אושר הסכם הסנקציות הפליליות: החרדים נכונים להיכלא על קידוש ה'

לאחר הפיצוץ שאיים לקרע בועדת פרי הושגו הבוקר הסכמים | סנקציות פליליות יוטלו על כל משתמט מכל מגזר | ראשי ישיבות שדיווחיהם על מספר התלמידים יימצא שונה מהדיווחים הנתונים בידי הצבא, יואשמו בפלילים

כתבות נוספות בנושא:

צפו בגלריה המושלגת: מסע גדולי ישראל לציון החפץ חיים בראדין
וַיְהִי בֹקֶר יוֹם שִּׁשִּׁי • כותרות העיתונים – י"ט בשבט ה'תשפ"ב
שִׁירַיִם עם אירועי השבוע: הרבי שהתקשה בפיצוח הקוקוס והשמחה בסאדיגורה
שרי האוצר והמשפטים גיבשו מתווה: זהו הסכום שיקבלו משפחות אסון מירון
 • עדות מזעזעת: "זה שורף את הגוף מבפנים"

  תוכן מקודם

 • קורע לב: ששת היתומים שנותרו לבד חושפים את מסכת היסורים של אביהם

  תוכן מקודם

 • רק 550 ש"ח לזוג ללילה + א. בוקר במלון כינורות

  תוכן מקודם

 • היתומים הרכים יחד עם האלמנה מתחננים לעזרה רגע לפני שהבית קורס

  תוכן מקודם

יומיים לאחר הפיצוץ שקטע את ישיבת חברי ועדת פרי לשוויון בנטל, התכנסו חברי הועדה הבוקר (רביעי) פעם נוספת על מנת לאשר את ההסכם, זאת לאחר שראש הממשלה נתניהו הורה לשר הביטחון יעלון, שלא להתנגד להסכם. תמכו ביוזמה השרים אהרונוביץ', יעלון, לבנת ופרי, בעוד שהשר אריאל התנגד, והשר פרץ נמנע.בלשכות הגיוס. שר הביטחון התנגד לו ועמו שרים נוספים, אורי אריאל, עמיר פרץ ולימור לבנת.

קרא עוד:

[postim]

הסעיף שהוביל לקרע בין חברי הועדה, היה סעיף המורה להטיל סנקציות פליליות על בחורים שלא יתייצבו בלשכות הגיוס. שר הביטחון התנגד לו ועמו שרים נוספים, אורי אריאל, עמיר פרץ ולימור לבנת.

מהסעיף הוצאו המילים הקובעות כי סמכותו של שר הביטחון בנוגע להטלת הסנקציות תופקע באופן אוטומטי, מה שיכול להתפרש כפשרה בין הצדדים. לא יוטלו סנקציות מ-2016 ל-2017. בסעיף שאושר נכתב כי אם בתום תקופת הביניים לא תהיה עמידה ביעדי הגיוס מצד הציבור החרדי, יחולו הוראות חוק שירות הביטחון על כולם מלבד 1,800 המתמידים. המשמעות היא, החלת סנקציות פליליות הקבועות בחוק כפי שקיימות כלפי המשרתים החילוניים.

יעלון תקף במהלך הפגישה את נציגי יש עתיד על המשבר שנוצר בשל התעקשותם על הסנקציות הפליליות. "צריך להבין, ההתנהגות של המגזר החרדי תלויה בנו. מה שקרה ביום ראשון זה שכשהגענו לסעיף הידוע, שהיה בלתי אפשרי מבחינתי וכבר הדליק את הרחוב החרדי, הצעתי נוסח והייתי מוכן לניסוחים אחרים שיאפשרו שיקול דעת. וגם הסכמתי לניסוח שהוצע ושנדחה בגלל התערבות חיצונית. אם אנחנו רוצים לעשות פוליטיקה, זה נושא רגיש מדי כדי לעשות עליו פוליטיקה קטנה. גם אני רוצה שכולל ישרתו. אבל יש הסכמות ויש פה הפרה ברגל גסה של המתווה המשותף. אסור לשדר תוקפנות כלפי המגזר החרדי ולא ללבות השנאה. אם זה יקרה גם הנח״ל החרדי יתפרק. מבקש באווירה שמשודרת וגם הדברים שיאמרו בחוץ לא ילבו השנאה. ולכן זה צריך להשתקף בתזכיר החוק וגם בהצעת המחליטים". דברי השר.

בין יתר סעיפי מתווה הגיוס, שרובם אושרו בממשלה, נקבע שיעד גיוס החרדים יועלה בהדרגה, כך שהחל משנת 2016 יגויסו לכל הפחות 5,200 חרדים בשנה – 65% מהשנתון. להבדיל מחילונים, צעירים חרדים יתייצבו בבקו"ם בגיל 18, אך יוכלו להישאר בישיבות עד גיל 21, ואז יוכלו להשתלב במסלול ישיבות ההסדר, שכולל שירות קרבי – אך מקוצר. החל משנת 2017 תוגדר רשימה של 1,800 תלמידים בלבד שיוגדרו "עילויים", ויקבלו פטור משירות. ראשי ישיבות שדיווחיהם על מספר התלמידים יימצא שונה מהדיווחים הנתונים בידי הצבא, יואשמו בפלילים.

ח"כ פרוש כבר אמר בשבוע שעבר, "ידע כל מי שיש לו יד בחוק האומלל, אשר נסיונו לרסק את עולם התורה, שעתיד קיומנו כאן בארץ נמצא בסכנה. אני קורא לרבני הבית היהודי, עוד לא מאוחר, אל תתנו ידכם לפגיעה קשה בעולם התורה ובישיבות הקדושות שהם נשמת האומה היהודית”. היהדות החרדית אינה מאבדת את שלוות נפשה מול אותם חורשי רעה המחפשים לגדוע את נפש האומה היהודית ולעקור את לומדי התורה משורשיהם.

"נצח ישראל לא ישקר". החרדים כולם כאיש אחד בלב אחד, נכונים להתייצב בשערי הכלא עם כל אברך ובחור ישיבה שיושלכו לשם על ידי הרשויות בהתאם להסכם הדרקוני שאושר הבוקר.

הכתבות המעניינות ביותר

הווארט של בנט לשבת - והבדיחה של גנץ היישר מהבידוד • צפו
כמעט 70 אלף מאומתים ביממה האחרונה; מספר החולים קשה ממשיך לטפס
פנינים לפרשת השבוע • הרב יוסף חיים אוהב ציון • צפו
שובר שתיקה: ניר ברקת מתייחס לראשונה לעסקת הטיעון של נתניהו
תקיפת פעילי השמאל ע''י רעולי פנים: המשטרה פתחה בחקירה; במועצת יש''ע גינו
בנט: "הורים יקרים - שמח לבשר לכם שהודעות 'הורים יקרים' מגיעות לסיומן"
עם אלות ואבנים: פעילי שמאל הותקפו על ידי רעולי פנים סמוך לשכם • צפו
המפכ''ל נגד היועמ''ש: "לא נאפשר פגיעה בשיטות עבודת המשטרה"
האזינו: 'חדשות JDN' וגאולה FM במשדר שינעים לכם את ההכנות לשבת
פרסום ראשון • פרוגרמה, הקצאת כיתות, ושפ"ע: ההסכם הקואליציוני בבית שמש
המאבק על חוק הגיוס: עדיף כלום מאשר "הרע במיעוטו" / שמואל קרמרסקי
רוצה להתקדם בחיים? תלמד לקבל ביקורת!
הדרמה במפלגת הליכוד: האם דווקא השגריר ארדן יכבוש את הראשות?
האמונה בטוב ה' היא הכלי לקבל את כל שפע התורה • הרב יחיאל מאיר צוקר • צפו
למרות שהוא מחוסן 4 פעמים: שר הביטחון גנץ נדבק בקורונה
בגור חגגו בשמחת האדמו"ר ואיראן חיסלה את טראמפ • עשרת הסרטונים הנצפים
הכול דיבורים: מנהיגים ורוח ועסקה אין / יוסף טיקוצ'ינסקי
פרשת יתרו • המגיד הירושלמי רבי אשר דרוק • צפו
0 0 הצבעות
דירוג הכתבה
5 תגובות
ישנות
חדשות המדורגות ביותר
Inline Feedbacks
הצגת כל התגובות

איך אפשר לא לראות את הקומבינות, כאילו שיעלון או בנט או משהו מתנגד באמת כאן ? ואיפה אורית סטרוק ה"צדיקה" ?.. שלא לדבר על "רבני הסרוגים" למינהו.. וה"חרדי" מ"יש עתיד"… איזה צבועים. אבל מה, גם הם שלוחי השם. אבל בכל זאת .אני מתחיל להבין את נטורי קרתא.

איזה תמונה פצצה מצאתם!!! אחלה תמונה!!! כבר אומר את כל הכתבה…

והעיר שושן נבוכה.

שא שא
אל תמרדו באומות

מה הם חושבים שבנוסח כזה או אחר הרחוב החרדי לא יבער?
אבל אולי עכשיו החילונים קצת ירגעו כבר לא יהא להם על מה לדבר הרי יש כבר חוק וסנקציות, אבל פתאום כולם יראו שבעצם הם מדברים רק משנאה כי למעשה הם ימצאו עוד ועוד צרות לעשות בלי סוף
ימותו הקנאים
מי שמקנא שיבוא לישיבה

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

Hide picture