Yonatan Sindel/Flash90

דרעי בראיון ל'JDN': "גנץ עדיף מבנט בראשות הממשלה" • צפו

יו"ר ש"ס מסכם את השנה ומצהיר: "ביבי היה מוכן לשלם כל מחיר כדי לחזור לממשלה הקודמת" • במתקפה על הממשלה: "לא נוכל לסמוך על הרישום נישואין וגיורים" • על האקטיביזם השיפוטי: "נתניהו אשם" • הריאיון המלא בשבוע הבא

כתבות נוספות בנושא:

אייכלר במליאת הכנסת: "תעצרו בבקשה את המלחמה נגד היהדות" • צפו
בעקבות יום הזיכרון לטבח בכפר קאסם: בקואליציה שוקלים לדחות את אירוע הגיבוש
חה"כ מעוז מציג: כך פוטין גייס את בנט לטובת האינטרסים של רוסיה
נתניהו שוחח עם מאזינים: "אנחנו רוצים בחירות עכשיו - נשיג יותר מ-61"
 • ראש הישיבה בברכה מפתיעה: "וכל התורמים יזכו לפרנסה ברווח ובנקל!"

  תוכן מקודם

 • ראש בראש מול הביטוח הלאומי

  תוכן מקודם

 • אובחנה עם OCD וקיבלה 59,000 שקל! / אובחן עם דיכאון וקיבל 52,000 שקל!

  תוכן מקודם

 • מזעזע:" הילדים מנסים לפנות לעצמם מקום ראוי לשינה"

  תוכן מקודם

יו"ר ש"ס ח"כ אריה דרעי מאשר בראיון ל'חדשות JDN' ועיתון 'שחרית' את הדיווחים שהוצע לגנץ לחבור למפלגות הימין ולקבל את ראשות הממשלה: "הוא ראוי, הוא הרבה יותר ראוי מבנט. אם זאת ממשלת ימין".

"גם נתניהו וגם גנץ וגם אני מתחרטים מאוד מאוד מאוד מאוד שהממשלה האחרונה התפרקה ושלא קוימה הרוטציה עם גנץ, אני חושב שהממשלה הקודמת עם גבי אשכנזי ועם גנץ ועם כחול לבן, והיינו מקיימים את הרוטציה, גם ביבי היום היה מוכן לשלם כל מחיר כדי לחזור לממשלה הקודמת. גנץ, גם אם אני חלוק בדברים עליו, ואני חושב שיש לנתניהו הרבה יותר כישורים להיות ראש ממשלה מגנץ, אבל ברור שגנץ ראוי ויכול להיות ראש ממשלה".

בראיון בלעדי לסיכום השנה שהעניק לעיתון 'שחרית' ולאתר 'חדשות JDN' ויפורסם במלואו בשבוע הבא, הוא מספר כי "אני היום ממוקד רק בדבר אחד, בלהפיל את הממשלה, ואת זה אני עושה בשקט. אני מנסה כל פתח, כל סדק, כל קמצוץ של סדק, כדי לנסות ולהפיל את הממשלה הזאת ולהקים ממשלה חלופית", הוא רומז.

"אנחנו נפיל את הממשלה הזו", אומר דרעי בנחרצות אופטימית. הוא מבטיח: "אנחנו נעשה עת מה שאנחנו יכולים כדי להפיל אותה".

"נדאג לפנקסי יוחסין"

יו"ר ש"ס מספר בראיון כי קיבל החלטה להימנע כמעט לחלוטין מלנהל מאבק על הנושאים החרדים, ולהתמקד במאבק על הצביון היהודי למען הציבור המסורתי. "אני משאיר לחברי הכנסת הצעירים יותר לתקוף, כל שעה אפשר לתקוף את הממשלה על החלטה אחרת"

"אני פחות נאבק על הנושא החרדי, מכיוון שאנחנו בסוף נסתדר, אנחנו נאכל כשר, אנחנו נדאג לפנקסי יוחסין אם יהיה גיור, אנחנו נשמור על הייחוד של העולם החרדי, אבל מה עם הערבות ההדדית?"

אתה רואה מצב שאנחנו צריכים להכין אילן יוחסין?

"אם זה ימשיך ככה, לצערי הרב לא נוכל לסמוך על בתי הדין הרבניים, אם יכנסו לשם דיינים שאינם הגונים, אם הגיור יהיה בידי רבנים שהם לא אחראיים ומגיירים מכל הבא ליד, לא נוכל לסמוך יותר על הרישום נישואין והגיורים, נגיע למצב שיעשו קהילות".

על חוק הגיוס אומר דרעי: "תבדוק מי מציע את ההצעה ומה עומד מאחורי זה, אתה מבין שלא ליברמן, ולא בנט, ולא גלעד קריב, מחפשים את טובת עולם התורה, הם רוצים לפרק את עולם התורה, הם מוכנים לוותר על כל הדגלים שלהם, על שיוון בנטל, בג"ץ במשך עשרות שנים לא אישר את חוק הגיוס בגלל השיוון בנטל, הם מבטלים את הכל היום בשביל לפרק את עולם התורה".

"הביקור בארה"ב – כישלון"

את הביקור של בנט בארצת הברית הגדיר כ"כישלון". לדבריו, מדובר ב"ביזיון של עם ישראל בעולם, שמראש לא היה צריך לנסוע בתקופה כזאת של שפל לביידן. אני יודע באופן אישי שהמומחים הכי גדולים במשרד ראש הממשלה ובמערכת המדינית הזהירו אותו לא לנסוע, אבל הוא רצה את התמונה, הוא הכריח את האמריקאיים לקבל אותו, ודוחים לו את הביקור, והוא מחכה במלון שיקבלו אותו לכמה דקות".

"התקשורת הפכה את זה לפסגה, לבגין לא היה כזה ביקור, לאף אחד בעולם לא היה כזה ביקור, הביקור הכי היסטורי שהיה במדינת ישראל. פשוט ביזיון, כשהנשיא נרדם לך באמצע הדברים. זה לא משנה העובדות, כולנו צוחקים, כולנו יודעים את האמת, אבל התקשורת בלי שום בושה. בן אדם עושה קידוש עם מיקרופון וחמישים צלמים, ותוהה למה לא משבחים אותו בעניין שבת".

"נתניהו אשם, הוא לא נתן לפגוע במערכת במשפט"

באופן נדיר, דרעי מודה בראיון בכישלון של הימין לשנות את מערכת והמשפט ומאשים בכף את נתניהו: "נגיד את זה בגלוי, מי שלצערי הרב, כשהימין עלה לשלטון והשמאל איבד את השלטון, השלטון עבר לבית המשפט העליון, ובית המשפט העליון עצר אותנו בכל נושא. שים לב, כל הפרת הסטטוס קוו שהייתה במדינת ישראל במשך העשרים-שלושים שנה האחרונות, זה לא בחקיקה בכנסת, זה לא בהחלטות של הממשלה, זה הכל בהחלטות של בית המשפט העליון".

באופן מפתיע, הוא מיישר מבט ואומר בקולו, נתניהו אשם. "הטעות הגדולה של הימין, המשמעותית ביותר, שכבר לפני עשרים שנה ויותר הם לא שינו את שיטת מינוי השופטים, את הסמכויות של בית המשפט העליון, את הפרדת הרשויות, כל מה שנתניהו מדבר עליו בשנתיים-שלוש השנים האחרונות, ויריב לוין סמוטריץ' מדברים עליהם, לצערי הרב עד לפני כמה שנים הימין, נתניהו, ואני אומר את זה והוא יודע את זה, הוא אשם בעניין, כיוון שבמשך כל השנים, 20-30 שנה שהוא בשלטון, הוא לא נתן לפגוע במערכת במשפט", הוא אומר, אך מיד מתקן את הניסוח, "אני לא חושב שזה פגיעה, אני חושב שזה צורך קיומי של מדינת ישראל, אם רוצים באמת לחיות נכון, לעשות הפרדה מוחלטת".

כתבות קשורות

אייכלר במליאת הכנסת: "תעצרו בבקשה את המלחמה נגד היהדות" • צפו
בעקבות יום הזיכרון לטבח בכפר קאסם: בקואליציה שוקלים לדחות את אירוע הגיבוש
חה"כ מעוז מציג: כך פוטין גייס את בנט לטובת האינטרסים של רוסיה
נתניהו שוחח עם מאזינים: "אנחנו רוצים בחירות עכשיו - נשיג יותר מ-61"
בנט מיתמם: "הצלנו את מדינת ישראל; מה הפשע שלנו?"
אשר מטריל את רפורמת הכשרות: "להפריט את מערכת המשפט"
במהלך תקיפה ישראלית בסוריה: איראן ביצעה ירי לעבר המטוסים • תיעוד
תאונה קשה: נהג אוטובוס התנגש בבטונדה ודרס בחורת סמינר • צפו
נתניהו לועג לשקד: "איילת המתייסרת שתמיד מתמסרת בסוף לשמאל"
לעיני הדייגים ההמומים: מטוס הקרב התרסק לנהר • צפו
"אנשים בוכים": נתניהו סיפר על התספורת החדשה שלו • צפו
ישראל תקועה באמצע: קרב ענקים בין המעצמות ארה"ב וסין • מלחמה קרה
לפיד בביקורת על הבנייה ביו"ש: "זו לא ממשלת 10 אחוז ימינה"
אייכלר בוועדת חוץ וביטחון: "אין שטח כבוש בארץ ישראל – יש שלטון כיבוש"
מנסור עבאס מבהיר: "לא פוסלים הצטרפות לממשלה בעתיד"
הנהג תיעד: פיל זועם מתקדם במהירות ונוגח במכונית • צפו
התזמורת המורחבת והזמר המתחיל עם היצירה של מרדכי בן דוד • צפו
"ארבעה בדואים פוצצו אותי במכות - זה תוצאה של בנט. הוא מכר את הנגב"

תגובה אחת

סגור לתגובות.

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

Hide picture