מרן הראשל"צ רבי יצחק יוסף בביקור מיוחד במשרדי עמותת 'תורה בוקס'

עמותה הפועלת להפצת תורה בקרב יהדות צרפת כבר למעלה מ12 שנה

ביקורו הרב נפגש עם מנהל ורבני העמותה ועם המתנדבים אשר מקדישים את זמנם לכלל. הרב חיזק אותם והסביר את החשיבות של הפצת תורה ובמיוחד את החשיבות של לימוד ההלכה שעל זה נאמר המאור שבתורה מחזירם למוטב. הרב הרבה להזכיר את מרן הראשל"צ הרה"ג רב עובדיה יוסף זצוקללה"ה אשר היקריב את עצמו, פשוטו כמשמעו, וסגר את ספר הלימוד בשביל למסר שיעורים לעם שבשדות ומה שאנו רואים כיום, ריבוי לימוד התורה, ריבוי הישיבות הספרדיות, ריבוי האברכים והרבנים זה כתוצאה מההשקעה של מרן זצוקלל"ה לפני 20-30 שנה.
בסקירה קצרה הביאו למרן הראשל"צ שליט"א את נתוני העמותה : "תורה בוקס" הינה עמותה אשר הוקמה לפני כמה שנים ע"י בנימין בן חמו. המטרה של העמותה הינה הפצת תורה בצורה ברורה ופשוטה בצרפתית לכל רבדי עם ישראל. בהתחלה העמותה התבססה בעיקר ע"י הפצת שיעורים באתר שלה, אבל לאט לאט הפעילות התרחבה וכיום בנוסף לאתר, שבו ישנו מאות שיעורים, יש גם כל יום כתבות בעיניני השקפה, ניוס לטר שבועי, הוצאה לאור של ספרים וחלוקתם בחינם או במחיר עלות, וארגון כנסי חיזוק. לאתר יש כיום עשרות אלפי משתמשים רשומיים, והעמותה מאד מוכרת ופעילה בציבור הצרפתי, ומגיע למקומות המרוחקים ביותר בצרפת.
מתחילת הפעילות יותר מ8.000.000 כניסות, כיום נכנסים ממוצע בחודש כ270.000 איש בשביל לשמוע אחד מ15.000 השיעורים. העמותה תירגמה הדפיסה וחילקה כ110 ספרים, בינהם ספרי הלכה, אגדה, מוסר והשקפה. לעמותה גם בית הוראה טלפוני שבו ענו על יותר מ40.000 שאלות בכתב וענו במשך יותר 1300 שעות לשואלים. ליותר מ800 פונים מידי חודש.

כתבות קשורות

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *