אוּשְׁפִּיזִין קַדִּישִׁין: 3 ח"כים מספרים בסוכה של מי היו רוצים להתארח

נציגי ציבור בפרויקט חג באווירה אחרת • 3 ח"כים מספרים ל'JDN' על דמיות ההוד זצוק"ל איתם לזכות לערוך איתם שיחת חג • ח"כ גולן על הרמב"ם, ח"כ טור-פז על דוד המלך וח"כ יצחק-הלוי על שלושת גדו"י שהסתלקו בעשורים האחרונים

כתבות נוספות בנושא:

"נמנעה התפשטות למבנה הישיבה": שריפת גדולה סמוך לישיבה באור יהודה
ירידה בטמפרטורות וגשם • האזינו לתחזית מזג האוויר עם אורי בץ
"התמיכה בישראל הובילה להתנקשות": פרטים חדשים על רצח חבר הפרלמנט הבריטי
בשל מתיחות בממשלה? מנסור עבאס נעדר מישיבת ראשי הקואליציה
 • ''ההורים הותירו אותנו לבד ברחוב - עברנו חיי סבל נוראיים": הכלה במונולוג מצמרר

  תוכן מקודם

 • הכירו את "הנשר" שיעזור לכם לצאת מתקופת הגיוס הקשה- כנס חובה

  תוכן מקודם

 • איך עושים כל־כך הרבה כסף מסטארט־אפ?

  תוכן מקודם

 • איך מזהים השקעה שווה ולמי אסור להשקיע?

  תוכן מקודם

בזמן שכולנו שוהים בסוכותינו, או מתארחים בשל אחרים, ביקשנו לשמוע ממספר נציגי ציבור בסוכה של מי היו רוצים להתארח, כדי לקבל הצצה לאלה שהם רואים בו דמות שהיו רוצים ללמוד מהליכותיו.

ח"כ יאיר גולן: הרמב"ם

"הייתי שמח לארח את הרמב"ם", אומר ל'שחרית' סגן שרת הכלכלה ח"כ יאיר גולן ממר"צ. הוא מסביר כי "הייתי משוחח איתו על איך לשלב ערכים יהודים וערכים אוניברסליים. איך שומרים על האיזון הנכון בין פתיחות לבין שמרנות ואיך נוקטים בצעדים שכל כולם הם תעוזה מחשבתית ואומץ לב ציבור".

ח"כ משה (קינלי) טור-פז: דוד המלך

"הייתי רוצה להיות אושפיזין בסוכותו של דוד המלך", משתף ח"כ משה (קינלי) טור-פז מ'יש עתיד' בשיחה עם 'שחרית'. הוא מספר כי "כשהייתי מפקד מחלקת בני ישיבות בגדוד 101 של הצנחנים, פתחתי את הסעודה השלישית עם החיילים בסיפורו של גיבורו של דוד המלך, "עדינו העצני". חז"ל אומרים: "הוא דוד המלך, הוא עדינו העצני", כשהיה יוצא למלחמה, היה מקשה עצמו כעץ, וכשהיה לומד תורה היה מעדן עצמו כתולעת".

"אני חושב שהייתי נהנה מלהבין את כפל התפקידים שנשא עימו דוד המלך, וכיצד אדם יכול להיות גם גדול בתורה וגם מנהיגו הצבאי והפוליטי של עם ישראל. הייתי נהנה לשמוע את סיפורו של דוד מימיו כחייל פשוט בצבאו של שאול המלך וכיצד בעזרת קלע, חלוקי נחל וכשרון קליעה הצליח להפיל את גלית הפלישתי".

"גם התחבולה בה נקט בחצרו של לכיש, מלך גת כשהתחזה למשוגע ראויה לחיקוי בספר המסתערבים בני ימינו".

"אם היו לי עוד כמה דקות איתו, הייתי מרחיב את השיחה על מערכות היחסים עם אחיו, ומנסה להבין האם שמר על כשרון הנגינה על הנבל אותו פיתח בילדותו וגם ממליץ לו להשקיע זמן בבנו הרביעי שלמה. שביום מן הימים יירש אותו".

"ייתכן והיינו מסיימים בסוכה בקריאת כמה פרקי תהילים אותם סיים דוד המלך לחבר". לסיום הוא מאחל לקוראים: "חג שמח ומועדים לשמחה".

ח"כ מאיר יצחק-הלוי: כ"ק מרן האדמו"ר מליובאוויטש זי"ע, מרן הרב מפוניבז' הגאון רבי יוסף שלמה כהנמן זיע"א, הגאון הרב יחיא אלשיך זצ״ל

"שלשה רבנים שהייתי שמח לשבת איתם בסוכה", פותח מאילת הרחוקה את השיחה עם 'שחרית' ח"כ מאיר יצחק-הלוי, איש 'תקווה חדשה' וראש העיר אילת לשעבר. הוא מפרט: "הרבי מליובאוויטש זצ״ל, הרב יוסף כהנמן מייסד ישיבות פונוביז׳ זצ״ל, הרב יחיא אלשיך זצ״ל".

על הרבי מליובאוויטש הוא: "משום מנהיגותו הפנומנלית ויוצאת הדופן, מנהיגות זו (בדומה למנהיגות משה רבנו) ראויה להערכה גדולה ובעיקר לחקר עמוק לשם למידת אישיותו המיוחדת שהובילה להקמת תנועת חסידות עם מאות אלפי מאמינים הפרושים בכל העולם, בשיחתינו הייתי מנסה ללמוד על קנקנו של האיש בעיקר בסוגיית החזון והמנהיגות יוצאת הדופן".

על הרב יוסף כהנמן: "כבוגר המוסדות הצעירים של פונוביז׳ דמותו של הרב כהנמן תישאר חקוקה בזכרוני כאיש יפה תואר, אציל ובעיקר איש חסד שראה בכל תלמיד ותלמיד עולם ומלואו והצליח בחוכמתו המנהיגותית והפוליטית לגייס משאבים חיצוניים שסייעו להקים מוסדות שהפכו למובילים בתנועה הליטאית, הייתי שמח לשמוע מחוכמתו הפוליטית הרחבה".

על הרב יחיא אלשיך: "חתן התנך העולמי. היה המורי שלי בבית הכנסת, הרב אלשיך הוא התגלמות הצניעות הענווה והחוכמה שמכוח התכונות הללו התקדם בסולם הרבנות והפך בצניעותו הרבה לאחד ממנהיגי הדת המשמעותיים ביותר במדינת ישראל". הוא מספר בערגה כי "תפילתו המדהימה קולו המיוחד ובעיקר אישיותו הממגנטת מלמדים על השילוב המנצח שיש בחיבור הנכון של ענווה צניעות וחוכמה".

כתבות קשורות

"נמנעה התפשטות למבנה הישיבה": שריפת גדולה סמוך לישיבה באור יהודה
ירידה בטמפרטורות וגשם • האזינו לתחזית מזג האוויר עם אורי בץ
"התמיכה בישראל הובילה להתנקשות": פרטים חדשים על רצח חבר הפרלמנט הבריטי
בשל מתיחות בממשלה? מנסור עבאס נעדר מישיבת ראשי הקואליציה
"אין לי עדיין רישיון": המשטרה עצרה נהגים שעברו על חוקי התנועה • כך זה נראה
מצבה עדיין קשה: שיפור במצבה של התינוקת שחלתה בתסמונת פוסט קורונה
מאבק הרופאים המתמחים: סטודנטים לרפואה הפגינו בתל אביב וחסמו כבישים
"מאבדים את המדינה": אושרה הרחבת סמכויות החיפוש של המשטרה
שריפה פרצה במפעל לייצור פלסטיק; כוחות הכיבוי הוזנקו למקום • צפו בתיעוד
מעקב ממושך וצליפה ממרחק מאות מטרים: כך חוסל פעיל הטרור בסוריה
מהומה בבית החולים: הבן שר לאביו "שלום עליכם" - המבקר הערבי זרק כיסא
הקרב על העלייה: המרוץ לתפקיד יו"ר הסוכנות היהודית הפך לדרמטי
סמוטריץ' לא מתנצל: "יהודים בישראל לא יכולים להסתובב בביטחון וזה לאומני"
"שגה פעמיים": העונש שקיבל קצין שתועד דוחף פעיל שמאל ופלסטיני
בנט לשרי הממשלה: "בואו לא נתמקד במחלוקות, אל תרעידו את הספינה"
הסרטון משעשע. המציאות? פחות: הנוהל שמונע הרס בנייה פלסטינית לא חוקית
חמאס הציב אולטימטום - אך מעוניין "לשמר את ממשלת בנט"
לאור יום, בלב בורו פארק: שלפו אקדח ושדדו תכשיטים בשווי מיליון דולר • צפו

6 תגובות

 1. ליצנות לשמה. פשוט בושה וחרפה איך אתם לא מתביישים להביא את הכתבה הזאת. נו באמת, שיאיר גולן יסביר לרמב"ם איך שומרים על איזון או איך לשלב ערכים יהודים, פשוט בושה וליצנות, מילא הוא שלא קרא ושנה, אבל אתם מנהלי האתר שאני מתאר לעצמי שאתם יודעים קצת (לכל הפחות) מי היה הרמב"ם, איך אתם נותנים במה לדברים כל כך מטופשים, כתבה זו מתאימה יותר לאווירת הפורים, ואתם יודעים מה גם בפורים זה אסור, חבל שנתתם במה לביזוי גדולי ישראל, אנא חזרו בכם, וחכמים היזהרו בדבריכם

 2. בושה וחרפה לכם לשים את דברי הבלע מי הם שיעזו רק לחשוב להזמין לסוכתם קדושי עליון.ואיך אתם אתר חרדי נתתם לזה יד. מצופה מכם התנצלות ומחאה פשוט מזעזע .מקוה שזו טעות ואף אחד מכם לא קרא באמת את תוכן הדברים קודם הפרסום!!

 3. משום חובת מחאה אני מחויב למחות מחאה נמרצת על דברי הבלע האלו ועליכם מנהלי האתר אני רוצה לומר שלא כל מה שנראה לכם סקופ ובלעדי צריך להעלות מה גם שיש בזה ביזוי תלמידי חכמים וראשונים כמלאכים מצפה כמו כולם להתנצלות וחרטה אני לא מאמין איך באה תקלה כזאת על ידכם וה' יצילנו מדעות כוזבות

סגור לתגובות.

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו