האם הפרקליטות צפויה להגיש כתב אישום בשוחד כנגד ראש הממשלה נתניהו או שמה להסתפק במרמה והפרת אמונים? דיווחים סותרים הערב ב'כאן חדשות' וב'חדשות 10'. בנוסף דווח כי היועמ"ש צפוי לקבל את ההחלטה בשלושת תיקי נתניהו (1000, 2000 ו4000) ביחד

חקירות ראש הממשלה: על פי דיווח הערב (שני) ב'כאן חדשות' הפרקליטות נוטה להגיש כתב אישום על שוחד כנגד ראש הממשלה בנימין נתניהו בתיק 1000 (תיק המתנות) בנוסף לעבירת מרמה והפרת אימונים.

לפי הדיווח, האשמה של שוחד נשענת על עדויות כי משפחת נתניהו לא רק קיבלה טובות הנאה אלה דרשה זאת. ויש לכך ראיות מהעוזרת האישית של מילצ'ן בישראל ושל נהגו. העוזרת של מילצ'ן נחקרה שמונה פעמים ולא שינתה את גרסתה, גם הנהג העיד שלוש פעמים במשטרה וגם רואת החשבון של מילצ'ן העידה ועדויות וראיות נוספות.

במקביל ב'חדשות 10' דווח הערב כי היועץ המשפטי לממשלה מעוניין להכריע בשלושת התיקים הנוגעים לראש הממשלה יחד (1000, 2000, 4000). עוד דווח ב'חדשות 10' כי במשרד המשפטים מתחבטים בשאלה היא על איזה סעיפים להגיש כתב אישום נגד נתניהו, ובניגוד לדיווח ב'כאן חדשות' נטען כי הנטייה היא להגיש כתב אישום על מרמה והפרת אימונים.

בנוסף דווח כי תיק 1000 נמצא כעת בשלבים מתקדמים אצל פרקליטת מחוז מיסוי וכלכלה. בשבוע שעבר דווח ב'חדשות 2' כי בקרוב התיק יועבר לפרקליט המדינה שי ניצן. בתיק 2000 (שיחות נתניהו ומו"ל ידיעות אחרונות) נותרו עוד פעולות חקירה. תיק 4000 (בזק) עדיין נמצא בידי המשטרה.