בצל הדיווחים על כך שישראל תקפה ביום חמישי יעד של חיזבאללה בסוריה, מצהיר ראש הממשלה לראשונה כי המערכה נגד ההתבססות האיראנית באזור מתמקדת ומתבצעת גם בלבנון עצמה. "זכותנו למנוע את ייצורו של הנשק או העברתו"

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, מסר הבוקר הצהרה משמעותית בפתח ישיבת הממשלה הממשלה השבועית. "המשטר בטהרן הוא הגורם המרכזי שמערער את היציבות במזרח התיכון. והמערכה נגד תוקפנות שלו לא הסתיימה, אנחנו עדיין בתוכה", אמר נתניהו, והוסיף: "אנו פועלים כדי למנוע מאיראן השגת נשק גרעיני. במקביל אנו פועלים נגד התבססות צבאית איראנית בסוריה נגדנו, וכן אנחנו גם פועלים נגד העברת נשק קטלני מסוריה ללבנון או ייצורו בלבנון. כל הנשק הזה מיועד נגד מדינת ישראל וזכותנו, מתוקף הזכות להגנה עצמית, למנוע את ייצורו או העברתו".

מדובר למעשה בפעם הראשונה שבה ראש הממשלה מאשר בקולו כי מתקיימת פעילות ישראלית בלבנון במסגרת המערכה נגד ההתבססות האיראנית באזור.

העובדה שהצהרה זו נמסרה 3 ימים לאחר התקיפה המיוחסת לישראל נגד יעד אסטרטגי של חליזבאללה באזור חומס הופכת אותה לדרמטית עוד יותר.

"נזק רב נגרם" • דיווחים: יעד התקיפה בסוריה – בסיס של חיזבאללה


ראש הממשלה הוסיף: "בסוף השבוע שוחחתי עם מזכיר המדינה מייק פומפאו. אמרתי לו שאני מעריך מאוד את העמדה הנחושה שהממשל האמריקני מגלה נגד הסכם הגרעין עם איראן, ונגד התוקפנות האיראנית באזורנו".

על האירועים האחרונים בגבול רצועת עזה אמר נתניהו: "לא נסבול תקיפות נגדנו מרצועת עזה. חיל האוויר תקף אמש מטרות טרור בעומק הרצועה. והיום, לאחר שכוחותינו נטרלו מטען חבלה על הגדר, שוב הם פעלו נגד מטרות חמאס בקו המגע. צה"ל וכוחות הביטחון פועלים סביב השעון כדי להגן על מדינת ישראל, להגן על אזרחי ישראל, ולהגן על גבולות ישראל״.

ישראל הבהירה לרוסיה: נפעל נגד איראן גם בעומק שטח סוריה