תפילה טובה שנה טובה

חדש מ'עוז והדר' מחזור מפואר לראש השנה

 • "בשעה שמתו מוטל לפניו" נותנים צדקה בעת ההלוויות

  תוכן מקודם

 • איך אספר לילדים שאבא נפטר? סערי קרויס בשחזור קשה

  תוכן מקודם

 • "ישראל זרק אותי למעלה ונפטר" העדות המזעזעת של בנימין

  תוכן מקודם

 • דואגים עכשיו למשפחות אסון מירון תשפ"א >>>

  תוכן מקודם

המחזור החדש, מוגה ומזוקק, מאיר עיניים בעיצובו המותאם ביותר לעבודת התפילה, פותח את הלב לכוונה והבנה, וכמו מזמין את המתפלל להביט בו מתחילת התפילה ועד סופה.מחזור רגיל

כל התפילות סדורות וערוכות על מקומן, ללא דילוגים או קיצורים, נוסף לו בתחילתו 'תוכן עניינים' מפורט שבאמצעותו ימצא כל מעיין את התפילות והבקשות במקומן הראוי. כמו כן, קטעי תפילות רבים ובקשות שונות שהיו במחזורים ישנים, מהם נדירים ובלתי מצויים, שובצו והושבו למקומם המתאים.

גם ללומדי משניות מסכת ראש השנה מתוך המחזור החדש, נכונה הפתעה מיוחדת. ביאור תמציתי משולב וצמוד לכל משנה, למען ירוץ בו הלומד. החפצים לעיין במשניות, ימצאו את שתבקש נפשם בשולי הגליון.

בתפילות הימים הנוראים ובפיוטים מצויות תיבות רבות שאינן מורגלות בפי כל בשאר ימות השנה, ומן הצורך לבארם. כפי שכבר נכתב, אלו נתבארו במדור 'ביאורי מילים' שבשולי העמוד בשפה ברורה וקצרה.

בדומה לביאורים ולתוספות, גם ההלכות הרבות המצויות לרוב בתפילות הימים הנוראים, בעקבות טעות ושכחה וכדו' או מנהגים שונים לימים אלו, הובאו על סדר התפילה בקצרה בלבד. אלו לצד קטעי הקדמה והסבר מתומצתים המשמשים כפתיחה לפיוטים ומהווים קישור נפלא לתפילה כולה, אינם אלא ראשי פרקים מעבודתם הכבירה של העורכים, אך במחזור שהותאם לצרכי המתפלל ונוחותו, חלקי ההרחבה וההעשרה, הועברו לסופו של המחזור.

אין ספק, כי כלל ישראל קדושים, השופכים לב ונפש כמים אל א-ל בשמים, יעריכו את העבודה המאומצת ומרובת היגיעה אשר במחזור זה, וכל שוחרי התפילה כהלכתה יביאו ברכה לבתיהם, להאיר עיניהם בתפילה זכה וברורה כשאיפת לבבם הטהור, ויהי רצון שבמהרה יתקיים בנו הכתוב "והביאותים אל הר קדשי ושימחתים בבית תפילתי", אמן.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן