שִׁירַיִם עם החשיפות הדרמטיות: המשפיע שבונה מקווה ועל מה שוחחו האדמורי"ם

כמידי שבוע מביא יעקב מלמד תיעודים וסיפורים בלעדיים שיספקו הצצה אל מאוחרי הקלעים לנעשה בחצרות הקודש, היכלי הישיבות ובמעונם של גדולי הדור • השבוע: הרבי שהתרגש משירת 'מכניסי רחמים' וגם ראש הישיבה והרבי שנסעו יחד באותו המטוס • אל תפספסו
 • " החופש הנורא ביותר בחיי " חני בעדות קשה

  תוכן מקודם

 • אם אתה משמח את שלי

  תוכן מקודם

 • ודאי כל התורמים יזכו למידה כנגד מידה שצאצאיהם יהיו בריאים בנפשם

  תוכן מקודם

 • גם מעדן שוקולד אמיתי וגם גלילי וופל קראנצ'י? בואו להכיר מקרוב >>

  תוכן מקודם

עם תום ימי האבל הקשים על ארבעים וחמישה הרוגי אסון הר מירון, 'שיריים' מתחיל להתאושש מהאסון והוא שב לכתיבת המדור. רבים התקשרו אליו במהלך השבועיים האחרונים ושאלו מדוע המדור נעדר מעל גבי בימת האתר הנכבד הזה, והוא ענה לעומתם ואמר, "אחרי אסון נורא שכזה בהר מירון כיצד אוכל לשבת ולכתוב דברים כאלו שמשמחים את הלבבות". אך כאמור כעת עם תום ימי האבל שב 'שיריים' בכוחות מחודשים לכתיבת המדור הנחשק ביותר במגזר החרדי שלו רבבות קוראים ברחבי העולם כולו, ועל כך בהמשך.

'שיריים' שחרש בשבועיים האחרונים את ארצות הרבית ונועד עם גדולי האדמורי"ם במקום הופתע לראות כי גם שם בליל שישי נוהגים לאכול צולנ'ט תוך כדי קריאת המדור 'שיריים', הוא ממש התרגש לראות שיש לו אוהדים גם במדינה הרחוקה 12 שעות טיסה. בדרכו לארצות הברית הוא פגש את הנגיד ר' וואלף זיכרמן חסיד מונקאטש אדוק ומי שקונה כל שנה את ההדלקה של האדמו"ר מתולדות אהרן במירון, במשך שעה ארוכה שוחחו השניים על האסון הנורא כשר' וואלף מחזקו בדברי אמונה וביטחון בבורא כל העולמים.

מי שעוד שהה בארצות הברית בשבועיים האחרונים הוא כ"ק האדמו"ר מקרעטשניף קרית גת שליט"א. הרבי שהה בבית האכסניא בבורו פארק וקיבל את אוהדיו וחסידיו לברכה ולעצה. בין לבין ראה 'שיריים' כיצד הרבי משוחח עם האיש החזק בחסידות ר' מאיר פרץ שיחי' בסוגיות העומדות ברומו של עולם.

ביום שישי שעות לפני כניסת השבת יצא 'שיריים' לערוך קנית ברחובות האינסופיים של בורו פארק. במהלך נסיעתו הוא הבחין ברה"צ רבי חיים מאיר הגר בנו יחידו של כ"ק האדמו"ר מויז'ניץ שליט"א כשהוא בדרכו גם לערוך קניות לשבת בעצמו כאחד האדם, 'שיריים' מיהר לתעד את בן הרבי.

מי שכבש את פלטבוש הבירה בדרשותיו המעוררות הוא הגאון רבי משה טוביה ליף רבה של בית בנימין – אגודת ישראל במקום. הגרמ"ט ליף ערך כינוס התעוררות ענק לזכרם של הרוגי הר מירון ונשא דברי חיזוק כשאלפים מאזינים בשקיקה לדבריו.

לאחר הדרשה שעוררה גלים ברחבי פלטבוש החרדית הגיע הגאון רבי משה טוביה ליף לברך קבוצת בחורים מתחזקים שישבו לארוחת צהריים באחת מהמסעדות שפלטבוש מציעה לתושביה. גם לשם 'שיריים' הגיע והצליח לתעד.

ורגע לפני צאתו לשדה התעופה בכדי לשוב לארה"ק הגיע 'שיריים' לשאת תפילה נרגשת בציונו הק' של כ"ק האדמו"ר מליובאוויטש זיע"א. 'שיריים' יודע לומר שבמקום אפשר לפעול ישועות למעלה מדרך הטבע ומנסיון הוא אומר זאת.

ובשדה התעופה בדרכו חזרה ארצה ראה 'שיריים' את כ"ק האדמו"ר מזוטשקא אמסנא שליט"א מתהלך כאחד האדם וממתין בתורו לבידוק הביטחוני.

מי שעוד עלה על המטוס הוא ראש ישיבת אורייתא הגאון רבי דוד שפר שליט"א שבדיוק סיים מסע מפרך לטובת הישיבה ברחבי ארצות הברית החרדית. עם הגעתם ארצה נצפה ראש הישיבה כשהוא ממתין כאחד האדם לבדיקת קורונה בכדי להיכנס לגבולות הארץ.

והמשפיע החסידי רבי מענדל מאסקאוויטש בנו של כבוד קדושת האדמו"ר משאץ שעלה לכותרות מאז אסון מירון לאחר שניצל באורח פילאי זכה לביקורם של כל המי ומי שבאו לבקרו ולשמוע את הנס הגדול כאשר כל כוחות ההצלה חשבו שהוא כבר שייך למתים ל"ע. גם הרבי מויז'ניץ הגיע לבית האכסניא בבני ברק ושוחח עם המשפיע במשך שעה ארוכה.

'שיריים' כאן בכדי לחשוף לרבבות הקוראים כי המשפיע החסידי רבי מענדל מאסקאוויטש אשר משמש בכובעו השני כרב קהילת 'אזמרה' בעיר הקודש צפת עובד בימים אלו על הקמת מקווה טהרה בביתו במקום לזכרם של נספי הר מירון. 'שיריים' מחזיק אצבעות להצלחת הבנייה בקרוב ממש. וכמובן הוא ממתין גם להזמנה לשבות בצל הקודש בצפת.

בהגיעו לאחד מהשטיבלא'ך ברחבי הארץ ראה 'שיריים' להפתעתו את המשפיע הגה"צ רבי אלימלך בידרמן שקוע בשיחה עמוקה עם גאב"ד מאקאווא, 'שיריים' לא רצה להפריע לשיחה אז הוא צילם ומיד הלך לדרכו.

והתמונה שהכי תפסה את 'שיריים' במהלך השבוע האחרון הייתה תיעוד נדיר שלא מן המניין. הרבי ממבקשי השם הגיע לירושלים להתייעצות דחופה עם הרבי ממבקשי הראשון – כ"ק האדמו"ר ממבקשי אמונה. 'שיריים' הופתע לראות את שני האדמורי"ם מ'מבקשי' משוחחים שעה ארוכה. מבחינתו זהו תיעוד היסטורי וחסר תקדים לכל דבר.

יממה לאחר האסון הנורא בקרלין, אסון שכמעט גרם ל'שיריים' שלא ללמוד בליל חג השבועות הגיע כ"ק האדמו"ר מקרלין לכותל המערבי בכדי לשאת תפילה לרפואת הפצועים הרבים מהחסידות. שליח 'שיריים' למקומות הקדושים בארץ ובעולם תיעד את הרבי במקום יחד עם שני בניו.

מי שעוד הגיע בדיוק באותו הזמן לכותל המערבי הוא כ"ק האדמו"ר מאונגוואר שליט"א, אדמו"ר לו 'שיריים' רוחש כבוד גדול עוד מימיו של 'שיריים' כנער צעיר מאוד.

וכ"ק האדמו"ר מסערט ויז'ניץ שליט"א הגיע יחד עם קבוצה מחסידיו לציון ר' יהודה בר עילאי. הרבי שהתרגש בתפילה החל לשורר 'מכניסי רחמים' כאשר החסידים מצטרפים לשירה המרגשת. 'שיריים' השיג תיעוד ווידיאו נדיר מהמעמד.


ו'שיריים' עם עדכון לוהט ודרמטי מחסידות סלונים: בשבוע החולף התקבלה הבשורה על בואו בברית האירוסין של 'ההויז בוחער' הבה"ח שלום קריבוס הידוע במסירותו לאדמו"ר שליט"א ולכל המסתעף. עב"ג בת הרה"ג מראשי הנהלת ההכשר של הרב לנדא. בחסידות מציינים כי קשה יהיה למצוא מחליף ראוי עקב היות החתן נדיר במסירותו ובכישרונות הרבים. אך כבר בשבוע האחרון החלו מגעים מתקדמים לבחירת'היוז בוחער' חדש. יש לציין כי רבים הם הבחורים שטוענים לכתר הנכסף ואף עושים מאמצים רבים כדי לקבל את התפקיד. 'שיריים' מצטרף לאלפי המאחלים ומברכו שיזכה לבנות את ביתו על אדני התורה והחסידות כרצון רבותיו הקדושים.

רגע לפני סיום 'שיריים' מאחל לרבבות קוראיו בארץ ובעולם כולו שהיה רק בשורות טובות, השקט ובטח כל הימין ואפרילכע'ן שבת.

לפניות, תגובות ולשליחת חומרים בנושא המדור וחצרות הקודש ניתן לשלוח לכותב השורות, במייל: ymelamed19@gmail.com

כתבות קשורות

התפרצות הקורונה בחברה החרדית: ילדים נדבקו בקעמפ; היו ליד רבבות בכותל
כאיש אחד: מעל רבבה חגגו את הכנסת 'ספר התורה של ילדי ישראל'
אבל בירושלים: המקובל אשר עמד בראש הכולל הידוע במשך שנים נפטר
זעזוע בבני ברק: צלבי קרס רוססו במהלך השבת על בית הכנסת; המשטרה חוקרת
וְרוּחַ נָכוֹן חַדֵּשׁ בְּקִרְבִּי: מרן הגר"ד לנדו הגיע לקעמפ של הישיבה ושורר ניגוני רגש • צפו
יובאו לקבורה עוד לפני שבת: גופותיהם של הרוגי התרסקות המטוס ימריאו מקייב
התרסקות המטוס והתאונה המפחידה • עשרת הסרטונים הנצפים של השבוע
החברים מיררו בבכי במסע הלווית הבחורים שנהרגו בהתרסקות המטוס • צפו
הטרגדיה בבני ברק: אשת הבדחן הידוע מבני ברק היא האישה שנדרסה למוות
הצלחה חסרת תקדים בהרשמה לישיבת 'תפארת יונתן יהושע' 
וַיְהִי בֹקֶר יוֹם חֲמִישִׁי • כותרות העיתונים – כ' באב ה'תשפ"א
"תודה לך בורא עולם": כך הגיב האב על פטירת בנו באסון התרסקות המטוס

תגובה אחת

סגור לתגובות.

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן Hide picture