תמונת אילוסטרציה. למצולם אין קשר לנאמר • צילום: Nati Shohat/Flash90

החי לפי הספר סופו שימות מטעות דפוס / ריענון לחג הפסח

 • י״ב בניסן תשפ״א – 25.03.21
 • 20:56

בהקשר לחג פסח הבעל"ט כדאי שנשים דגש להרגיש בעצמנו את יציאת מצרים, בכדי להרגיש נצטרך ללמוד מה היה ולדעת מה עבר על אבותינו, כי ידע שווה זהב וזהב זה הנאה! / צבי סילבר עם רענון לחג הפסח

 • מזעזע: הספיק להתפלל במניין ונפטר במוצאי החג

  תוכן מקודם

 • "אבא, תחזור!" מראות קשים בבית האבלים של משפחת יעקובזון.

  תוכן מקודם

 • מצממר: ישמח האב ביוצאי חלציו בגן עדן

  תוכן מקודם

 • מרן רבי ברוך ויסבקר שליט"א פונה אליכם בפניה אישית ומרגשת

  תוכן מקודם

הפתגם שבכותרת נאמר ע"י הגאון ר' משה שפירא זצ"ל ובשורות הבאות ארחיב בעז"ה על עניין זה כפי המסופר במשלי החפץ חיים זיע"א על עשיר אחד שהיה לו ארמון מלא בכל טוב, ובארמון הייתה ציפור מאוד חכמה שידעה לשיר ולזמר, העשיר שמר עליה מכל משמר והיה משתעשע עמה בכל יום.

באחת מהפעמים שהעשיר יצא למסע עסקים ארוך, הוא העמיד אחד ממשרתיו כאחראי על הבית ועל כל החפצים, העשיר העלה על הכתב את כל הדרוש כדי לשמור על הבית, כדי שהמשרת יידע בבירור מה נדרש לעשות כל יום.

בסוף הרשימה פירט העשיר את כל הנדרש עבור הציפור החכמה, מה ומתי היא אוכלת וכו', העשיר ביקש מהמשרת שיקרא את הרשימה כל יום כדי שלא ישכח שום מטלה ושום פרט מהמוטל עליו.

לאחר תקופה ארוכה חזר העשיר מהמסע ומצא את הארמון בבלגן ובהפיכה ואת הציפור החכמה מתה, קרא העשיר למשרת והחל גוער בו על שהזניח את הבית ובפרט שלא האכיל את הציפור עד שמתה, ענה המשרת לעשיר עשיתי מה שאמרת לי כל יום מיד שקמתי בבוקר, לפני הכול קראתי לאט וברור את הרשימה שהשארת לי…

המשל ראוי לכל אחד ובפרט בענייני כספים ועסקים, אפשר להקפיד על כל ההוראות והכללים שנלמדו בכל קורס שהוא, להקפיד על כל הכללים שנלמדו במנהל עסקים,

אך העיקר חסר מן הספר, אפשר גם להקפיד על הנראות של העסק, שהעסק ייראה טוב, שתהיה גישה נוחה ללקוחות, חניה בשפע, מוצרים שהלקוחות אוהבים ו… הקופה מדשדשת, המכירות לא מספיקות, הרווח לא מכסה לי ההוצאות, זה מדכדך! הרי הכל נעשה לפי הספר ולפי הקריטריונים והתנאים האופטימליים, אז מה לא טוב? מה חסר בכל מה שנעשה?

זאת שאלת המיליון דולר!

הרגע הזה הוא רגע מכונן, רגע שההבנה שהעסק לא ממריא ותקוע גורם לחפש תשובה ולשלם בעבורה כל הון, העיקר לחלץ את העסק מהתקיעות שלו!

תכל'ס מה עושים? התשובה נמצאת במשל החפץ חיים זיע"א דלעיל!

במשל מובהר לנו שלקרוא את הרשימה ולעבור שוב ושוב על סרטוני ההדרכה ולשנן בע"פ את כל הכללים הנכונים, זה לא מספיק, זה מאוד חשוב אבל לא זאת הנקודה העיקרית.

הנקודה שהופכת עסק למוצלח היא בדיוק כמו במשל שהאכלת הציפור הייתה שומרת עליה ומותירה את הציפור בחיים, כך גם בכל עסק, האכלת העסק בוויטמינים הדרושים תסייע לנו להמריא. הוויטמין הראשון והבסיסי זה אמונה, להאמין שההצלחה תלויה אך ורק במי שאמר והיה עולם והוא ורק הוא יכול לתת ברגע אחד את התובנה והתשובה מה צריך לעשות כדי שהעסק יהיה רווחי מאוד.

אחר כך אפשר לעבור לנקודה שתמיד תעזור לנו ותסייע לנו בגילוי הסוד לעסק מוצלח,

'הלקוחות'

אנו רגילים לדבר עם הלקוח רק בהקשר המכירות בעסק ופחות לדבר עם הלקוח על העסק, וכאן יש אבסורד גדול, אנו רוצים את הלקוח שיקנה וירכוש בעסק שלנו, אבל אנו לא שומעים אותו ולא מקשיבים לו, צריך פשוט לשאול את הלקוח האם הוא מרוצה? האם יש שינויים שהוא יגרמו לו להנות יותר מהרכישה?

כל תשובה שהלקוח ישיב תקדם אותנו הרבה מאד, כי מידע שווה זהב, מידע מהלקוחות יעזור לנו לייצר ולקבל זהב.

ובהקשר לחג פסח הבעל"ט כדאי שנשים דגש להרגיש בעצמנו את יציאת מצרים, בכדי להרגיש נצטרך ללמוד מה היה ולדעת מה עבר על אבותינו, כי ידע שווה זהב וזהב זה הנאה!

ברכותיי כי חג האמונה ישפיע עלינו ועל כל ישראל שפע אמונה בה' יתברך ובמשה עבדו, בעיניי ראיתי כי כל לקוחות אשר הם בעלי אמונה עברו את התקופה המאתגרת שהחלה בשנה שעברה בזמן זה וב"ה היא לקראת סיום, בצורה מעוררת התפעלות! אמונה הוא כלי הניצחון בכל בעת ובכל עניין וקושי.

שבת שלום וחג כשר ושמח,

צבי סילבר.

על העריכה:

נָתַלֶ'ע הולצמן

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן

logsuz shell indir instagram takipçi satın al ucuz gündem haber Pubg mobile cephaneleri takipçi satın al leke kremi aktif takipçi php shell

logsuz shell indir instagram takipçi satın al ucuz gündem haber Pubg mobile cephaneleri takipçi satın al leke kremi aktif takipçi php shell

logsuz shell indir instagram takipçi satın al ucuz gündem haber Pubg mobile cephaneleri takipçi satın al leke kremi aktif takipçi php shell