Kobi Gideon/GPO

לבנימין אמר ידיד ה' – החרדים ונתניהו צריכים להמשיך בשותפות / דעה

 • י״ב בטבת תשפ״א – 27.12.20
 • 18:30

כמעט 25 שנה עברו מאותו קמפיין בלתי נשכח. "נתניהו טוב ליהודים". 25 שנה של ידידות מופלאה בין החרדים לנתניהו. ידידות שפרחה למרות הפולטיקאים החרדים ולאו דווקא בזכותם. מה גרם לחרדים כולם ללכת שבי אחרי נתניהו, והאם הגמגום אצל הפולטיקאים החרדים מתואם עם השטח החרדי?

 • החיסון האמיתי לנזקי הקורונה הרוחניים: הישיבה שתציל את הילד שלך - כפר סיטרין

  תוכן מקודם

 • למה להעיב על רגעי האושר?

  תוכן מקודם

 • הרבו רחמים: אם לששה ילדים במצק קריטי

  תוכן מקודם

 • האלמנה לקוית שמיעה ו4 הילדים נותרו ללא משען ומשענה

  תוכן מקודם

כמעט 25 שנה עברו מאותו קמפיין בלתי נשכח. "נתניהו טוב ליהודים". 25 שנה של ידידות מופלאה בין החרדים לנתניהו. ידידות שפרחה למרות הפולטיקאים החרדים ולאו דווקא בזכותם. מה גרם לחרדים כולם ללכת שבי אחרי נתניהו,והאם הגמגום אצל הפולטיקאים החרדים מתואם עם השטח החרדי?

להבדיל מחלק גדול מתומכי נתניהו שמצביעים לו כי אין מישהו אחר. הקהל החרדי אוהב אישית את נתניהו. אם אכן החלום החדש יתממש וסער ובנט ירכיבו ממשלה עם החרדים, החוסר שקט והאי נוחות שתהיה באותם ימים בשכונות החרדיות תבלוט בצורה ניכרת. נכון שאין ברירה, אבל לא נעים מביבי!

החכי"ם החרדים בשנות ה 80 וה 90 הסתדרו יותר עם החברה מהשמאל. דרעי החבר הטוב של פרס/רבין/רמון וכ"ו מעולם לא היה חבר של נתניהו. גם את הדעות המדיניות של גפני כולנו יודעים. ביבי הצליח ברבות השנים לדלג על הערוץ הזה וליצור גשר ישר לתוך החברה החרדית.

ביבי ידע לכבד אותם ולתת להם הרגשת שייכות. ביבי היה קשוב למצוקה שלהם,או לפחות ככה הראה להם. אפילו את המשבר עם קצבאות הילדים הם שכחו לו. אפשר לומר שהשיר של פריד והסלוגן של גוטניק מהדהדים עד עכשיו בתת מודע של כולנו, כביכול ביבי ניצח בזכותינו והוא משלנו וכלום לא ישנה את זה!

לא מעט ראשי ישיבות ומשגיחים היו שמחים לקבל קורטוב מהכריזמה הזאת של נתניהו על החרדים. אז נכון שביבי בצרות. ונכון שהחכ"ים החרדים פוזלים קצת הצידה. ונכון שכל יועץ פוליטי מתחיל היה מיעץ לחרדים לסגור דיל עם סער/בנט ולקבל חיבוק חם מהממסד והתקשורת.

אבל כדאי לזכור שנתניהו הוא הכוכב החרדי הבלתי מעורער של ה 25 שנה האחרונות. וצעד נגדו יכול לפגוע לא מעט במספר המנדטים של המפלגות החרדיות.

החרדים חייבים להמשיך במתכונת הקבועה של השנים האחרונות. גוש הליכוד חרדים ושארית המפד"ל המדממת. ולגבות את נתניהו גם אחרי תוצאות הבחירות לפחות עד הדקה ה90. ואל תדאגו,אם אחרי הבחירות נהיה באמת שוברי שוויון גדולי התורה יכריעו בברור לאיזה צד לנטות. הערך שלנו רק יגדל ולא נפסיד מכך כלום. אז עד אז תפסיקו עם הרמזים, כי זה פשוט לא יעבוד!

8 תגובות

מישהו השתבש כאן. כוכבים יש רק בהוליווד ולא אצל החרדים. כל חרדי שמעריץ כוכבים לא ברור בדיוק ממה/למה הוא חרד! (נראה שמאמר זה נכתב בצורה חובבנית ע"י אחד מאנשי צוות היח"צ של נתניהו).

מתרפס לגמרי. ביבי אוהב רק את ביבי. אם עוד לא קלטת. כשלא היינו משתלמים הוא העיף אותנו ולקח את לפיד. הוא פוליטיקאי חסר רחמים וחבל שתתפתה לחשוב אחרת.

איזה טפשות של מאמר.
ביבי בגד בנו לא פעם ולא פעמיים בממשלת הזדון, וממשלת שינוי.
הוא הרע במיעוטו, עדיף מהשמאל, אבל מכאן ועד להערצה מגושמת הדרך רחוקה מאוד מאוד !
אנחנו מעריצים גדולי תורה.
פוליטיקאים הם אינסטלטורים, גם אם הם טובים ומוכשרים, פוליטיקה זה עדיין דבר מגושם וזול.

כשמו כן הוא בי-בי
ברמה האישית הוא שותף נח לעניני דת ומדינה מאשר לפיד
אבל גדעון סער ובנט יכולים להיות הרבה יותר נוחים ועם יותר שקט תקשורתי יהיה אפשר להביא יותר הישגים

אני דווקא מחכה שיחליפו כבר את נתניהו שרק הזיק לחרדים.

מזדעזע מהמאמר

פחחח החרדים קשורים לביבי מאיזה כיוון? מה הוא עשה בשבילנו? לא צריך להיסחף נכון שצריך להמשיך איתו אבל רק על פי מה שיגידו הרבנים.

אחד המאמרים הפחות חכמים שקראתי בימיי חיי, בלשון המעטה.
ברור ששותף נוח בהרבה הוא שותף שיש לו מה להפסיד, וכמה שיותר יותר טוב.
סער, בנט, ואפילו לפיד יוכלו להעמיד ממשלה אך ורק בעזרת החרדים, ואל בשום צורה אחרת. לפחות כל עוד ביבי בראשות הליכוד. אשר על כן חרדים בממשלה כזו הם לשון מאזניים, שביום שלא יתאים להם משהו על פיהם תקום ועל פיהם תיפול הממשלה.
כשותפים של ביבי לעומת זאת, אתה לעולם לא יכול לדעת איזה שפן השקרן הנבזי הזה ישלוף מהכובע בכל רגע נתון.
לשם המחשה, אולי מחר הוא יחליט לצרף את הרשימה המשותפת לממשלה במקום החרדים, ואז הוא יזרוק אותם כמו כלבים….

בקיצור, גם אם נתעלם מכל הגועל נפש שהמדינה והמשטרה עושים לחרדים בשנים האחרונות, בפרט מאז התחילה הקורונה, עגיין בחישוב מתמטי פשוט, עדיף לחרדים לחפש שותף קצת פחות חכמולוג מביבי.

Comments are closed.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן