צילום: אריאל חרמוני / משרד הביטחון

המתיחות בדרום: ליברמן וראשי מערכת הביטחון התכנסו בקריה

לקראת תגובה צבאית חריפה בעזה? ראשי מערכת הביטחון מכונסים כעת בקריה בתל אביב. השר בנט: "הבדל של כמה דקות ויכל להיות כאן אסון גדול שנמנע בנס". השר אריה דרעי: "לא נחיה בשגרת ירי. נגיב במקומות הכי כואבים שיכולים להיות"

בעקבות האירועים בדרום מכנס שר הביטחון, אביגדור ליברמן, בשעה זו בקריה בתל-אביב דיון הערכת מצב מיוחד עם הרמטכ"ל וראשי מערכת הביטחון.

ההערכה היא שישראל תגיב באופן משמעותי לאירועים האחרונים, ובשעה זו נערכות ההתייעצויות על היקפי התגובה ומטרותיה.

שר הפנים וחבר הקבינט המדיני ביטחוני, אריה דרעי, אמר בראיון לרשת ב: "לא נחיה עוד פעם בשגרה שירו עלינו. נגיב ולא בירי ארטילרי סתם, אלא במקומות הכי כואבים שיכולים להיות".

שר החינוך, נפתלי בנט, התייחס מוקדם יותר לנס שארע באחד מיישובי העוטף כאשר רקטה פגעה בחצר גן ילדים שהיתה ריקה באותה שעה. "הבדל של כמה דקות ויכל להיות כאן אסון גדול שנמנע בנס. אני מבקש לחזק את תושבי עוטף עזה, ולומר באופן ברור לאויבנו שעל הגבול – הפרה של השקט תיענה ביד קשה״".

ראש מועצת אשכול, גדי ירקוני: "התעוררנו הבוקר למטח משמעותי אל עבר יישובינו. המטח נורה בדיוק בזמן ההסעות של התלמידים לבתי הספר ולכן עצרנו את ההסעות בזמן הירי. לאחר התייעצות עם הצבא, הוחלט לחדש את מערך ההסעות והלימודים בכל מוסדות החינוך במועצה מתקיימים כרגיל. אנו נערכים לבוקר מורכב במוסדות החינוך בתגובות של הילדים. צוותי החינוך שלנו למודי ניסיון ובליווי גורמי המקצוע במועצה נערכים למתן כל המענים הדרושים לילדינו. אנו בקשר שוטף עם הצבא, כרגע אין שינוי בהנחיות לתושבים ואנו עוקבים אחר כל התפתחות".

יו״ר הכנסת אדלשטיין: ״שיגור פצ״מרים לעבר גן ילדים הוא קו אדום חמור ביותר. לא ניתן לארגוני הטרור לפגוע ולערער את בטחונם של ילדי ותושבי ישובי עוטף עזה. אני מחזק את התושבים שהתעוררו לבוקר הקשה הזה, ואת לוחמי כיפת ברזל על יירוטים מוצלחים".

ח"כ מוטי יוגב: "אפשר להמשיך ולשחק באש ואפשר להרתיע. אבן יסוד בהרתעה היא חיסול מחבלים בכירים – קפד ראשו. אין הרתעה גדולה מזו, ולא צריך להמשיך ולסכן חיים. יש לחסל את ראשי החמאס ברצועת עזה ולחתור לשלטון שבשיתוף פעולה יסייע לאוכלוסיית הרצועה לחיות".

מטח רודף מטח: 28 פצמ"רים נורו לעוטף עזה; כיפת ברזל יירטה את רובם

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *