מסתמן: חב"ד תמליץ על הרב סתיו למשרת הרב הראשי לישראל

הרב סתיו זוכה לתמיכת הרב גור אריה, רב העיר חולון וחבר ביה"ד רבני חב"ד | רבה של כפר חב"ד הרב אשכנזי סירב לפגוש השבוע את הרב סתיו | לאחרונה ערך הרב סתיו סבב פגישות עם רבני חב"ד החברים בגוף הבוחר.
 • הקציפו הקציפו משקה BARISTA מושלם לקפה >>>

  תוכן מקודם

 • 8 ילדים מבקשים עזרה: נשארנו לבד בלי אמא

  תוכן מקודם

 • לא סתם ברכה זו גזירה לכל דבר ועניין

  תוכן מקודם

 • הילד הזה זקוק לעזרה שלכם!

  תוכן מקודם

לאחר שמפלגות רבות הודיעו על תמיכה ברב דוד סתיו למשרת הרב הראשי לישראל, מתברר כי בחסידות חב"ד יצטרפו גם הם למפלגות 'יש עתיד', התנועה, קדימה, וישראל ביתנו שהודיעו על תמיכתם ברב סתיו לתפקיד.

קרא עוד:

[postim]

לJDN נודע כי מי שעומד מאחורי הפעלת הלחץ על רבני חב"ד לתמיכה ברב סתיו, הוא הרב יוחנן גור אריה המכהן כרב העיר חולון וחבר ביה"ד של רבני חב"ד בארה"ק ומכהן כחבר בגוף הבוחר.

הרב דוד סתיו המכהן כרב העיר שהם ומראשי רבני צהר, נפגש עשרות פעמים עם רבני חב"ד עוד בטרם החליט לרוץ על משרת הרב הראשי לישראל. מקורביו טוענים כי יש לו קשרים חמים עם שלוחי חב"ד רבים ולחלקם הוא פתר בעיות רבות בנושאים שונים כולל נושא גירות שם התברר לטענת אותם גורמים כי דווקא הרב סתיו מייצג את עמדתו של הרבי מליובאוויטש זצ"ל.

במהלך החודש האחרון ביקר סתיו פעמיים בכפר חב"ד. בתחילת החודש הוא השתתף בחתונת הרב דיסקין, רב העיר קרית אתא ובסוף השבוע ערך סיור מקיף בכפר חב"ד וסייר בבית אגודת חסידי חב"ד. לביקור הצטרף יו"ר וועד כפר חב"ד הרב בנימין ליפשיץ.

סביב הביקור התחוללה דרמה של ממש כאשר הרב סתיו ביקש לפגוש בגאון רבי מרדכי שמואל אשכנזי, רבה של כפר חב"ד וחבר ביה"ד רבני חב"ד שנכלל אף הוא בגוף הבוחר. אולם הרב אשכנזי סירב לקבל אותו כך לטענת גורמים בכפר חב"ד. אותם גורמים אף הדגישו כי הרב אשכנזי אומר שהעניין כרגע לא נמצא על הפרק שכן לא נקבע מועד לבחירת הרבנים הראשים לישראל ובזמן הראוי יפגוש את כל המתמודדים.

לחב"ד כעשרה רבנים החברים בגוף הבוחר והרב יוחנן גור אריה פועל רבות למען בחירתו של הרב סתיו. בשיחה של כתב JDN עם רב מחסידות חב"ד אישר הרב כי הרב גור אריה פנה אליו על מנת שיבחר ברב סתיו. עוד אישר אותו רב כי הרב סתיו נפגש עם רבני חב"ד נוספים החברים בגוף הבוחר אולם לא ידוע מה הייתה עמדתם בנושא.

גם מקורבי הרב סתיו אישרו כי הרב נפגש עם רבני חב"ד אך סרבו לתת פרטים על הפגישות ושמות הרבנים מחסידות חב"ד איתם נפגש הרב סתיו.

יצויין כי הרב יוחנן גור אריה אישר לכתב JDN כי הוא תומך ברב סתיו למשרת הרב הראשי לישראל.

Share on email
שתפו במייל

כתבות קשורות

השבת מציינים 'שבת יארצייט' של ה'תפארת מרדכי' מפיטסבורג זצ"ל
רבבות ישראלים ב-500 מניינים פתוחים של שלוחי חב"ד • צפו
ערב יום כיפור: ברכת הבנים של הרבי מליובאוויטש - שלא היו לו ילדים • צפו
וַיְהִי בֹקֶר יוֹם רְבִיעִי • כותרות העיתונים – ט' בתשרי ה'תשפ"ב
ורשא ערב יו"כ: בהלוויה רווית תוגה הובאו למנוחת עולמים שרידי עצמות קדושי גטו ורשא
אֲדוֹן הַסְּלִיחוֹת • משדר סליחות עם הרב יוסף חיים בצרי • צפו
הגר"ש גלאי זעק בדמעות בכנס התפילה: "רק בזכות עזר מציון אני עומד כאן היום" • צפו
סוער במאה שערים: כוחות המשטרה הגיעו לפרק את סוכת הפוסק הירושלמי • צפו
טרגדיה נוראה ושוברת לב: ''דבורה בת השלוש מתחננת לראות את אבא שנפטר"
הצטרפו לתפילת גיבורי הכח צפו: חקלאי 'קרן השביעית' קורעים שערי שמים בכותל המערבי
שלומית יַאבְּנִי סוכה
היתומים ניגנו בשבעה את נוסח התפילה של אביהם, הבעל תפילה • צפו
הביקור הנדיר של הרבי מליובאוויטש בתערוכה של ברוך נחשון • צפו
מאות מהארץ ומרוקו ישתתפו הערב במעמד סליחות התרת נדרים וקללות על ידי האדמו"ר רבי יאשיהו פינטו בקזבלנקה
הרבנית אהובה שרעבי ע"ה אשת רבה של מרמורק רבי ישי שרעבי זצ"ל
סוער במאה שערים: הפוסק הקים סוכה באישור מהנדס - העירייה הוציאה צו פירוק
היום הקמת מצבה והעליה לציון האדמו"ר בעל ה'תפארת מרדכי' מפיטסבורג זצ"ל
ברוך דיין האמת: אמן הציור האהוב על הרבי ואיש חברון

4 תגובות

 1. אולי תפסיקו לדבר על "חבד" אין גוף שנקרא חב"ד, יש הרבה אנשים שמשתייכים לעדה הזאת. חלקם מבחינה דתית שמאלה מהבית היהודי, וחלקם שייכים לעניני חסידות. למרות שכולם נקראים בשם הבעש"ט זיע"א. וכולם נקראים חסידים. על הרבה מהם אי אפשר להבין את הקשר אליבא דנגלה…….

 2. כחסיד חבד המעורה היטב בענינים, אין עלבון לחסידות חבד יותר מאשר להגיד שהיא תתמוך בסתיו שמצהיר מפורשות, והדברים כתובים בהודעות וראיונות שנתן ואינו מסתירם כלל, שהוא אוחז שגיור אינו צריך קבלת תורה ומיצוות, ומספיק להתגייס לצהל ולעוד מטרות לאומיות! דבר שהוא נוגד בצורה הבוטה ביותר את דעת הרבי, שאחת ממלחמותיו הגדולות בהסטוריה היתה סביב סוגית הגיור. הוא כתב שאלו האומרים שמותר לגייר בלי קבלת עול מצוות הם עושים חורבן נורא שלא היה כמותו מחורבן הבית כלשון קודשו של הרבי!!!
  סתיו הוא רב שלא מסתיר את כוונותיו הקרובות מאד לרבנים רפורמייים!

 3. לא "שמוציאה", אלא "שהוציאה" את עצמה, [כבר מזמן בכל מלחמות קודש של הציבור החרדי, לא השתתפה, וגם מקלקלת את הציבור החרדי לדוגמא ב"אייפון"]

סגור לתגובות.

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו