רשת 'סקיי' דיווחה כי בתקיפה המיוחסת לישראל נהרגו 21 אנשי צבא מתוכם תשעה איראנים. על פי הדיווחים, התקיפה כוונה נגד מחסני תחמושת של חיזבאללה וגדוד של ההגנה האווירית הסורית. נסראללה: "כל יום ישראל חודרת למרחב האווירי שלנו, איפה הריבונות?"

רשת 'סקיי ניוז' בשפה הערבית דיווחה אמש כי על פי גורמי רפואה בבית החולים הצבאי בחומס, נהרגו בתקיפה המיוחסת לישראל ביום חמישי האחרון 21 אנשי צבא מתוכם תעה איראנים. על פי הדיווחים, התקיפה כוונה נגד מחסני תחמושת של חיזבאללה וגדוד של ההגנה האווירית הסורית.

בניגוד לדיווח הנ"ל, סוכנות ידיעות איראנית דיווחה מפי גורם צבאי בטהרן כי לא היו הרוגים איראנים בתקיפה.

מנהיג חיזבאללה חסן נסראללה נאם ביום שישי לרגל ציון יום השנה ליציאת צה"ל מלבנון והאשים את ישראל בתקיפה וטען כי לשם כך בוצע שימוש במרחב האווירי של לבנון. "כל יום ישראל חודרת למרחב האווירי שלנו, איפה הריבונות?".

בתוך כך, צילום לוויין מרחוק הצליח לתעד את היעדים שנפגעו בתקיפת בסיס חיל האוויר הסורי "אל דבעה" ליד חומס. שדה התעופה שהותקף שימש כבסיס קליטה לנשק איראני וכזה המיועד לחיזבאללה ולכוחות בגזרה המסייעים לצבא אסד.

על פי ניתוח שערך 'אינטלי טיימס', הותקפו 3 יעדים בתוך הבסיס. בתמונות ניתן לראות כי לאחרונה בוצעו בבסיס עבודות בנייה והרחבה ובמרכזם גם הקמת האנגר מטענים ויכולות לשמש לאחסון מטענים ופריסה של מערכות אוויריות. על פי גורמי אופוזיציה סוריים, את עבודות הבנייה ביצעו האיראניים.

התמונות באדיבות 'אינטלי טיימס'


מקורות דיפלומטים במערב אמרו לעיתון 'א-שרק אל-אווסט' כי ישראל הודיעה לרוסיה שהחליטה למנוע מהמליציות האיראניות להתבסס בכל רחבי סוריה ולא רק בדרומה.

בשבוע שעבר דווח כי גורמים בישראל מעריכים שנשיא סוריה בשר אסד מאותת לאיראנים כי נוכחותם מסכנת אותו והם הפכו לו לנטל. בישראל סבורים כי איראן מתחילה לאבד את הלגיטימיות שלה בסוריה וגם רוסיה אינה מעוניינת בו.

בפתח ישיבת הממשלה הבוקר אמר ראש הממשלה בנימין נתניהו כי "אנו פועלים נגד התבססות צבאית איראנית בסוריה נגדנו, וכן אנחנו גם פועלים נגד העברת נשק קטלני מסוריה ללבנון או ייצורו בלבנון. כל הנשק הזה מיועד נגד מדינת ישראל וזכותנו, מתוקף הזכות להגנה עצמית, למנוע את ייצורו או העברתו".