ספר אוצר גאוני ספרד

כרכים חדשים מקובץ המפרשים המאגד בתוכו את 'אוצר גאוני ספרד', מבית ממלכת התורה 'עוז והדר' בשיתוף פעולה עם 'מכון קדם' לחקר תורת גאוני ספרד

האוצרות מהמזרח מתגלים בזה אחר זה, נאספים לכרכים מפוארים של 'אוצר גאוני ספרד'. בימים אלו נוספים לסדרה כרכים חדשים, אלו מצטרפים לכרכים שכבר ראו אור. על משניות: ברכות, אבות ושביעית, על המסכתות מהתלמוד הבבלי: קידושין, בבא קמא, בבא מציעא, בבא בתרא ומכות. בקרוב יתווספו גם שאר מסכתות הש"ס. כל מסכת ומספר כרכים גדושים, עמוסים, מלאים באוצרות עתירי השפע שמוצאים את מקומם בהיכלי התורה ומאירים באור חדש את הסוגיות. הסברים קולחים, טעמים חדשים, הבנות יקרות. זך, בהיר, עתיק.
הכרכים מכילים רשימת חיבורים שאינה ניתנת לפירוט לרוב אורכה. די עם נזכיר את החיבורים המפורסמים כמו 'חקרי לב' של הגאון הנודע רבי רפאל יוסף חזן זצוק"ל מחברון, את חיבוריו של רבינו החיד"א זצוק"ל, רבי חיים אבולעפיה, רבי דוד פארדו, רבינו הפרי חדש, רבי חיים פלאג'י רבי משה בירדוגו, רבי עימנואל חי ריקי ועוד ועוד גדולי עולם קדושי עליונים זי"ע.
בעולם הישיבות מתקבלים הכרכים החדשים בשמחה ובהתעניינות מפליגה. גאונים ותלמידי חכמים, מברכים על היוזמה, ומקווים להמשכה על כל המסכתות, להשיב את עטרת גאוני ספרד ולהפיץ את תורתם לרבים.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו