צילום מסך מתוך הראיון לחדשות 12

ד"ר פאוצ'י קורא לחסן ילדים ומבהיר: כל כמה זמן נאלץ להתחסן שוב נגד הקורונה?

"אני לא חושב שיופיע וריאנט שאף חיסון לא יצליח להתמודד איתו", מרגיע המומחה הבכיר ביותר בצוות הקורונה של הבית הלבן • הוא החמיא להצלחת מבצע החיסונים שהוביל ראש הממשלה נתניהו: "בכל העולם רוצים להשתוות למבצע החיסונים של ישראל"
 • למען תורמי ועד הרבנים: שר התורה בתפילה מיוחדת טרם תפילת כל נדרי

  תוכן מקודם

 • קרבה שנת השבע: קיימו מצוות שמיטה בהידור ע"י רכישת יחידת קרקע שתירשם על שמך בטאבו

  תוכן מקודם

 • איך מזהים השקעה שווה ולמי אסור להשקיע?

  תוכן מקודם

 • בעת נעילת שער: הדבר היחיד שישמור עליכם בחתימה

  תוכן מקודם

ד"ר אנתוני פאוצ'י, המומחה הבכיר בצוות הקורונה של הבית הלבן, מספר היום (רביעי) בריאיון לחדשות 12 על היעילות והעמידות של חיסוני הקורונה. "אני לא חושב שניתן לנקוב בתאריך ספציפי לחזרה לשגרה כי יש הרבה משתנים, כמו הווריאנטים שמתפשטים בעולם", הבהיר פאוצ'י. "אבל להערכתי יהיה ניתן להתחיל את התהליך לקראת אמצע-סוף הקיץ".

אחרי למעלה משנה בבית הלבן, תוך שהוא שורד את חילופי הממשל בין דונלד טראמפ לג'ו ביידן, הוא עקב מקרוב גם אחרי הנתונים שהגיעו מישראל ושיעור ההתחסנות בארץ. "זה פשוט נעשה באופן מעולה לדעתי", אמר פאוצ'י בהתלהבות.

הוא הוסיף כי "אנשים מסתכלים על ישראל ועל שינוי העקומה בה, וכולם מייחלים שמתישהו בקרוב הם יצליחו להשתוות אליה, כי כשמגיעים לרמה נמוכה מאוד של הדבקה הסיכון הוא נמוך מאוד כשחלק גדול מהאוכלוסייה כבר מחוסן, ואפשר כבר באמת להתחיל לחזור לשגרה".

פאוצ'י נשאל בראיון האם יכול להיות וריאנט שיהיה עמיד בפני חיסונים?, וענה: "אני מאמין שיצוצו וריאנטים כאלה, אבל ניתן יהיה להתמודד איתם. אני לא חושב שיופיע וריאנט שאף חיסון לא יצליח להתמודד איתו. ייתכן שיופיעו וריאנטים, ולמעשה כבר יש כאלו, שהנוגדנים הנוצרים מהחיסון מעט פחות יעילים נגדם. היעילות לא נעלמת לחלוטין, אבל היא מופחתת. עם זאת, יש וריאנטים אחרים שהחיסונים מאוד יעילים נגדם".

בעוד מספר ימים ידון ה-FDA, מנהל המזון והתרופות האמריקני, באישור של החיסונים לגילי 12 ומעלה של חברת פייזר. מבחינת פאוצ'י זהו שלב הכרחי למיגור המגפה. "חשוב מאוד לחסן ילדים, כי קודם כול – היום אנחנו יודעים שהנגיף הזה יכול לפגוע קשות בצעירים. הסיכוי אומנם קטן בהרבה לעומת מבוגרים או אנשים עם מחלות רקע, אך לא חסרים מקרים של צעירים חולים קשה".

בנוסף לכך, ד"ר פאוצ'י הבהיר כי "בני נוער במיוחד, בגלל האינטרקציות החברתיות שלהם, גורמים להתפשטות רחבה יותר של הנגיף מאשר ילדים קטנים. כך שלא רק שמגנים על הילדים מפני הידבקות ואף חולי, אלא שגם קוטעים את שרשרת ההדבקה, אז כדי באמת להשתלט על הנגיף בתוך הקהילה, חשוב לחסן את הילדים, לרבות בני הנוער".

פאוצ'י התייחס לאפשרות שנזדקק לחיסון נוסף, ואמר כי "סביר מאוד שנזדקק לחיסון נוסף פעם בכמה זמן, כדי לשמור על עמידות ההגנה מפני הנגיף, כי אנחנו לא יודעים לכמה זמן החיסון יעיל. אנחנו לא יודעים בדיוק כמה עמיד החיסון נגד הקורונה. אנחנו יודעים שהיעילות נשארת במשך לפחות 6 חודשים וייתכן שאף הרבה מעבר לכך, אבל עלינו להיות מוכנים לכך שתוך שנה או יותר נצטרך לחסן אנשים פעם נוספת".

Share on email
שתפו במייל

כתבות קשורות

אתרוג בלי בלעטל והדסים משולשים: בירושלים בוחרים ארבעת המינים • תיעוד
רגעי אימה: האבא רץ אחרי הכובע - עגלת התינוק הידרדרה לכביש • תיעוד
יום טוב טאנץ! שיע פריד ובעלי המנגנים באלבום מתנה לתורמים של בעלזא
התושבים שמעו פיצוץ: פינוי דיירים בשל חשש לקריסת מבנה בחיפה • צפו
המלחמה על רפורמת הכשרות: ח"כ אבי מעוז הגיש עתירה לבג"ץ
פְּרִי עֵץ הָדָר: סיור מצולם בשוק ארבעת המינים של מחנה יהודה
סוכות מירושלים: גדולי הזמר המזרחי והחסידי במחרוזת שמחה לחג • צפו
אברומי סמט מרקיד אתכם עם 25 דקות של שמחת בית השואבה
מנחם מאשקאוויטש מארח את ארהל'ה סמט לביצוע מקפיץ של הניגון החב"די
מוישי וולס ויואלי גרינפעלד בדואט מרגש לסוכות: "טאטע"
אהרלה סמט ומוטי ויזל מרקידים עם "אין סגולה כתורה"
קצין צה"ל דחף פעיל שמאל והוביל התכתשות סוערת בקואליציה • צפו
תיעוד נדיר: עדר של 16 ראמים שנולדו בטבע נצפו בנחל ציחור • צפו
אוֹצְרוֹת הַחֵן • חג הסוכות • מתורת רנ"ג ויינטראוב זצ"ל
כך פינו השוטרים באלימות את המתבצרים בסוכת הפוסק במאה שערים • צפו
לְהִתְעַנֵּג • מיוחד: כל עלוני חג הסוכות להורדה ולהדפסה
האמת נחשפת אחרי ההסתה החמורה: ביטלו את חקירת מרבית השבים מאומן
יום הכיפורים במחיצת מרן נשיא מועצת חכמי התורה הגר"ש כהן והגר"ש בעדני

3 תגובות

 1. איי איי נו מה אמרנו לכם ? אתם רואים כל חצי שנה חיסון שלא שווה כלום ורק מזיק וגורם לתופעות לוואי חמורות כפי שכבר הספקתם לראות על אלו שהתחסנו

 2. אתם לא יודעים מי זה פאוצ'י כמה אנו תמימים מזל שעם ישראל מעל הטבע ברוך ה שבחר בנו מכל העמים כי אם לא היה בוחר בנו התמימות היתה הורגת אותנו

סגור לתגובות.

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו