תפילת האלמנות שהתקיימה ביום תענית אסתר

גם ביום השמח ביותר בשנה – ארגון "זה לזה" אינו משאיר את השמחה בגבולות המשרד, אלא דואג להציף בשמחה גם את הבתים המתמודדים ביותר בכל קצות הארץ: סכומי עתק חולקו "בו ביום" בשני ימי פורים למשפחות "זה לזה" ברחבי הארץ, ומתנות מרגשות נשלחו אל מאות אלמנות ויתומים מופתעים.

"זה לזה" מציף את רחבי הארץ בשמחה כובשת
מאות אלמנות נכנסו אל חג פורים, כשבאוזני רוחן עוד מהדהדים זעקות התפילה והבכיות של תפילת האלמנות העולמית, שנערכה פעמיים על ידי ארגון "זה לזה" ביום תענית אסתר, בשעה 12:00 ובשעה 15:30 בצהרים.
אך זו הייתה רק מנת הפתיחה. את ההפתעה הגדולה שמרו במשרדי הארגון עד למחרת בחצות היום, עת משלוחי המנות כבר נחים ממרוצם בבתי משפחת "זה לזה", קריאת המגילה מאחור, והשמחה שנוקשת כל הזמן על הדלת – לא מצליחה עדיין להיכנס; הזיכרונות עדיין כואבים…
או אז זה קורה:
הרצים אשר יצאו דחופים עם בוקר ממשרדי "זה לזה", מגיעים אל מאות בתי האלמנות בכל רחבי הארץ, ומעבירים לידיהן "בו ביום" את ה"מתנות לאביונים" המהודרים. ואת המתרחש שם בדקות הבאות – לא ניתן לתאר.
השליחים נכנסים אל הבית בשירה וריקודים, מפעילים מוזיקה פורימית בקולי קולות, ולא שוקטים עד שלא נותר אף ילד אחד מחוץ למחול הסוחף, והבית נשטף מעגלים מעגלים של אור ושמחה, אמונה, חיות והתחדשות, שממשיכים ומתנגנים בליבותיהם ימים ארוכים.
וכשהשליחים יוצאים, הם "שוכחים" שם ב"טעות" מתנות לאם ולילדים, שמזכירות להם במשך תקופה ארוכה שהם לא לבד. יש מי שיודע עד כמה הם מתמודדים, יש מי שמבעיר מחדש את השמחה שקיימת שם, תמיד.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו