עיתון אופוזיציה סורי מדווח כי מפקד חיל האוויר של צבא אסד החליט למנוע מהאיראנים לעשות שימוש בהאנגרים של מטוסים לצורך אחסון נשק, זאת בשל התקיפות הרבות של ישראל לאחרונה נגד היעדים הללו

לאורך כל שלבי המערכה – הגלויה והסמויה – שמנהלת ישראל נגד ההתבססות האיראנית בסוריה דאגו גורמים ישראלים בכירים להבהיר לסורים כי הם משלמים בעצם את מחיר היומרות הצבאיות של איראן, בין היתר באמצעות נזק עצום למתקנים בהם הם "מארחים" את כוחות אל קודס, כאשר לא פעם היו גם הרוגים סורים בתקיפות הישראליות.

עיתון המזוהה עם האופוזיציה הסורית מדווח הבוקר כי מפקד חיל האוויר הסורי החליט למנוע מהאיראנים שימוש בהאנגרים של מטוסים ובמתחמים צבאיים נוספים שנמצאים בשליטתו. הסיבה: התקיפות הישראליות הרבות של ישראל בתקופה האחרונה, שהסבו לו נזק רב.

אם אכן יש אמת מאחורי הפרסום הזה, הרי שהוא מצטרף גם לעמדתה של מוסקבה נגד הנוכחות האיראנית במדינה. בכך מוצאת טהרן את עצמה בעמדת בידוד מול אסד ופוטין, שדורשים ממנה להפסיק להשתמש בשטחי סוריה כפלטפורמה להפקת פעולות נגד ישראל וגורמים נוספים באזור.

לפי שעה לא ברור האם ובאיזה אופן תשנה איראן את התנהלותה, אך אין ספק שהלחץ שמפעיל פוטין, הכתף הקרה של אסד והתקיפות הישראליות האינטנסיביות נגד יעדים איראנים, עשויים להוביל בסופו של יום לתוצאה הרצויה מבחינת ישראל: גדיעת פרוייקט ההתבססות הצבאית של איראן בסוריה.

קרא עוד בנושא

"נזק רב נגרם" • דיווחים: יעד התקיפה בסוריה – בסיס של חיזבאללה

ישראל הבהירה לרוסיה: נפעל נגד איראן גם בעומק שטח סוריה

דיווח: 21 אנשי צבא נהרגו בתקיפה בסוריה, 9 מהם איראנים

בפעילות מודיעינית והתקפית: כך סוכלה ההתבססות האיראנית בסוריה

בצל פעולות המנע של ישראל: מתיחות גוברת בין טהרן למוסקבה

תיעוד: כך נראה הבסיס הסורי-איראני שהותקף באזור חומס

מפקד חיה"א חושף: "תקפנו עם F-35 פעמיים. האיראנים שיגרו 32 רקטות"