הקרב על חוק הגיוס: ליברמן כבר לא "האיש הרע"? יו"ר ש"ס מעדיף להפנות את האש לעבר אנשי הליכוד וטוען: הם מעצימים את המשבר של הגיוס כי הם רוצים בחירות כדי להרוויח מנדטים. על הבחירות לראשות העיר ירושלים: עמדתו של נתניהו לא רלוונטית

למרות העניינים האחרים והאמוציונלים שעל סדר היום, בכירי המפלגות החרדיות ממשיכים לעסוק בימים אלו במגעים העדינים לפתרון משבר הגיוס באופן שיוביל לחקיקת חוק חדש ונוח עבור הציבור החרדי.

יהדות התורה הציבה אולטימטום קשיח לרה"מ בנושא אך יו"ר ש"ס, אריה דרעי, ממשיך בגישה הפייסנית יחסית אותה הוא מציג בשבועות האחרונים. "אנחנו לא נאיים בבחירות על רקע חוק הגיוס,אנחנו אלו שמנענו בחירות אז לא יהיה נכון שנאיים בבחירות. אני מאמין שבשקט יהיה אפשר לפתור מתווה הגיוס", אמר הערב דרעי בראיון לרדיו 'קול חי'.

לדבריו, "מי שעוקב בחודשים האחרונים רואה שאנשי הליכוד מעצימים את המשבר של הגיוס כי הם רוצים בחירות כדי להרוויח מנדטים".,

תפנית מפתיעה • דרעי מפרגן לליברמן ומבקש לתת צ'אנס למו"מ על חוק הגיוס


באשר לסקרים המדאיגים בהם נעה ש"ס סביב אחוז החסימה אמר דרעי: "אני לא מתרגש מסקרים בשעת מבחן כולם יראו את התוצאה. מעולם לא היתה קדנציה שהנציגים שלה עשו כ"כ הרבה".

על המירוץ לראשות העיר ירושלים הוא אמר: "זה לא מטריד מה שראש הממשלה יחליט שם (ליאון או אלקין. ד"ג). אני רוצה להזכיר לך שהליכוד בירושלים זה מנדט אחד בסך הכל, אם יש לראש הממשלה זכות הצבעה בירושלים זה הוא ואישתו וגם שני הילדים שלו,אני עושה כל מאמץ לאחד את הציבור החרדי סביב מועמד אחד".