה-9 של הפעוט שנהרג
הילולת הרה"ק רבי יוחנן מטאלנא זצ"ל בחצר הקודש טאלנא
בהוראת מרן ראש הישיבה: בפונביז' לא יצאו לשבת חופשה כנהוג
ישועות גדולות בסייעתא דשמיא בכח התורה והתפילה
הטעם להדלקת נר לר"מ בעל הנס בר"ח טבת • הרב יוסף חיים אוהב ציון • צפו
ליל שבת בבני ברק: שריפה פרצה בדירה; שבעה נפצעו • צפו
בחור ישיבה חוצה את הכביש - מחבל ערבי מתנפל עליו • תיעוד דרמטי
0 0 הצבעות
דירוג הכתבה
3 תגובות
ישנות
חדשות המדורגות ביותר
Inline Feedbacks
הצגת כל התגובות

יישר כח לח"כ אייכלר שמיד בתחילת סגר זה הבנת שזה מיותר ובזמן שכל חבריך שתקו והצביעו בעד הודעת שזה אסון , עכשיו הם ב"ה הבנץינו שזה יגרום נזק לעתידם הפוליטי .
לא כדאי להרפות, צריך לצאת גם היום להסביר לביבי וכל יועציו שאם יש עוד כמה נדבקים בקורונה אז יעשו סגר בשכונת ארמון הנציב ובשכונת קטמונים וטלביה ואת החרדים יעזבו לנפשם יש מי שדואג לחרדים .

האתר היחיד שנותן במה לכל קשקושי השכל של הנציגים החרדים ודואג לא לפרסם אף תגובה נגדם בזמן שכולם יודעים שהם הבעיה כנראה שזה אתר רק של הנציגים ולא של המגזר נמאס כבר ממכם

יישר כח לח"כ פרוש ואייכלר שכבר מיד בתחילת סגר זה הבינו שהסגר מיותר ולא מועיל. בזמן שכל חברי הכנסת שתקו והשרים החרדים הצביעו בעד הסגר לחרדים, זעקו אייכלר ופרוש שזה אסון , עכשיו הם ב"ה הבנינו ליצמן ודרעי שזה יגרום נזק לעתידם הפוליטי .
לכן כדאי לא להרפות, צריך לצאת גם היום להסביר לביבי וכל יועציו שאם יש עוד כמה נדבקים בקורונה אז יעשו סגר בחולון ובכפר סבא בירושלים בשכונת ארמון הנציב, בקטמונים וטלביה ואת החרדים יעזבו לנפשם יש מי שדואג לחרדים .

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו