מהרס וחורבן להתחדשות וטהרה – נחנך מקווה טהרה מפואר בישוב 'בני דקלים'

המקווה המפואר נבנה ביוזמת 'המרכז הארצי למען טהרת המשפחה באר"י' הפועל לבניית עשרות מקוואות ביישובי ארץ ישראל
 • גזירת מלך רשכבה"ג מרן שה׳׳ת הגר׳׳ח קנייבסקי שליט"א : ׳׳התורמים למגבית 'קופת העיר' עבור כלות עניות בסך 513 ש"ח, יזכו להתארס עד ראש השנה תשפ"ב.״

  תוכן מקודם

 • "הן בכו מכאבי בטן, אני בכיתי כי לא היתה להן אמא"

  תוכן מקודם

 • מחריד: ההודעה שגרמה לצוות הפגיה לפרוץ בבכי.

  תוכן מקודם

 • ההבטחה הזאת נותנת לי כח לשרוד

  תוכן מקודם

באירוע מרגש ורב רושם נערך טקס חנוכת המקווה בישוב 'בני דקלים'. לאחר שנים של בניה מאסיבית התרגשו מאות מתושבי הישוב להשתתף בטקס של חנוכת המקווה. באירוע נכחו הרב הראשי לישראל הרב דוד לאו שליט"א, נשיא המרכז לטהרת המשפחה הגאון רבי מרדכי אוירבך שליט"א, יו"ר טהרת המשפחה הרב חיים לוי שליט"א, הרב אהוד אחיטוב רב הישוב והרב האזורי, אישי ציבור, ראשי המועצה האזורית והמועצה הדתית.
3C0A0142
הטקס המרומם החל עם הסרת הלוט משלט ההנצחה במקווה שנתרם לע"נ האשה החשובה מרת אסתר ראשע בת רפאל ע"ה ומיד לאחר מכן נשא דברים נשיא ארגון 'טהרת המשפחה' הגאון רבי מרדכי אוירבך שליט"א שציין את חשיבות בניית המקווה במקום שעד כה לא היה כלל מקווה טהרה תוך שילוב של מצוות ישוב ארץ ישראל וטהרת עם ישראל.

כמו כן העלה על נס את גבורת נפשם של תושבי המקום כאשר רואים אנו את כוחות הנפש הגדולים שנדרשו להם להעמיד מחדש את ביתם לאחר הגירוש הנורא ולהתחיל הכל מחדש וזאת מתוך תחושת שליחות אמיתית. לאחר מכן נשא דברים הרב הראשי לישראל הרב הגאון רבי דוד לאו שליט"א, בדבריו ציין כי הוא רואה בהשתתפותו בחנוכת המקווה סגירת מעגל, לאחר שזכה להיות נוכח במקום בעת יציקת היסודות של המקווה ועכשיו הוא זוכה להשתתף בטקס של סיום המלאכה החשובה.

כמו כן הרחיב הרב לאו בדבריו שמבנה המקווה הינו למעשה יסוד קיומו של עם ישראל להמשך קיום הדורות. בהמשך הטקס נשאו דברים רבני הישוב וציינו את ההקרבה הגדולה של תושבי המקום והשמחה לראות את ההתפתחות המרשימה של חיי הקהילה באווירה תורנית תוך שימת דגש על קיום מצוות בהידור והדר.
3C0A0106
גם הרב חיים לוי שליט"א יו"ר המרכז 'לטהרת המשפחה' נשא דברים מרגשים במהלך הטקס, ובדבריו ציין כי במעמד חנוכת מקווה זה נזכר הוא בטקס חנוכת המקווה בישוב נווה דקלים בגוש קטיף כאשר המרכז הארצי למען טהרת המשפחה בנתה גם את מקווה בנווה דקלים ובשאר יישובי גוש קטיף שנהרסו כליל במסגרת הפינוי. מה שגרם צער גדול לאביו הרב יהושע לוי זצ"ל שטרח ועמל שנים רבות בבנייתם. חנוכת המקווה בישוב בני דקלים אינו עוד אירוע אלא הוא ציון דרך בדברי ימיו של ארגון טהרת המשפחה אשר בונה ופועלת ללא לאות ימים כלילות למען הגברת הטהרה בישראל תוך מתן דגש לצוואתו של מרן הגרש"ז אויערבך זצ"ל שלא להותיר נקודת ישוב אחת בארץ ישראל ללא מקווה טהרה.

בסיום הטקס נשא דברים מר אליעזר אויערבך יו"ר בני דקלים אשר הודה למרכז טהרת המשפחה על תרומתה העצומה לישוב בבניית מקווה הטהרה, מבנה אשר נבנה ברוב פאר והדר תוך מתן דגש על ההידורים ההלכתיים מחד והשקעה עצומה ברמת הגימור ועיצוב מיוחד ויוקרתי והכל למען יצא תחת ידם מבנה נאה ומתוקן כיאה וכיאות למצווה חשובה זו.

עם סיום המעמד רב הרושם נערך סיור במבנה החדש בהשתתפות הרב הראשי לישראל ויו"ר טהרת המשפחה ורבני הישוב, כשהקהל הגדול מביע את תודתו להנהלת "המרכז" על המבנה המהודר והמפואר מכל הבחינות של בניית המקווה, אשר מצטרף לעוד מאות המקוואות שכבר נבנו על ידם ברחבי הארץ.

כתבות קשורות

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן