אשכנזי בקרית יערים: "הכי קל היה להחליט על סגר אבל זו גזרה קשה מאוד"

שר החוץ בביקור בקרית יערים: "קרית יערים והנהגת המועצה משמשת מודל לניהול נכון של משבר הקורנה". עוד הוסיף כי "גם פרופ' גמזו וצוותו עושים כל מאמץ לא ללכת לפתרון קל של סגר". ראש המועצה: "הרשות המקומית יודעת טוב יותר מכל גורם חיצוני את צרכי התושבים"
 • ערימה סדורה: אלפי צ'קים ממתינים לחלוקת צדקה במשרדי ועד הרבנים

  תוכן מקודם

 • להשקיע נכון ולהגיע מוכנים ליום הדין>>

  תוכן מקודם

 • תפילה נדירה במקומות הקדושים בעריו"כ לפתיחת שערים!

  תוכן מקודם

 • הילד הזה זקוק לעזרה שלכם!

  תוכן מקודם

"קרית יערים והנהגת המועצה צריכה לשמש מודל לרשויות אחרות כיצד צריך ונכון לטפל באוכלוסיה בעידן הקורונה. ההנהגה המקומית מודעת יותר מכל גורם חיצוני לצרכים של התושבים". דברים אלה אמר שר החוץ גבי אשכנזי שהתארח היום (יום שלישי) בקרית יערים כאורחו של ראש המועצה הרב יצחק רביץ. בביקור השתתפו סגן שר התחבורה אורי מקלב, תושב המקום ח"כ יוסף טייב וחיים ביבס, ראש עיריית מודיעין ויו"ר מרכז השלטון המקומי.

ראש המועצה הרב יצחק רביץ ציין כי ביקורו של השר וירידתו לשטח הוא אקט מנהיגותי ראשון במעלה. בהמשך סקר את פעילות המועצה במשבר הקורונה. מיד עם פרוץ הנגיף, פעלה המועצה המקומית ליישום מוקפד של הנחיות משרד הבריאות ואף החמירה עם התושבים מעבר להנחיות. המועצה הנהיגה סגר עצמי במשך חודש ימים וזכתה לשיתוף פעולה מלא מצד התושבים.

במשך חודשיים לא נרשם מקרה אחד של הידבקות בקריה. נכון למועד הביקור מספר הנדבקים בקריה מסתכם ב-37 תושבים, מהם 20 תלמידי ישיבות מחוץ לישוב, 8 נדבקים המצויים במלונית ו-9 חולים בבידוד ביתי. המועצה השקיעה למעלה ממליון ₪ בערכות תוכן למשפחות וידעה לאתר תוך שעה קלה את סביבתו של הנדבק המאומת וזאת כדי לעצור את שרשרת ההידבקות. המועצה מקיימת דו שיח קבוע ומתמיד עם תושבי המקום, ציין ראש המועצה.

גב' גיטה זלזניק, מנהלת בית יעקב "אהל חסיה" ציינה כי בזכות הערכותה של המועצה ביה"ס הוא היחיד בארץ בו כל מאות התלמידות לומדות כל יום, חמישה ימים בשבוע. התמיכה המתמדת של המועצה שלא זנתה את התושבים היא למופת ומסייעת מאוד למערכת החינוך. בית הספר הוא המקום הבטוח ביותר לתלמידות. במשך כל התקופה לא היה מקרה אחד של הידבקות בתוך כותלי בית הספר.

סגן שר התחבורה הרב אורי מקלב העלה על נס את התמודדותה של המועצה עם משבר הקורונה. "ראש המועצה מצא פתרונות  יצירתיים כיצד לפעול למען תושבי המקום לצד הקורונה. "אנחנו תלויים אחד בשני. אם נעזור אחד לשני נוכל להגיע לפתרונות. הציבור החרדי נפגע הכי הרבה, תדמיתית ומעשית. הנגיף פגע בכלכלה וביכולת להביא פרנסה הביתה. אורח החיים החרדי הוא אחר, אך לצד זה יש לציין כי הציבור החרדי מקפיד על כל הכללים", הטעים סגן השר מקלב.

חה"כ הרב יוסי טייב, בעצמו תושב הקריה ובעבר סגן ראש המועצה שיבח את שיתוף הפעולה של ראש המועצה וסגניו שעבדו כאיש אחד בלב אחד למען התושבים והיו קשובים לצרכי התושבים. קרית יערים היא עיר הדגל של הציבור החרדי שמובילה את ההתמודדות עם הנגיף.

חיים ביבס, ראש עיריית מודיעין ויו"ר מרכז השלטון המקומי מיקד דבריו בנושא פעילותה של מערכת החינוך. בתי הספר הם המקום הבטוח ביותר לילדים. סגירת מערכת החינוך איננה נכונה ולא תביא כל תוצאה למיגור הנגיף. בדבריו הדגיש כי אין אחד שיודע להנהיג את תושבי העיר טוב ונכון יותר מראשי הרשויות. הוא קרא לשלטון המרכזי להשכיל להתייעץ עם הרשויות המקומיות וכך נדע איך להוביל את ההתמודדות בנגיף.

השר גבי אשכנזי סיכם את ביקורו באומרו כי הוא יוצא מהביקור חכם יותר ועם תובנות אחרות מאלו שהגיע איתם. "אני שמח שהגעתי לכאן הבוקר ואני יוצא חכם יותר. בעקבות הביקור ולאחר ששמעתי מראש המועצה כיצד תיפקדה המועצה בעידן הקורונה דעתי התחזקה בדבר החובה לשתף את הרשויות המקומיות. מה שנעשה בקרית יערים צריך לשמש מודל לרשויות אחרות. מרשים במיוחד שהמנהיגות המקומית החמירה עם האוכלוסיה אף יותר ממשרד הבריאות. קרית יערים משמשת דוגמה לאיך שצריך לנהל את המאבק בנגיף". השר אשכנזי יצא חוצץ נגד הנסיון לסמן מגזר כזה או אחר בחברה הישראלית.

בהתייחסו לאפשרות של הטלת הסגר אמר השר אשכנזי כי הסגר הוא גזרה קשה על הציבור. "הכי קל היה להחליט על סגר אבל זו גזרה קשה מאוד. גם פרופ' גמזו וצוותו עושים כל מאמץ לא ללכת לפתרון קל של סגר". מקווה בעז"ה שנמצא את הדרך לצאת מהמשבר. זו בעיה של כולנו ואם לא נעשה מאמץ משותף לא נפתור את הבעיה. הבסיס לחוסן החברתי הוא החוזק של הרשות המקומית. המנהיגות המקומית מכירה את השטח ואת האוכלוסיה ויודעת לתת את הפתרונות הראויים ביותר. האתגר הגדול הניצב בפני כולנו – לחיות בשגרה בצל הקורונה.

Share on email
שתפו במייל

כתבות קשורות

פנינים לפרשת השבוע • הרב יוסף חיים אוהב ציון
פרשת האזינו • המגיד הירושלמי רבי אשר דרוק • צפו
מוצאי יום הכיפורים אצל הראשון לציון הגר"י יוסף שליט"א
אחרי פינוי הבניינים: עיריית ב"ב הקימה צוות חקירה מיוחד מחשש לקריסות
השבת מציינים 'שבת יארצייט' של ה'תפארת מרדכי' מפיטסבורג זצ"ל
האזינו: 'חדשות JDN' וגאולה FM במשדר שינעים לכם את ההכנות לשבת
המחבלים שנתפסו והבניין שקרס • עשרת הסרטונים הנצפים של השבוע
מחדל הבריחה מהכלא: סוהר הגיע לתא בזמן שהמחבל חפר את המנהרה
ונשמרתם: תוך שעות 3 נפצעו במהלך בניית הסוכה - אחד במצב קשה
סלמון בטעם מעושן / ניסי גולדרייך
מרגש: ילדי הקירוב התאמנו לסובב ג' פעמים על הראש
משלוח של דלק הגיע ללבנון; צעיר ביצע ירי של טיל RPG לשמחה • צפו
ביום כיפור: לוחמי מג"ב עצרו ערבים שיידו אבנים סמוך לביתוניא
עם תרגול ירי: סיום קורס במנגנוני הביטחון של חמאס בעזה • תיעוד
הפינה היומית: שתי דקות על כיבוד הורים עם הרב אהרן רוט • צפו
ישראלי'ק בש עם מחרוזת ניגונים סוערים: "ליובאוויטש טאנץ"
אברהם פריד עם מחרוזת ממיטב שירי ר' יום טוב הערליך • צפו
לשמר את יום כיפור בהבטה על חסדי השי"ת • הרב יחיאל מאיר צוקר • צפו

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו