איך עומדים בלחץ ומפילים ממשלה שנוגדת את הערכים? • האזינו ל'סוגרים שבוע'

צילום: Olivier Fitoussi/Flash90

איך עומדים בלחץ ומפילים ממשלה שנוגדת את הערכים? • האזינו ל'סוגרים שבוע'

למה שמתרחש כעת במסדרונות הפוליטיים שותפים הרבה חיילים המשרתים את האינטרסים של ראשי מפלגותיהם תוך ויתור על על הערכים אותם הם מייצגים • בשיחה עם חכ"ל הרב אליעזר מזרחי אנחנו חוזרים לימי 'התרגיל המסריח' ולהתמודדויות עם הלחץ • האזינו לפודקאסט החדש של 'חדשות JDN'
 • "סבל יומיומי שלא ניתן להעלות על הדעת" גיטי כהן שוברת שתיקה

  תוכן מקודם

 • מעוכבי שידוך? הגאון הרב אזרחי נחלץ לעזרתכם: 'ברווח בקרוב ובנקל'

  תוכן מקודם

 • ההבטחה הזאת נותנת לי כח לשרוד

  תוכן מקודם

 • בזכות כח הצדקה והתפילה מידה כנגד מידה יזכו להתארס עד ראש השנה תשפ"ב

  תוכן מקודם

את הפרק השני ב'סוגרים שבוע', הפודקאסט השבועי החדש של 'חדשות JDN', נקדיש לאחד מרגעי השפל בהיסטוריה הפוליטית בישראל אשר מתרחש בימים אלו, כאשר השלטון נלקח מהרצון של רוב העם תוך הפרת הבטחות לבוחרים רק כדי להזיז את ראש הממשלה בנימין נתניהו מההנהגה.

למה שמתרחש כעת במסדרונות הפוליטיים שותפים הרבה חיילים שמשרתים את האינטרסים של ראשי מפלגותיהם. מדובר באנשים שנכנסו לפוליטיקה עם כוונות טובות ומוצאים את עצמם מוותרים על הערכים שלהם כדי לשרת אינטרס של מי שמעליהם.

אין ספק שמדובר בסיטואציה מורכבת מאוד עבורם, ולכן זימנו לשיחה את מי שעמד בעבר בסיטואציה דומה ובכוחות נפש עצומים הצליח להתגבר ולמנוע מהלך דומה. היה זה בשנת תש"ן, גם אז הרוחות הפוליטיות סערו ובתרגיל פוליטי שכונה 'התרגיל המסריח' ניסו פוליטיקאים להפיל ממשלה כדי להחליף את העומד בראשה. הרב אליעזר מזרחי שכיהן אז כחבר כנסת מנע את המהלך.


הרב מזרחי ביציאה מציון הרבי מלובביץ' היום

את הרב מזרחי אנחנו תופסים במהלך נסיעה לציון הרבי מלובביץ' לרגל יום היארצייט שיוחל בשבוע הבא, אך זו גם נסיעה מיוחדת שהוא מקיים כדי להשתטח על קבר הרבי שיפעל בשמים את מה שפעל בזמנו ולמנוע את הקמת הממשלה שחרתה על דגלה מלחמה בקודשי ישראל.

בשיחה אנו חוזרים לרגעים שהיה חבר כנסת מהשורה שמנע מהלך גדול, הלחץ עצום, מגיוס כוחות הנפש, התחושות ואיך המעשה השפיע עליו בהמשך.

הרב מזרחי מספר כי ניסה בשבועות האחרונים להשיג את ח"כים שעומדים כעת בסיטואציה בה עמד בניסיון לשתף אותם במה שעבר ואיך הרגיש אחרי המעשה, אך לדבריו, הוא לא הצליח לתפוס אותם.

כתבות קשורות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן