חסר כישרון: בעל איטליז מכר בשר טריפה בחותמת 'מוכשר'

נתפס בשר טרף המוצג ככשר באטליז ״דהן״ שוק רמלה! • במקום נמצאו בשרים שאינם מוכשרים ואינם מנוקרים וכן חלקים אחוריים. כמו כן קיים חשד חמור לרכישת חלקי בשר מבית מטבחיים טרף.

 • יש לך פרנסה ברווח? זה לא בשבילך!

  תוכן מקודם

 • אל תתנו חמצן לקורונה!

  תוכן מקודם

 • עיסקה עם גדולי הדור! הזדמנות של פעם בשנה

  תוכן מקודם

 • אמירת פרשת המן שתים מקרא ואחד תרגום ביחד עם מרן שה"ת הגר"ח קניבסקי

  תוכן מקודם

בפשיטה שנערכה אתמול באטליז "דהן" בשוק רמלה על ידי נציגי משרד הבריאות, יחידת הפיצו"ח של משרד החקלאות, הפיקוח העירוני והיחידה הארצית לאכיפת חוק איסור הונאה בכשרות ברבנות הראשית לישראל, נמצא כי במקום נמכרים ומיוצרים מוצרי בשר שונים המוצגים ככשרים באמצעים שונים לרבות שימוש במדבקות הנושאות מצג כשרותי.

זאת למרות שבמקום אין תעודת כשרות ואין השגחה כלל מטעם הרבנות המקומית המוסמכת היכולה לפקח על קליטת הסחורה ועיבודה, ווידוא שהסחורה הנקלטת אכן כשרה ושאין בעיה של בשר שנתעלם מן העין.

במקום נמצאו בשרים שאינם מוכשרים ואינם מנוקרים וכן חלקים אחוריים. כמו כן קיים חשד חמור לרכישת חלקי בשר מבית מטבחיים טרף.

עפ"י ההלכה יש חובה "לנקר" חלקים מסויימים בבשר הבהמה על ידי הוצאת חלקים האסורים באכילה, ולהכשיר את כל מוצרי הבשר והעוף לפני אכילתם.

בשר טריפה 3

שימוש בבשר לא מנוקר ולא מוכשר הינו חמור ביותר ומטריף את הכלים.יש לציין כי מלאכת הניקור וההכשרה היא מלאכה מורכבת ועל כן חל איסור לעשות בהם שימוש באטליזים המושגחים ועל אחת כמה וכמה שהמכשלה קיימת באטליזים ללא כשרות.

אשר על כן הציבור שומר הכשרות נקרא ככלל להיזהר מלרכוש בשר ומוצריו בעסקים ללא תעודות כשרות כחוק אף אם אלו מציגים חותמות כשרות או מצגי כשרות שונים על גבי חלקי הבשר השונים ובכלל זה אטליז "דהן" משוק רמלה.

״מקרה זה מצטרף למקרים נוספים של שחיטות שנעשות ללא פיקוח תברואתי, וטרינארי וכשרותי והדבר מסוכן וכמובן, הבשר טרף. שומר נפשו יירחק״ מציין רפי יוחאי מנהל היחידה לאכיפה בכשרות ברבנות הראשית לישראל.

בשר טריפה 5

בשר טריפה 1

בשר טריפה 4

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו