'יום היוצר התורני' ייערך ביום ג' הקרוב ר"ח סיון, במרכז הפיס "משואות" בעיר התורה בני ברק • ב"נקודה" מופתעים ומציינים כי "התעניינות השיא של ציבור בני התורה במיזם, רק מחדדת את הצורך ביום של הזדמנות אמיתית לעוסקים במלאכת הקודש"

בשורת "יום היוצר התורני" צוברת תאוצה: מספר שיא של למעלה מ-2000 מחברי ועורכי ספרים אשר נרשמו עד כה בתוך ימים ספורים להגרלה הנדירה על חבילת שירות בשווי 18,000 ₪ שתתקיים בעיצומו של יום היוצר התורני שייערך כאות הערכה למחברי הספרים התורניים ברחבי ארץ ישראל, ויהווה יום של של הזדמנויות רבות ראשון מסוגו למען קידום ההוצאה לאור של ספריהם.

גל הפניות הבלתי פוסק של אלפי עורכים, מחברים, יוצרים ומחדשים, גרם להפתעה של ממש בקרב ראשי מכון "נקודה" והצוות המתוגבר הנערך בימים אלו סביב השעון, לקראת קיומו של המיזם התורני ההיסטורי אשר עליו ועל תכניו עוד יפורט בהרחבה בימים הקרובים, ובמכון אומרים כי "התעניינות השיא של ציבור בני התורה ושוחרי עולם הספר, סביב קיומו של היום המיוחד בכלל וההגרלה הגדולה בפרט, רק מחדדת את התובנה עד כמה הדבר היה חסר עד כה, ואת רמת החשיבות בייסוד יום של הזדמנות אמיתית למען עולם הספר התורני, והוקרת היוצרים".

'יום היוצר התורני' ייערך ביום שלישי ר"ח סיון, באולם מרכז הפיס "משואות" בעיר בני ברק, וישולבו בו נאומים מרתקים של גדולי הרבנים לצד פאנלים עם השמות המובילים בתחום עולם הספר התורני, כאשר בעיצומו של הערב יקיים מכון 'נקודה' הגרלת ענק על חבילת שירות הו"ל בשווי של 18,000 שקלים מתוך מגוון שירותיו הרבים, בה ישתתפו חינם יוצרים ומחברים העומדים לקראת תהליך הוצאת ספר תורני, אשר יירשמו מראש במייל A052761900@gmail.com  . הזוכה יבחר מה שנדרש לספרו מתוך המגוון האדיר של 'נקודה', ויקבל את השרות המקצועי החל מיום הזכייה עד שנתיים שלאחמ"כ.

מכון 'נקודה' הוקם לפני כ-20 שנה, כשבמהלך השנים זכו להוציא לאור מחדש לא מעט ספרי יסוד נבחרים מארון הספרים היהודי, כשבשנים האחרונות התרחב והפך המכון לבית חרושת של ממש המעניק שרותי הוצאה לאור מאל"ף ועד תי"ו, הן לאלו שצעד הוצאת הספר מורכב מדי עבורם, וגם לאלו שיכולים להוציא לבד, אך מבינים כי באמצעות 'נקודה' הם יקבלו את ספרם כשהוא ערוך ומופק באופן מקצועי ביותר, כיאה לספר בן דורנו. שרותי נקודה, כאמור, לכל אורך שלבי הו"ל: מעריכה תורנית, מפתחות מפורטים, עימוד, כריכה ושערים, ועד תמלול, הקלדה, ניקוד, הדפסה ותרגום.

מכון 'נקודה' קנה לעצמו שם עולמי בקרב המולי"ם, בעקבות הרף הגבוה והבלתי מתפשר, לצד הזמינות הייחודית והיכולת להעניק שרות מקצועי ומהודר 'מהיום להיום', ובטווחי זמן קצרים ביותר. ב'נקודה' מעניקים שרות לכל מכוני הוצאות הספרים הגדולות, כשבין השאר זוכה מכון נקודה לתת שרות לממלכת התורה 'עוז והדר', 'ארטסקרול מסורה', 'ספרי אור החיים', 'פאר מקדושים', 'וגשל', ועוד מכונים רבים המייעלים את התהליך ע"י העברת חלקים ביצועיים שונים ל'נקודה', בעוד הם מתמקדים בנושאים המהותיים יותר.

הרב נחום רייפן מהנהלת המכון מציין בסיפוק את העובדה כי "לצד גל הפניות ההיסטרי והביקוש האדיר מצד יוצרים ועורכים פרטיים מכל גווני הקשת הממהרים להירשם להגרלה ולאשר את השתתפותם ביום היוצר, רבים ממכוני ההו"ל מתעניינים אף הם ומבקשים ליטול חלק ביום ולקבל במה נכבדה תחת קורת הגג המשותפת לכלל שוחרי עולם התורה אנשי הספר, כאשר הם מבינים כי הזדמנות כזו לא חוזרת על עצמה כל יום, וכי נוצר פה רגע גדול לקדם את התחום באופן משמעותי ולהגדיל תורה ולהאדירה".