הציבור ממשיך להיות מרוצה מתפקודו של 'הביטחוניסט' נתניהו והסקרים ממשיכים להחמיא לליכוד. כמה אחוז מהציבור רואה במי ש״לא כשיר להיות אפילו פרשן צבאי״ כמועמד המתאים ביותר לתפקיד שר הביטחון לעומת מי שכיהן כראש הממשלה, שר ביטחון ורמטכ"ל

לאחר סבב הלחימה הקצר בדרום כבר יש סקר שבודק את המנצחים והמפסידים. מתברר שלמרות הביקורת בימין על התגובה "הרפה" של צה"ל מתברר שהציבור מרוצה מהתנהלות ראש הממשלה בנימין נתניהו ושר הביטחון אביגדור ליברמן שניהלו את המערכה לבדם ומידרו את יתר שר הקבינט שעודכנו רק לאחר הפסקת באש בישיבת קבינט קצרה שהתקיימה ברביעי בערב.

על פי סקר שפורסם הבוקר בעיתון 'מעריב' ונערך על ידי מכון סמית עולה כי לו הבחירות היו מתקיימות היום הליכוד בראשות ראש הממשלה בנימין נתניהו תזכה ל34 מנדטים. ישראל ביתנו בראשות שר הביטחון אביגדור ליברמן זוכה על פי הסקר ל-8 מנדטים.

יש עתיד עדיין המפלגה השניה בגודלה אך ממשיכה להיחלש לעומת סקרים קודמים ומקבלת על פי הסקר 17 מנדטים. המחנה הציוני בראשות אבי גבאי ממשיכה לדשדש עם 11 מנדטים על פי הסקר. הרשימה הערבית המשותפת מקבלת 12 מנדטים.

הבית היהודי בראשות שר החינוך נפתלי בנט מקבלת בסקר 9 מנדטים, 'כולנו' בראשות השר כחלון – 7 מנדטים ומרצ עם 6 מנדטים. המפלגה בראשות ח"כ אורלי לוי אבקסיס מקבלת על פי הסקר 5 מנדטים.

בגזרת המפלגות החרדיות: יהדות התורה עם שישה מנדטים ושס עם חמישה.

על רקע סבב הלחימה האחרון בדרום נשאלו עוד הנסקרים על שביעות רצונם מתפקוד ראש הממשלה ושר הביטחון ו58% השיבו כי הם מאוד מרוצים או די מרוצים מהתנהלות השניים, לעומת 42% שאינם מרוצים.

על פי הסקר 21% מהציבור רואים את אביגדור ליברמן כמועמד המתאים ביותר לכהן בתפקיד שר הביטחון. אחריו משה בוגי יעלון עם 17%, נפתלי בנט עם 11%, ראש הממשלה, שר הביטחון והרמטכ"ל לשעבר אהוד ברק הינו המועמד המתאים ביותר לתפקיד בעיני 7% בלבד מהציבור הישראלי למרות התפקידים בהם כיהן.