Miriam Alster/FLASH90

לפעול למען הכנסת ימינה / דוד ברמן

ימינה באופוזיציה תנסה לחדש את ברית האחים הזכורה לשמצה עם לפיד, והפעם יש לימינה ברית פוטנציאלית יותר קרובה מעם לפיד השמאלן והאנטי מתנחל, יש להם את ליברמן, שהוא עדיין מגדיר עצמו ימין מדיני בטחוני, אבל שונא חרדים קיצוני / דעה

אולי נעים כשאנו על הסוס, גם יהדות התורה וגם ש"ס קיבלו תיקים נחשקים, ויהיו שותפים משמעותיים בממשלה הבא, אבל אסור להיות זחוחים, ולהשאיר את ימינה בכפור, זה יכול לעלות לנו עוד ביוקר. טבע השבע שאינו מרגיש את הרעב, אבל כשמישהו רעב הוא עלול לעשות הרבה שטויות, ואז מתחרטים מדוע לא הקשבנו לתחינתו כשיכולת לעזור ולמנוע את הצרה.

לא צריך לחפור הרבה להבין, שימינה באופוזיציה, תנסה לחדש את ברית האחים הזכורה לשמצה עם לפיד, שדי להיזכר בה בשביל לחטוף חלחלה, ממשלת הזדון אז הייתה טרגדיה היסטורית. והפעם יש לימינה ברית פוטנציאלית יותר קרובה מעם לפיד השמאלן והאנטי מתנחל, יש להם את ליברמן, שהוא עדיין מגדיר עצמו ימין מדיני בטחוני, אבל שונא חרדים קיצוני.

גם ברית הזדון אז, היה כתוצאה של זלזל מצד נתניהו – ויש אומרים איבה, לבנט, אז בנט סלל לעצמו את הדרך לממשלה באמצעות ברית הזדון. והשאר היסטוריה. אסור לנו לחזור על אותה טעות שוב. העולם הפוליטי גלגל, כעת אנחנו למעלה, אבל הרבה מהר משחושבים אנו יכולים למצוא את עצמנו למטה למטה. בל נשליך את יהבנו על ביבי שנאמן רק לביבי.

הנימוק, שעם ימינה יכנסו יש 61 בלי החרדים, ואנו לא לשון מאזניים, ופחות משפיעים, היא טעות אופטית. כי נניח ויהיה נושא שנרצה להתעקש על זה עד כדי משבר קואליציוני, מהר ימינה יכנסו… ולא יביטו בכלל לכיווננו יותר לאחר שהפקרנו אותם. ה'הפרד ומשול' פה של ביבי, הוא חרב פיפיות, ואנו עלולים מאוד להתחרט על כך. 

ראשי המפלגות החרדיות לנתניהו: "לפעול בכל דרך להכניס את ימינה לקואליציה"

לכן, חשוב ביותר, שליצמן, דרעי, גפני, יעשו כל אשר לאל ידם שימינה יכנסו, ולתאם איתם מראש, חזית מאוחדת בתוך הממשלה לכל הנושאים הרגישים מדת ומדינה, מה שיש לו פוטנציאל נפיץ לפיצוצים מול האגף השמאלני שבממשלה, כחול לבן והעבודה. להקים איתם את הבלוק שבתוך הבלוק.

אני לא אהבתי את המסרים האנטי חרדים של ימינה בימים האחרונים "ביבי מכר את היהדות לעסקים" "נכנע לכל בקשות החרדים" וכו', אבל זה רק מחזק יותר את הצורך להכניסם לממשלה, זה רק פרומו למה שמחכה לנו במידה ויישארו בחוץ. הבטן הרכה של כל ממשלת ימין זה החרדים, ודחוף לנטרל מראש כמה שיותר צרות.

אם נהיה הוגנים, יש לימינה בהחלט קייס, הם היו נאמנים לביבי, הלכו עם הבלוק כל 3 הבחירות לצד ביבי, ולא מובן כפיות הטוב שלו להם.  אמנם יש להם בעיה פנימית, ימינה כמעט מורכבת מיותר מפלגות מחכי"ם, וכולם רואים את עצמם בכירים הראויים לתפקיד בכיר, אבל עדיין זה לא מסביר את הכתף הקרה, את ההשפלה, ל-2 חכי"ם שמאלנים, רסיסים ממפלגת העבודה הקבורה – פרץ ושמואלי, הוא נותן 2 שרים די משמעותיים. ולכל ימינה הנאמנים, הימנים, הוא מציע בערך אותו דבר. לעג לרש.

לכל שבת יש מוצאי שבת, ושלא נתעורר מאוחר מידי על שהשארנו חברים מדממים על הרצפה. 

פיצוץ בין ימינה לליכוד: נתניהו ובנט שוחחו – קרב גרסאות על פרטי השיחה

6 תגובות

צודק מאוד.
איזהו חכם הרואה את הנולד.

האתר הופך מיום ליום ליותר ימני מחרדי,
מה יש להם עם הד"לים?
וקדושת הגוש….

הוא כותב נקודה מאוד נכונה,
אנחנו יותר מדי סומכים על ביבי שיש מאחוריו היסטוריה ארוכה של בגידות

רק לדייק את העובדות.
ביבי לא נתן 2 שרים לחברי מפלגת העבודה,
זה גנץ נתן להם..
וכמובן שאי אפשר להשוות [אצלו יש שר לכל חבר כנסת..]

אם כבר רוצים להשוות, ניתן להשוות לאורלי לוי,
אבל לא בטוח שההשוואה הזאת מביאה את המסקנות של כותב המאמר..
[היא קיבלה משרד שהמציאו עכשיו, שככל הנראה אין לו שום משמעות]

מסכים עם הכל חוץ מנקודה אחת. ההצעה של ביבי לימינה הייתה מאוד נדיבה ואי אפשר להשוות אותה לפרץ ושמולי, כי חלוקת השרים היא פריטטית לפי גושים, כך שבגוש כחול לבן למרות שהם הרבה פחות חכי"ם יש להם אותו מספר שרים.

כותב המאמר צודק בזה שהיינו אמורים לתאם עם ימינה חזית מאוחדת בנושאי דת ומדינה ואז ללחוץ את ביבי להכניס אותם אז היינו כבלוק בתוך בלוק ואף אחד לא יכול לזלזל בנו כרגע אנו נתונים לחסדי הליכוד וגנץ בכל סוגיות דת ומדינה וביום פקודה הם לא יעזרו לנו ואם מאיים עליהם הם יכניסו את ימינה כשהפעם הם יתנהגו אלינו כמו ערבים לא מאוחר
אפשר עוד להציל מה שניתן

Comments are closed.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו