אוּשְׁפִּיזִין קַדִּישִׁין: 3 ח"כים מספרים בסוכה של מי היו רוצים להתארח

נציגי ציבור בפרויקט חג באווירה אחרת • 3 ח"כים מספרים ל'JDN' על דמיות ההוד זצוק"ל איתם לזכות לערוך איתם שיחת חג • ח"כ גולן על הרמב"ם, ח"כ טור-פז על דוד המלך וח"כ יצחק-הלוי על שלושת גדו"י שהסתלקו בעשורים האחרונים

כתבות נוספות בנושא:

הישג למפלגת רע"מ: מליאת הכנסת אישרה בקריאה ראשונה את חוק החשמל
"קיים חשבון דמים פתוח": נתניהו דורש להמשיך את האבטחה סביב משפחתו
בכיר בחמאס: "מצרים הפרה הבטחות - בוחנים אפשרות להסלמה עם ישראל"
בעקבות העלייה באירועי הטרור בחודש האחרון: בצה"ל חידדו את ההנחיות ללוחמים
 • התהליך שמקל בצורה דרסטית על הסוגרת

  תוכן מקודם

 • ציפרלקס? יתכן ומגיע לך הרבה כסף!

  תוכן מקודם

 • רשת מחשבים וסלולר מחפשת עובדים חדשים למגוון משרות!

  תוכן מקודם

 • "הבן שלי לא זכה לחיבוק אחד של אמא" יואל בלוי בתיאור קורע לב.

  תוכן מקודם

בזמן שכולנו שוהים בסוכותינו, או מתארחים בשל אחרים, ביקשנו לשמוע ממספר נציגי ציבור בסוכה של מי היו רוצים להתארח, כדי לקבל הצצה לאלה שהם רואים בו דמות שהיו רוצים ללמוד מהליכותיו.

ח"כ יאיר גולן: הרמב"ם

"הייתי שמח לארח את הרמב"ם", אומר ל'שחרית' סגן שרת הכלכלה ח"כ יאיר גולן ממר"צ. הוא מסביר כי "הייתי משוחח איתו על איך לשלב ערכים יהודים וערכים אוניברסליים. איך שומרים על האיזון הנכון בין פתיחות לבין שמרנות ואיך נוקטים בצעדים שכל כולם הם תעוזה מחשבתית ואומץ לב ציבור".

ח"כ משה (קינלי) טור-פז: דוד המלך

"הייתי רוצה להיות אושפיזין בסוכותו של דוד המלך", משתף ח"כ משה (קינלי) טור-פז מ'יש עתיד' בשיחה עם 'שחרית'. הוא מספר כי "כשהייתי מפקד מחלקת בני ישיבות בגדוד 101 של הצנחנים, פתחתי את הסעודה השלישית עם החיילים בסיפורו של גיבורו של דוד המלך, "עדינו העצני". חז"ל אומרים: "הוא דוד המלך, הוא עדינו העצני", כשהיה יוצא למלחמה, היה מקשה עצמו כעץ, וכשהיה לומד תורה היה מעדן עצמו כתולעת".

"אני חושב שהייתי נהנה מלהבין את כפל התפקידים שנשא עימו דוד המלך, וכיצד אדם יכול להיות גם גדול בתורה וגם מנהיגו הצבאי והפוליטי של עם ישראל. הייתי נהנה לשמוע את סיפורו של דוד מימיו כחייל פשוט בצבאו של שאול המלך וכיצד בעזרת קלע, חלוקי נחל וכשרון קליעה הצליח להפיל את גלית הפלישתי".

"גם התחבולה בה נקט בחצרו של לכיש, מלך גת כשהתחזה למשוגע ראויה לחיקוי בספר המסתערבים בני ימינו".

"אם היו לי עוד כמה דקות איתו, הייתי מרחיב את השיחה על מערכות היחסים עם אחיו, ומנסה להבין האם שמר על כשרון הנגינה על הנבל אותו פיתח בילדותו וגם ממליץ לו להשקיע זמן בבנו הרביעי שלמה. שביום מן הימים יירש אותו".

"ייתכן והיינו מסיימים בסוכה בקריאת כמה פרקי תהילים אותם סיים דוד המלך לחבר". לסיום הוא מאחל לקוראים: "חג שמח ומועדים לשמחה".

ח"כ מאיר יצחק-הלוי: כ"ק מרן האדמו"ר מליובאוויטש זי"ע, מרן הרב מפוניבז' הגאון רבי יוסף שלמה כהנמן זיע"א, הגאון הרב יחיא אלשיך זצ״ל

"שלשה רבנים שהייתי שמח לשבת איתם בסוכה", פותח מאילת הרחוקה את השיחה עם 'שחרית' ח"כ מאיר יצחק-הלוי, איש 'תקווה חדשה' וראש העיר אילת לשעבר. הוא מפרט: "הרבי מליובאוויטש זצ״ל, הרב יוסף כהנמן מייסד ישיבות פונוביז׳ זצ״ל, הרב יחיא אלשיך זצ״ל".

על הרבי מליובאוויטש הוא: "משום מנהיגותו הפנומנלית ויוצאת הדופן, מנהיגות זו (בדומה למנהיגות משה רבנו) ראויה להערכה גדולה ובעיקר לחקר עמוק לשם למידת אישיותו המיוחדת שהובילה להקמת תנועת חסידות עם מאות אלפי מאמינים הפרושים בכל העולם, בשיחתינו הייתי מנסה ללמוד על קנקנו של האיש בעיקר בסוגיית החזון והמנהיגות יוצאת הדופן".

על הרב יוסף כהנמן: "כבוגר המוסדות הצעירים של פונוביז׳ דמותו של הרב כהנמן תישאר חקוקה בזכרוני כאיש יפה תואר, אציל ובעיקר איש חסד שראה בכל תלמיד ותלמיד עולם ומלואו והצליח בחוכמתו המנהיגותית והפוליטית לגייס משאבים חיצוניים שסייעו להקים מוסדות שהפכו למובילים בתנועה הליטאית, הייתי שמח לשמוע מחוכמתו הפוליטית הרחבה".

על הרב יחיא אלשיך: "חתן התנך העולמי. היה המורי שלי בבית הכנסת, הרב אלשיך הוא התגלמות הצניעות הענווה והחוכמה שמכוח התכונות הללו התקדם בסולם הרבנות והפך בצניעותו הרבה לאחד ממנהיגי הדת המשמעותיים ביותר במדינת ישראל". הוא מספר בערגה כי "תפילתו המדהימה קולו המיוחד ובעיקר אישיותו הממגנטת מלמדים על השילוב המנצח שיש בחיבור הנכון של ענווה צניעות וחוכמה".

הכתבות המעניינות ביותר

הנתונים המדאיגים נחשפים: מחצית מהנדבקים בזן החדש של הקורונה – מחוסנים
להחיש ישועה: צדיקי הדור התכנסו לתפילה מיוחדת במעונו של מרן שר התורה • גלריה
הראשון לציון ורבה של ירושלים ביקר את הפצוע מפיגוע הדקירה בשער שכם • צפו
מעמד מרגש ויוצא דופן: האברכים חגגו ב"אווניו" עשור ל"ארחות יושר" • גלריית ענק
לְהוֹדוֹת וּלְהַלֵל • זאת חנוכה בחצר הקודש לעלוב
תיעוד: האדמו"ר ממיאלען בביקור בישיבת לב טוב
לאחר הטענות על גניבת התכניות: בנט יפצה את יועצו בבחירות - הסכום יישאר חסוי
מעורר סערה: עד המדינה חשף מדוע נתניהו השאיר את המגנומטרים בהר הבית
דיווח: בניגוד להוראות הרשמיות – בנט קיבל אישור לחסן את בנו המחלים
השר יאיר לפיד יבקר במהלך השבוע בקהיר: זה מה שהוא יעניק לנשיא המצרי
הִילּוּלָא קַדִּישָׁא • רבי חיים שמואלביץ זצ"ל
מסיבת חנוכה למאות משתתפי 'אבות ובנים' במוסקבה
צפו: האברכים הליטאיים חגגו עם המשפיע החב"די
חפץ: "התפטרתי על רקע פרשה ביטחונית - חשבתי שנתניהו לא היה כשיר"
ירושלים: בן 3 פונה במצב בינוני לאחר שנפל מגג רכב חונה
פתילות ושמנים שנותרו מחנוכה • הגר"ש רבינוביץ בעל 'פסקי תשובות' • צפו
תיעוד: מסיבת חנוכה בישיבת נתיבות חכמה
"החושך עדיין כאן": יהודי התפוצות מסכמים חנוכה שחור
0 0 הצבעות
דירוג הכתבה
6 תגובות
ישנות
חדשות המדורגות ביותר
Inline Feedbacks
הצגת כל התגובות

ראיון נחמד רק לא הבנתי למה אתם מראיינים חברי כנסת נגד מדינת ישראל ונגד תורת ישראל?

ליצנות לשמה. פשוט בושה וחרפה איך אתם לא מתביישים להביא את הכתבה הזאת. נו באמת, שיאיר גולן יסביר לרמב"ם איך שומרים על איזון או איך לשלב ערכים יהודים, פשוט בושה וליצנות, מילא הוא שלא קרא ושנה, אבל אתם מנהלי האתר שאני מתאר לעצמי שאתם יודעים קצת (לכל הפחות) מי היה הרמב"ם, איך אתם נותנים במה לדברים כל כך מטופשים, כתבה זו מתאימה יותר לאווירת הפורים, ואתם יודעים מה גם בפורים זה אסור, חבל שנתתם במה לביזוי גדולי ישראל, אנא חזרו בכם, וחכמים היזהרו בדבריכם

בושה וחרפה לכם לשים את דברי הבלע מי הם שיעזו רק לחשוב להזמין לסוכתם קדושי עליון.ואיך אתם אתר חרדי נתתם לזה יד. מצופה מכם התנצלות ומחאה פשוט מזעזע .מקוה שזו טעות ואף אחד מכם לא קרא באמת את תוכן הדברים קודם הפרסום!!

דוד המלך הרג את גולית בעזרת כשרון קליעה???
בושה שמפרסמים את זה בכלל

משום חובת מחאה אני מחויב למחות מחאה נמרצת על דברי הבלע האלו ועליכם מנהלי האתר אני רוצה לומר שלא כל מה שנראה לכם סקופ ובלעדי צריך להעלות מה גם שיש בזה ביזוי תלמידי חכמים וראשונים כמלאכים מצפה כמו כולם להתנצלות וחרטה אני לא מאמין איך באה תקלה כזאת על ידכם וה' יצילנו מדעות כוזבות

עלוב ביותר.
בושה.
למה לסחור בקדשי ישראל בשביל כתבה רדודה כל כך?
עם אנשים רדודים ואויבי ישראל (חלקם).

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו