נשיא סוריה בראיון נדיר לתקשורת: "המצב של ההגנה האווירית שלנו משתפר. רק כך נוכל למנוע את התוקפנות הישראלית", אמר אסד, והוסיף: "אף איראני לא נהרג בתקיפות של ישראל". ואיך הוא מגיב לאיומי בכירים ישראלים על חייו?

נשיא סוריה, בשאר אסד, העניק ראיון נדיר לתקשורת הרוסית והתייחס לסוגיות אזוריות שונות, במרכזן המערכה – הגלויה והסמויה – שמנהלת ישראל נגד ההתבססות האיראנית בסוריה.

אסד טען כי "לא קיימת התבססות איראנית בסוריה" וכי כוחותיו נעזרים בקצינים איראנים לצרכי ייעוץ ותו לא. "עשרות שהידים סורים נהרגו בתקיפות הישראליות – ואף לא איראני אחד" טען אסד בהצהרה שמנוגדת לעובדות מפורשות, שאף הוא הודה בחלקן בעבר.

לדברי אסד, הדרך היחידה להתמודד עם "התוקפנות הישראלית" היא באמצעות השיפור במערך ההגנה האווירית של צבאו, מהלך שמתבצע כל העת. "התקיפות האחרונות של ישראל, ארצות הברית וגורמים נוספים הוכיחו כי המצב של ההגנה האווירית יותר טוב".

אסד נשאל על תחושותיו לנוכח האיום המפורש של בכירים ישראלים להתנקש בחייו והשיב: "הישות הציונית הורגת וכובשת כבר 70 שנה בכל האזור, אבל הם בדרך כלל עושים זאת בלי הצהרות מראש. למה עכשיו הם מאיימים? כי הם בפאניקה".

בשולי הראיון חשף אסד כי כמעט והתלקח עימות בין ארצות הברית לרוסיה על אדמת ארצו, זאת בעקבות התקיפה האמריקנית בסוריה שהתבצעה בתגובה לטבח הכימי שביצעו כוחות אסד נגד אזרחים. אסד שלל את השימוש בנשק כימי וטען: "העימות בין ארה"ב לרוסיה נמנע רק בזכות תבונתה ותושייתה של ההנהגה הרוסית".

יצוין כי הצהרותיו של אסד באות ברקע ההבנה העולמית בדבר הצורך להרחיק את איראן מהגבול עם ישראל בפרק ומכל שטחי מדינתו בפרט.

בסרטונים: תיעוד של תקיפה ישראלית בסוריה כפי שצולמו ע"י אזרחים בקרבת מקום

רוחות מלחמה • שטייניץ מאיים על אסד, כץ לא שולל עימות נרחב

במערכת הביטחון מאיימים: "אם איראן תתקוף את ישראל – נפיל את אסד"

ישראל, רוסיה וסוריה סיכמו: אסד יכבוש את דרום סוריה בלי האיראנים