המיוחדים

צילום: פלאש 90

לא מתחרט: נתניהו מתגאה בגזירות הקשות שהטיל על הציבור החרדי • הקלטה בלעדית

20 שנה אחרי דבריו כנגד שיעור הילודה הגבוה במגזר החרדי, חוזר נתניהו בהקלטה בלעדית ב’חדשות JDN’ על דבריו: “בגלל קצבאות הילדים, אנשים לא הלכו לעבודה – וקבוצות מסוימות הגדילו את מספר הילדים. זה היה עסק לא רע בכלל”
 • איכא כוח הטענה: המודל החדש שהפך מאות אברכים מופלגים, לבעלי פרנסה בשפע!

  תוכן מקודם

 • כולנו רוצים 'בית של תורה' - איך נייצר אווירה כזו בבית?

  תוכן מקודם

 • ספרייה תורנית מכובדת במינימום כסף - הסוד של האברכים

  תוכן מקודם

 • בצל המלחמה: זאת ההשקעת הנדלן המשתלמת ביותר

  תוכן מקודם

 • ספרייה תורנית מכובדת במינימום כסף - הסוד של האברכים

  תוכן מקודם

 • איכא כוח הטענה: המודל החדש שהפך מאות אברכים מופלגים, לבעלי פרנסה בשפע!

  תוכן מקודם

כתבות נוספות בנושא:

play-rounded-fill

צילום: פלאש 90

30 ימים בדיוק לבחירות: על רקע סערת אי לימודי הליב”ה, עם הבטחתו של נתניהו לח”כים החרדים לפיה יפעל להגדלת תקצוב המוסדות החרדיים בממשלה הבאה, היום (ראשון) אנו חושפים הקלטה של נתניהו מהשבוע שעבר, במהלך כנס סגור עם אנשי עסקים, בה חזר יו”ר הליכוד על דבריו מלפני כעשרים שנה. “קצבאות הילדים גרמו לקבוצות מסוימות לא ללכת לעבוד ולהגדיל את מספר הילדים. זה היה עסק לא רע בכלל”, תקף.

במהלך אותו כנס סגור, התייחס נתניהו לכך שהביא לקיצוץ דרסטי בקצבאות הילדים בתפקידו כשר אוצר. הקיצוץ פגע באופן ברור במגזר החרדי ובאוכלוסייה הבדואית בישראל, שם שיעור הילודה גבוה אף הוא, וכעת משמיע שוב נתניהו אמירות בסגנון הזה – ששותפיו החרדים לא ישמחו לשמוע. “מה שקרה שבהתחלה רפורמות כללו כאן יציאה מהעבודה משום שלא יכולנו לשאת את הקצבאות האלו שנתנו לכל ילד נוסף עוד ועוד קצבאות ילדים”, נשמע נתניהו מתייחס לקיצוצים שביצע בקצבאות לפני כ-20 שנה.

“נתנו לכל ילד נוסף עוד ועוד קצבאות ילדים, אז בילד החמישי או השישי קיבלת 900 שקל לילד! ועד בכלל, זאת אומרת אתם יודעים מה קרה – אנשים לא הלכו לעבודה וקבוצות מסוימות באוכלוסייה הגדילו את מספר הילדים, זה היה עסק לא רע בכלל. אתם יודעים מה זה היה אומר לעתיד של המדינה”, המשיך נתניהו לתקוף כשהוא רומז כנגד שיעור הילודה הגבוה במגזר החרדי ובאוכלוסייה הבדואית.

“אני מספר לכם את זה כי אתם אנשי כלכלה”, טען נתניהו לקבוצת אנשי העסקים, “תבינו מה שאני אומר. היינו צריכים לעשות שינוי בכל התפיסה כדי ליצור כאן כלכלה עוצמתית שבעצם דילגה מעל כל אותם קשיים של כלכלה סוציאליסטית, כלכלה ריכוזית, כלכלה שצומחת מלמטה ונוצר כאן כלכלה חזקה ביותר שנותנת לנו גם את הכוח לייצר צבא חזק, ומודיעין חזק וסייבר חזק שגם את זה קידמתי לפני שמונה שנים”.

מצאתם טעות בכתבה? דווחו לנו >

מה דעתך על הכתבה, עניין אותך?

43 תגובות
הכי מדורגות
חדשות ביותר ישנות ביותר
Inline Feedbacks
הצג את כל התגובות

זבלה האיש העיקר החרדים רצים אחריו כמו חסרי שכל ובמקום לנסות כל פעם להקים ממשלה בלי הזקן הזה מגנים עליו בלי שכל

הרבה מיברדיטשוב כבר 4 שנים נלחם נגד נתניהו שאסור שהוא יהיה ראש הממשלה הוא עצמו נפגש איתי ושאל למה אני נגדו אמרתי לו בגלל קצואות הילדים אז הוא אמר לי שזה בגלל הערבים ולנו הוא יחזיר הכל בעקיפים אז אמרתי לו שהוא יהיה ראש הממשלה בעקיפים וכך יהיה רבי שמעון בר יוחאי כותב בזוהר הקדוש שהעולם לא נברא אלא לפריה ורביה אז שיהיה הגאנץ יואר פריילך בביאת גואל צדק במהרה בימינו אמן אמן

עדיף לך את הממשלה האחרונה שאת מה שהוא אומר
בשקט, הם אומרים בקול בפרצוף? תמיד צריך לוותר על משהו,
נתניהו הוא זבל, אבל פחות מלפיד ובנט.

זה בדיוק ביבי. הוא גם לא יבטל את המס על השתיה המתוקה והכלים החד פעמיים ובוודאי לא ידאג לדירות עבור החרדים

המס על השתיה המתוקה מבורך!!!! זה הבעיה הקטנה שלנו…… עם הממשלה הזאת

מה מבורך? לפי כל הנתונים המכירות של השתייה המתוקה לא ירדו ואפילו יותר
וגם ליברמן ידע שעוד שתי שקל לא יגרום לאף אחד שלא לקנות
אלא מה זה יפגע כלכלית בחרדים זה שווה
(אני מסכים אם זה שצריך לעשות משהו עם ההתמכרות לשתייה מתוקה בציבור החרדי שלא מודעים מספיק לנזק העצום לטווח ארוך)

תמשיכו לחשוב שביבי אוהב חרדים בסך הכל פוליטקאי

הוא לא סתם פוליטיקאי, הוא פוליטיקאי ציני שרוצה להתחנף לשונאי חרדים כדי לעבור את הסף של 60 מנדטים
וכמו תמיד, אבל תמיד הוא יודע לעשות את זה על חשבון החרדים זה הסיבה שזה “דלף” מתוך “שיחה סגורה” (ורק פתי מאמין לכל דבר). לחרדים הוא כבר מוציא כל מיני הסברים דרך אנשי סביבתו, שלא עומדים במבחן המציאות, כך כאשר קיצץ בקצבאות טענו ה”מקורבים” שזה כדי להציל את המדינה דמוגרפית מהערבים, ובכן, ובמקום זה, כדי בכל זאת לשמור על “מאזן דמוגרפי” מול הערבים (והאמת באמת, גם מול חרדים…) העבירו את הכסף להמוני גוים רוסים שהולכים והופכים להיות גיס חמישי חזק ודומיננטי, אלו הם המצביעים העיקריים של לפיד וליברמן מחרימי נתניהו הראשיים והתומכים בהעברת ההנהגה לשלטון משותף עם הערבים תומכי המחבלים! שיודעים לצחוק על נתניהו ולהוציא 60 מליארד שקל, שזה יותר גבוהה בכמה מכפלות ממה שכביכול קיצץ להם, זה מה שנקרא החטא ועונשו. באמת צריך שהמגלומן הזה יפרוש כבר מההנהגה, הוא הרי בעצמו מגלם את הנטל על הציבור שאותו הוא מתיימר לייצג. (ועוד לא דיברנו על הסגרים שכפה על בתי הכנסת ומקומות הלימוד, ולא נותר אלא להתפלל שהוא לא להחזיר סגרים אלו (מזל שהבחירות אחרי התפילות של ימים נוראיים והחגים…))

אוי נו תגובה מטומטמת!

ממש לא יפה, הבן אדם ישב וכתב כ”כ הרבה, וככה להעליב ב4 מילים? נא להתנצל!

בעיה שלו שהוא כותב שטויות!!!!!

אגב זה ממש לא הקלטה בלעדית
זה שודר לפני כמה חודשים בפודקאסט נראה לי פרופסור אבי שמחון זה בדיוק מה שהוא אמר שם

ועל הפושע הזה אנחנו מתאבדים ועל זה חוב קדוש ללכת לבחור אבל באות זמן מכריזים שימשיכו ללכת איתו גם באופוזיציה כנראה הבוגד הזה חשוב יותר מכל התורה

מה שקרה בפועל, הילודה הערבית ירדה מאוד! הילודה החרדית במעט.

הוא מתחרה עם הנציגים בכנסת שרוצים לדחוף על ידי הסתה לחרדים את מקצועות הליב”ה,הוא מתגאה שבעבר הוא ניכנס בחרדים בקיצוץ כל הקיצבאות באופן דרסטי וביטול חוק הלפרט,שמשפחות שלמות הגיעו לחרפת רעב ולעוני.כאשר הנציגים החרדים היו שותפים לפשע הזה באמתלה שהערבים מנצלים את המדינה בקבלת כספים יכלו למצוא אלטרנטיבות אחרות לישב את העניין של הערבים ולא להכות כלכלית בנוקאוט את כלל הציבור.

מיליון אחוז! כל מילה בסלע!

על חוק הגיוס שגרם ביטול תורה המוני בהפגנת המיליון הוא נענש בכך שבמערכת המשפט והפרקליטות החליטו להכניס אותו לכלא .אנחנו עם הימין אבל הגיע הזמן שביבי יפרוש וכל שכן עם לא ישיג חלילה 61 מנדטים

נו. יצא המרצע מהשק .אין לנו על מי להשען אלא על אבינו שבשמים

וכשגפני מנסה לרמוז שביבי לא קדוש,
כל התקשורת החרדית עליו…

זה נראה לי חיקוי של ביבי למה שביבי יגיד את זה
הוא לטובת החרדים

מי ביקש מכולכם להביע דיעות? ההחלטה בידי גדולי הדור שמבינים ורואים רחוק יותר מכל ה”מבינים” והאנטרסנטים למיניהם!!!

צודק!

צודק

למה הביבי בום הזה לא הפעיל את חוק הביגמיה על הבדואים ובזה נגמר הסיפור היתה הצעה מעולה שהסוכנות היהודית תשלם את קצבאות הילדים ליהודים בתור עמותה ושהבדואים יחפשו מדינה ערבים או עמותה ערבית שתתין להם קצבה אבל הליכוד התנגד למה כדי שהחרדים יהיו יותר עניים לא נשכח ולא נסלח גמר חתימה טובה

רשע מרושע . זה מלמד כמה אין לסמוך על אף אחד . ואחרי הבחירות יכול ללכת עם אחרים כמו ב 2013.
כמה צער גרם . ועדיין לא עשה תשובה. שר”י

עזבו שטיות הוא עזר למדינה שלנו אין מה לעשות יש פעמים שאנחנו נתפקים ויש פעמים שלו בקיצר אל תיכחו את זה אישי

ואז תגידו אריה צריך ביבי חזק שידפוק אותנו חזק רק בן גביר ידאג לחרדים ומיצידי שיעלה כל יום להר הבית הרבנים שלו מתרים לו

טעות! ביבי צריך אריה חזק!

אריה צריך ביבי חזק שידפוק אותנו קץ

לא כל דבר זה גזרת שמד. הוא בסך הכל לא באותו קו עם שומרי התורה ואינו מבין את חשיבות הבאת ילדים לעולם כמו החרדים אבל גם אין לו משהו נגד. הדבר היחידי שהפריע לו זה הקצבאות שנוגסים חזק בכלכלה. מבחינתו תביאו ילדים בשפע רק אל תיקחו קצבאות על זה. נו, אז בסדר. הקב”ה כבר ידאג לנשמות שיורדות לעולם אבל לא צריך להגזים. הוא הרי חילוני ! ולפי השקפת עולמו, אין בורא שדואג לכסף אלא אנחנו בעצמנו.

זה לא הקצבאות כמו כמות האנשים שלא יוצאים לעבוד בעקבותם- ואז הכלכלה פחות רווחית

מה עדיף שנישב עם לפיד

לפחות הטוב מבין המהבולים

אני אברך ואני מסכים עם כל מילה!!! זה באמת לא הגיוני, מה הקשר שהמדינה תשלם מהמיסים של כל אזרחיה קצבאות מחיה וקיום לחלק מהאוכלוסייה, אין דבר כזה בחז”ל אין דבר כזה בהלכות צדקה וין בזה שום הגיון. צודק ונכון הגיוני ביותר.

א. קצבאות ילדים זה לא צדקה יש בזה הרבה אינטרס לאומי, בין היתר מבחינה דמוגרפית, אם זה מבוצע נכון ולא עם פרצות חוקיות שמשמשות את הפלסטינאים.
ב. המדינה גוזלת את הציבור החרדי שמקבל פירורים מתוך 70 מיליארד שקל בחינוך
כל הכסף במשרד זה שנותן שירות אזרחי עם התקציב הגדול ביותר (שני בגודלו רק למשרד הביטחון) הולך לכולם חוץ מלחרדים, אם ישוו את התקצוב בחינוך יחסך לכל בית אב חרדי הרבה יותר ממה שהמדינה הנצלנית הזו נתנה בעבר בממוצע עבור בית אב חרדי.

שיתחייב להחזיר קצבאות ואם לא כל טוב

נראה לי ש95% מהמגיבים כאן כתבו את מה שכתבו בלי טיפת שכל מאחורי התגובות וסתם שתדעו שזה מעיד עליכם..😒😒 הרי ברור לכולם שכל רה”מ מתחנף לציבור הבוחרים שלו רק בגלל הכסא ו50% מההבטחות אולי- קוימו. אבל גם אם הוא עשה את מה שעשה וגם אים אמר כך וכך, אל תגידו לי שעדיף את הממשלה הזבל הזאת שהיתה השנה, ומי שיגיד את זה הוא שקרן דפוק!! אנחנו זוכרים מה הוא עשה, אבל עובדה שגדולי הדור אומרים לבחור בש”ס ובג’ בידיעה שהם הולכים עם ביבי, כי אחרת הם היו אומרים משהו אחר. אז תפסיקו לכתוב שטויות ושאנחנו שפוטים שלו, ויצא המרצע מהשק וכו… כי בסוף כוווווולכם תרוצו לקלפי כמו ילדים טובים וטעטעלע ותצביעו מה שאתם רוצים בידיעה שזה קורה עם ביבי, אז היגיון טיפה בתגובות ולמתן את הכריזות שלכם! ואם נהיה וגם אתם סתומים ולא נלך להצביע, אז אתם תידפקו פעמיים, ואז אתם תהיו השפוטים כאן ואז תגידו ביבי הנוכל והפושע…. אין לנו צורך בממשלה מטומטמת כמו זאת שהייתה לנו. ושכל אחד יעשה מה שרבו אמר לו. ודי ללכלך כי עוד יומיים כיפור, סתם שתיהיו בעניין. 🙏🤝

האתר הזה ביניתיים רק מחרטט לשון הרע בטונות במקום לדבר על הדברים היותר קשים של עמישראל!

כאברך שגר בטבריה
אני וודאי מזהה את הבעיה שהיה עם הקצבאות
יש כאן הרבה הרבה אנשים שחייו על קצברות היום נשאר רק הגמלאים ופנסיוני הצבא והנכים.
אבל פעם כל טבריה היה ככה.
וכבר אמר חזל בטלה מביא לידי…
אי אפשר לחיות ככה שאין סיבה לצאת לעבודה!!
אין סיבה לקום בבוקר
ואין סיבה לכלום רק למביא לידי…

נכון לאברכי הגולל ומשפחות חרדים זה מפריע וצריך להאמין אבל לנהל מדינה אי אפשר ככה.

הכינרת מתגלגלת מצחוק!
אתה באמת קונה את השטויות של ביבי
שעלות חודשי לפרנס ולגדל כל ילד מסתכמת בכמה מאות שקלים?
רק מנותק שכמוהו שיושב על גלידריה עם סיגרים ושמפניה
ומקבל חודשי מ ג’יימס פאקר וארנון מילצ’ן, לא מכיר את העלויות
בקיצר שילך ביבי לכל הרוחות. אנחנו בע”ה נמשיך לגדל ילדים יהודים לעם ישראל.

יאללה יאללה עם השטויות!!!

אני לא מבין זה אתר חרדי או שמאלני למה לא מצטטים את ליברמן ולפיד אתר אנטישמי

בדיוק! נהיו כמו כאן 11

זה לא משנה מה ביבי יגיד הרי הוא צריך אותנו ולא יהיה לו מה לעשות בלעדינו אז הוא יכול להגיד מה שהוא רוצה בשביל הבוחרים שלו שאולי לא כ”כ אוהבים חרדים ובסופו של דבר הוא הרבה יותר טוב מבנט לפיד וגנץ
ברור שצריך להחליף אותו במישהו אחר אבל לא בן גביר כי בן גביר לא שומע לדעת תורה תראו לי רב אחד שנותן הסכמה לעלות להר הבית (בזה שצריך להרוג את כל הערבים הוא צודק) ובכל מצב אם החרדים יעלו בע”ה אז יהיה הרבה יותר טוב…

כתבות חדשות באתר

הכנס שיעניק לכם עתיד כלכלי בטוח 
מ

תוכן מקודם בשיתוף המחלקה המסחרית

חשד לחיידק אלים: בת 4 ממשפחה חסידית נפטרה אחרי הידרדרות מהירה
למרות הצבת המצלמה: הרס ערבי נוסף במזבח יהושע בן נון בהר עיבל
טרגדיה נוראה בטבריה: 8 יתומים של הרב רחמים כדורי זצ"ל
מ

תוכן מקודם בשיתוף המחלקה המסחרית

"שב על הרצפה! אני יורה בך!": צפו במרדף המשטרתי בשולי הכביש
מחבלים רבים חוסלו בקרבות פנים אל פנים ובחיסולים מהאוויר • צפו
הוא בקושי יודע לקרוא וכבר אומר קדיש על אביו 
מ

תוכן מקודם בשיתוף המחלקה המסחרית

אחות קיבוץ בארי משחזרת את הטבח: "התחקיר נשמע כמו תירוצים"
בתגובה לשיגור רקטה מסוריה: צה"ל תקף עמדה של צבא אסד
מחקרים מוכיחים: הדרך להשקיע בשוק ההון עם אפס סיכונים
מ

תוכן מקודם בשיתוף המחלקה המסחרית

ג'ו ביידן ממשיך עם הפאדיחות: "סגנית הנשיא טראמפ" • צפו
כוחו בפיו | הממשלה נכנסה למסלול חד סטרי / יוסף טיקוצ'ינסקי

הכתבות המעניינות ביותר

רבה של אור יהודה עם רעיון מיוחד לפרשת חקת • צפו
הדרכה מיוחדת לכולל יום שישי: תהיו קבועים בלימוד כמו מסמר בקיר • צפו בדברי מרן פוסק הדור
פנינים לפרשת השבוע • הרב יוסף חיים אוהב ציון • צפו
אוקראינה ציינה 30 שנה לרבי מליובאוויטש: "שלוחיו הצילו את יהדות המדינה"
אין שום כוח בעולם שיכול להזיק לנו • הרב יחיאל מאיר צוקר • צפו
פרשת חוקת • המגיד הירושלמי רבי אשר דרוק • צפו
טען עוד כתבות >

המיוחדים

 מסך 2024-07-04 222823
קיפקעס | חלוקת שטרות הכסף, נכד האדמו"ר במשימה ראשונה, וההלם של נהג המונית
WhatsApp Image 2024-07-11 at 14.52
הצעת השב"כ וסירוב המשפחות; אביו של העצור המנהלי בראיון בלעדי ל'JDN'
WhatsApp-Image-2023-05-30-at-22.26
גדולי ישראל נערכים להודיע: בחורי ישיבות שיקבלו צווים - לא יתייצבו בלשכת הגיוס
WhatsApp Image 2024-07-10 at 11.29
משתמטים? פיקוח נפש? דעתם של תלמידי הראי"ה אודות איסור גיוס בני ישיבות

חדש באתר

-מסך-1195_640x400
רבה של אור יהודה עם רעיון מיוחד לפרשת חקת • צפו
 לימוד הלכות שבת בכולל תשובות והנהגות (3)
הדרכה מיוחדת לכולל יום שישי: תהיו קבועים בלימוד כמו מסמר בקיר • צפו בדברי מרן פוסק הדור
%D7%94%D7%A8%D7%91-%D7%90%D7%95%D7%94%D7%91-%D7%A6%D7%99%D7%95%D7%9F
פנינים לפרשת השבוע • הרב יוסף חיים אוהב ציון • צפו
/
חשד לחיידק אלים: בת 4 ממשפחה חסידית נפטרה אחרי הידרדרות מהירה

גלריות

 אברהם יצחק בית שמש חומש סעודה (14)
בית שמש: חומש סעודה בתלמוד תורה תולדות אברהם יצחק
01 תמונה ראשית
מעמד הבר מצווה המרגש ל-63 חתני "זה לזה" בראשות גדולי ישראל
untitled (360 of 536)
מעמד רב רושם: הוכתר רב לקהילות הליטאיות ברמת אברהם בבית שמש
WhatsApp Image 2024-07-10 at 20.31
בצל המתיחות בצפון: מרן הגרש"י זעפראני בביקור חיזוק בערי הצפון

עיתוני היום

%D7%A9%D7%A2%D7%A8%D7%99-%D7%A2%D7%99%D7%AA%D7%95%D7%A0%D7%99%D7%9D4
וַיְהִי בֹקֶר יוֹם שִׁשִּׁי • כותרות העיתונים – ו' בתמוז ה’תשפ”ד

דיווח על סרטון

מה ברצונך למצוא?

יש לך משהו דחוף לומר לנו?

הדואר
האדום

צירוף קובץ עד גודל של 5 מגה
דילוג לתוכן Hide picture