Yaakov Lederman/Flash90

קידשנו שם שמיים / דוד ברמן

 • י״א בניסן תשפ״א – 24.03.21
 • 21:05

העיתונאים החרדים לא חיכו בכלל לתוצאות האמת, ומיד דרשו לשלוף סכינים, ושדגל תתפצל, וש"ס בכלל הביאה הצלחה חסרת תקדים, ורק אגודת ישראל בבעיה, ככה הם פסקו בטון מנופח / טור דעה מאת דוד ברמן

 • האסון בסנהדריה: "בצהריים עוד שיחק עם הילדים בגינה "

  תוכן מקודם

 • מזעזע: הספיק להתפלל במניין ונפטר במוצאי החג

  תוכן מקודם

 • השכנים בחירם: מדובר בטרגדיה מתגלגלת שחייבים לעצור

  תוכן מקודם

 • קברוך דיין האמת: הרב חיים טודרוס גולדבלט זצ"ל

  תוכן מקודם

במוצאי הבחירות אמש האזנתי לכלי תקשורת חרדים. עוד לא פתחו קלפי אחת, ואלה החלו מיד באווירת נכאים כאילו ומדובר בכישלון עצום ליהדות התורה, "שעברו לסמוטריץ", וקוראים "לחשבון נפש".

כאשר הם בדרך כלל תמיד מאלה המעצימים כל התמרמרות וביקורת, ומנפחים אותה, וכעת טהרנים אלו מחליטים שזה כישלון, ושולחים את הח"כים המסורים "לחשבון נפש".

הם לא חיכו בכלל לתוצאות האמת, ומיד דרשו לשלוף סכינים, ושדגל תתפצל, וש"ס בכלל הביאה הצלחה חסרת תקדים, ורק אגודת ישראל בבעיה, ככה הם פסקו בטון מנופח. "יש לאגודת ישראל לעשות חשבון נפש גדול".

מוזר, כל אלה שלא הגיעו לאומן, ונדפקו בקורונה, מאשימים את ג' ולא את ש"ס?? וכי הנגיף נוצר במשרדי יהדות התורה? וכי ח"כים הם בעלי כוחות על? של ש"ס כן ושל ג' לא?!

מה הם רוצים מסרטון הרפורמים והכלבים, כאילו ומשהוא היה לא נכון ובסדר בזה? סתם הלקאה עצמית מזוכיסטית. אתם לא מהאו"ם. סרטון הרפורמים זה מה שהעביר אנשים לסמוטריץ'??

בתוצאות האמת, ש"ס ירדה בהרבה יותר קולות מיהדות התורה, אבל את מי עניין העובדות.

ע"פ נתוני ההצבעה מ'מועצת הקהילות' – המפולחים לפי חסידויות ולפי ערים, ישנם אחוזים יפים מאוד. כמעט ללא שינוי מהסיבובים הקודמים. זה ברור. המנדט השביעי בטוח, כך ששמרנו על כוחנו מול קמפיינים מרושעים ביותר נגדנו.

כוחות גדולים לטשו עיניים אלינו, מיליוני שקלים הושקעו בזה, לקומם אנשים, להחדיר השקפות לאומניות משיחיות זרות למחננו, לדכא את הביטחון והכבוד העצמי והזהות החרדית הבסיסית. וברוך השם אלו לא צלחו ולעולם לא יצלחו.

בכלל, אם וכאשר יש הצבעה חרדית לסמוטריץ, זה מחוגים שעל קו התפר בין החרדי לדתי לאומי, שאף פעם לא היו באמת איתנו, כמו חב"ד, אנשי הרב מזוז, חרד"ל – הרב דוד חי, חלק מהחולצות הצבעוניות, שבבחירות הקודמות לא היה להם אלטרנטיבה כי לבן גביר לא היה שום סיכוי, ולבנט והחילונים שלו הם לא רצו להצביע, אז אז הצביעו לנו, כעת הם חזרו לביתם. מפלגתו של סמוטריץ ובן גביר ואבי מעוז (איש סיעת נועם) שהם הרשימה הכי "שחורה" של המפד"ל אי פעם. זה כל הסיפור.

ואם כבר להתייחס להבדלים בין דגל לאגודה בעניין, אלו קבוצות שלעולם לא היו מצביעים לדגל אם הייתה רצה לבד. דווקא אגודה המזוהה יותר כימין יש לה עדיין יכולת להביא קהלים נוספים כאלו. שדרנים אלו אין להם גם טיפונת אחריות בקריאתם לפילוג, חוץ ממחלוקת הרסנית, עלולים שני המפלגות לא לעבור את החסימה, ומספיק שאחד לא תעבור, וזה אסון לעולם התורה.

הציבור ממושמע לגדולי הדור. הציבור קיים את מצוות היום. תודה רבה. אשרנו שקידשנו שם שמיים. ואם יש למישהו לעשות חשבון נפש, זה השדרנים הבכיינים והמפלגים הללו.

המשימה הראשונה

הדבר הראשון שאנשי הימין בכנסת חייבים לעשות זה להניח את חוקי המשילות (קרי פסקת התגברות, שימוע לשופטים וכו'), ובא נראה את גדעון סער וחבריו למפלגה מצביעים נגד!

גם אם יהיה כעת 61 לחוק להגבלת ביבי, אבל יש 65 בעד החוקים להגבלת בג"ץ! ועלנו לנצל זאת עד תום. לא לחכות דקה. כל עוד הכנסת נמצאת בהרכבה הנוכחית.

ומי יודע אולי סביב פולמוס זה, שלא יהיה לסער ברירה אלא לתמוך בהצעות החוק הללו כפי שהוא אמר שהוא בעדם, זה מה שיחזיר אותו חזרה לגוש, זה יהיה הסולם לרדת מהעץ, וישרוף אותו טוטאלית אצל השמאל.

3 תגובות

א. עצם העובדה שיש אוירה שמצביעים בלית ברירה בגלל הוראת הרבנים – זה מחדל.
ב. דיבורי הפרשנים באים על רקע האוירה הקיימת בקרב המוני האנשים, ואי אפשר לפטור את זה בלא כלום
ג. הטלת האחריות על נתניהו, סמוטריץ, פרשנים פולטיים ושאר ירקות תרחיק בפעם הבאה עוד מצביעים לא מרוצים.
ד. את הקורונה לא המציאו במעבדות של יהדות התורה, אבל חלק מהעסקונה ורבניה זלזלו בקורונה בריש גלי והביאו על הציבור שלנו תחלואה ושנאה.
ה. מצוה לשמוע בקול דברי חכמים, אבל במצב כיום שנערים מנהלים את בתי הרבנים הישישים בהתאם לאינטרסים וכוחניות, אין להתפלא באוירה הקיימת. אדרבה, מכאן נלמד שכשהציבור מרגיש שהחכמים באמת מנהיגים ולא מנוהלים ע"י נערים, כולו יוצא ומקיים את דבריהם בצייתנות מוחלטת.

מאמר נכון. כל מילה בסלע.

תפסיק לבלבל במח, ולדקלם משפטים חסרי קשר בכדי להיראות דעתן.
הציבור הגדול הלך בשמחה רבה לקיים את מצוות היום, מיעוט קטן שנוהל בכסף כבד בידי אינטרסנטים, להדהד מירמור ונרגנות משל היו מאות אלפים.
לא. זה לא נכון.
החוצפה של השדרנים מיד בתום הבחירות להאשים את אגודה במיוחד צבועה ובזוייה !!
הקורונה לא פסחה על איש בעולם. ודי לשקרים כאילו וזה בגלל הציבור החסידי, בכלל אם יש טענות זה שהח"כים היו מחמירים מידי ולא הפוך.
אצל החילונים וש"ס לא באים בטענות לנציגים לא מצפים מהם בכלל,
אבל אצל החרדים מג' שהחברי כנסת הכי פוריים, שיאני נוכחות, עוזרים בלי הפסקה, מלאים טענות כרימון ואז דופקים את אגד בקלפי.

אני רק לא מבין, ממתי משיחיות היא מילה שלילית?

ולעצם העניין, אני הצבעתי כרגיל למפלגה החרדית שלי, אבל ברחתי מהר, ובלי הרבה שמחה.

Comments are closed.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן

logsuz shell indir instagram takipçi satın al ucuz gündem haber Pubg mobile cephaneleri takipçi satın al leke kremi aktif takipçi php shell

logsuz shell indir instagram takipçi satın al ucuz gündem haber Pubg mobile cephaneleri takipçi satın al leke kremi aktif takipçi php shell

logsuz shell indir instagram takipçi satın al ucuz gündem haber Pubg mobile cephaneleri takipçi satın al leke kremi aktif takipçi php shell