5 ימים לאחר תקיפת שדה התעופה בחומס ועדיין רב הגלוי על הנסתר. בצל השתיקה הישראלית בנוגע לאירוע, מפרסמת רשת 'סקיי' בשפה הערבית כי בתקיפה נהרגו כמה אנשי חיזבאללה, בהם מפקד הכוח, שנחשב לבכיר מאוד בארגון

תקיפת שדה התעופה באזור חומס ביום חמישי שעבר, ממשיכה להעסיק גם הבוקר את התקשורת הערבית. רשת 'סקיי' בשפה הערבית מדווחת כי בנוסף לתחמושת והמערכות המתקדמות שהושמדו, מצאו את מותם בתקיפה כמה אנשי חיזבאללה, ביניהם מפקד בארגון.

ע"פ הדיווח, מדובר בבכיר מאוד בארגון חיזבאללה.

כזכור, מנהיג חיזבאללה חסן נסראללה נאם ביום שישי לרגל ציון יום השנה ליציאת צה"ל מלבנון והאשים את ישראל בתקיפה וטען כי לשם כך בוצע שימוש במרחב האווירי של לבנון. "כל יום ישראל חודרת למרחב האווירי שלנו, איפה הריבונות?".

צילום לוויין מרחוק הצליח לתעד את היעדים שנפגעו בתקיפת בסיס חיל האוויר הסורי "אל דבעה" ליד חומס. שדה התעופה שהותקף שימש כבסיס קליטה לנשק איראני וכזה המיועד לחיזבאללה ולכוחות בגזרה המסייעים לצבא אסד.

על פי ניתוח שערך 'אינטלי טיימס', הותקפו 3 יעדים בתוך הבסיס. בתמונות ניתן לראות כי לאחרונה בוצעו בבסיס עבודות בנייה והרחבה ובמרכזם גם הקמת האנגר מטענים ויכולות לשמש לאחסון מטענים ופריסה של מערכות אוויריות. על פי גורמי אופוזיציה סוריים, את עבודות הבנייה ביצעו האיראניים.

התמונות באדיבות 'אינטלי טיימס'


מקורות דיפלומטים במערב אמרו לעיתון 'א-שרק אל-אווסט' כי ישראל הודיעה לרוסיה שהחליטה למנוע מהמליציות האיראניות להתבסס בכל רחבי סוריה ולא רק בדרומה.

בשבוע שעבר דווח כי גורמים בישראל מעריכים שנשיא סוריה בשר אסד מאותת לאיראנים כי נוכחותם מסכנת אותו והם הפכו לו לנטל. בישראל סבורים כי איראן מתחילה לאבד את הלגיטימיות שלה בסוריה וגם רוסיה אינה מעוניינת בו.

בפתח ישיבת הממשלה הבוקר אמר ראש הממשלה בנימין נתניהו כי "אנו פועלים נגד התבססות צבאית איראנית בסוריה נגדנו, וכן אנחנו גם פועלים נגד העברת נשק קטלני מסוריה ללבנון או ייצורו בלבנון. כל הנשק הזה מיועד נגד מדינת ישראל וזכותנו, מתוקף הזכות להגנה עצמית, למנוע את ייצורו או העברתו".