באופן חריג נטלו הערב ארגוני הטרור חמאס והג'יהאד האיסלאמי אחריות לירי הרקטות משעות הבוקר לעבר ישראל. דובר הג'יהאד: פנינו לא להסלמה". דובר צה"ל: "אין לנו כוונה לעצור את התקיפות אם הירי יימשך. נראה התעצמות של תגובת צה"ל"

באופן חריג נטלו הערב ארגוני הטרור חמאס והג'יהאד האיסלאמי אחריות לירי הרקטות משעות הבוקר לעבר ישראל. בהודעת משותפת של הזרועות הצבאיות בשני ארגוני הטרור נאמר כי הם אלה שאחרים לשיגורים לעבר "ההתנחלויות הישראליות".

"אנו מקבלים אחריות משותפת על יהיר לעבר בסיסי צה"ל בעוטף עזה, בתגובה לתקיפות של מטוסים ברחבי הרצועה", מסרו הארגונים. "האויב הוא שהתחיל בסבב תוקפנות זה נגד בני העם שלהם, ופגע בלוחמים באתרים הצבאיים ב-48 השעות האחרונות".

בהודעה נאמר עוד כי הארגונים ביצעו עשרות שיגורים לעבר ישראל. "הפגזה מול הפגזה, דם מול דם. לא נאפשר לאויב לקבוע משוואות חדשות" נאמר בהודעת ארגוני הטרור.

עוד קודם להודעה המשותפת דווח כי המודיעין המצרי העביר מסר לארגון הג'יהאד האסלאמי וקרא להם להפסיק את הירי לעוטף עזה. זאת במטרה למנוע התדרדרות לעימות צבאי. בארגון הטרור השיבו לפנייה ואמרו כי הם יבחנו את הבקשה. בכיר בג'יהאד האסלאמי, אחמד אל-מודלל, אמר את בשיחה לרשת אלע'ד, כי "המודיעין המצרי יצר איתנו קשר בניסיון להרגיע את המצב". והוסיף כי "הג'יהאד האסלאמי אינו מעוניין בהסלמה עם ישראל, אך אם תמשיך התוקפנות הישראלית, 'ההתנגדות' לא תשב בחיבוק ידיים" כלשונו

דובר הג'יהאד האסלאמי, דאוד שיהאב, מסר לרשת אל-מיאדין: "אנחנו בשום אופן לא מעוניינים בהסלמה הזאת. ישראל היא שמנסה באמצעות המשך תוקפנותה לכפות הסלמה ומנסה להביא לעימות צבאי. אנחנו לא רוצים הסלמה ופנינו לא להסלמה ולמלחמה".

דובר צה"ל בערבית, רס"ן אביחי אדרעי, קרא היום לתושבי רצועת עזה שלא לתת לארגוני הטרור לגרור אותם להסלמה. "הג'יהאד האסלאמי הוא ארגון טרור הממומן על ידי איראן וניזון מהאידיאולוגיה הטרוריסטית שלה. אפילו היום הוא השתמש בטקטיקות קרב איראניות. כמו שאמר מפקד בחמאס בעזה: היחסים בין שני הארגונים קרובים".

דובר צה"ל, רונן מנלים, מסר: "מה שראינו היום זאת התקפת טרור חמורה, כך אנחנו מתייחסים אליה. אנחנו רואים את חמאס יורה עשרות טילים, אין לנו כוונה לאפשר את זה ולתת לזה להימשך. זהו אבדן עשתונות, הוא בוחר בירי תלול מסלול. ביצענו תקיפות משמעותיות לעבר עשרות יעדי טרור, גם של חמאס וגם של הג'יהאד האסלאמי, מנהרת טרור, מחנות אימונים ומחסנים. אלה יילכו ויתעצמו ככל שזה ימשיך. אין לנו כוונה לעצור את התקיפות אם זה יימשך. נראה התעצמות של תגובת צה"ל".

צפו בתיעוד: הפצצת מטרות ומנהרת הטרור של חמאס על ידי צה"ל