צילום: נתי שוחט, פלאש 90

3 יירוטים ו-15 יעדי טרור שהותקפו: סיכום הלילה הסוער בדרום

ארבע רקטות נורו הלילה לעבר ישראל, 3 ייורטו ואחת נפלה בשטח פתוח. אזעקות הופעלו במהלך הלילה במועצות האזוריות אשכול, שער הנגב, שדות נגב, חוף אשקלון, לכיש ובעיר שדרות • צה"ל תקף הלילה והבוקר עמדות חמאס ברצועה • כל העדכונים

(עדכון אחרון 10:45)

‏פצצת מרגמה שנורתה מרצועת עזה אותרה בשטח חקלאי סמוך לקיבוץ נירים. מדובר על פצצה שנורתה במסגרת המטח של עליו דיווחנו בשעה 03:15 לפנות בוקר.

כוח צהל זיהה הבוקר חשוד אשר ניסה לחצות את גדר המערכת בצפון רצועת עזה. הוא נעצר סמוך לגדר והועבר לתחקור כוחות הביטחון. על החשוד לא נתפס נשק.

קודם לכן מסר דובר צה"ל כי צה"ל תקף הבוקר באמצעות מטוסי קרב חמישה יעדי טרור במתחם צבאי השייך לכוח הימי של ארגון הטרור חמאס בצפון רצועת עזה. מדובר בתקיפה נוספת הלילה של צה"ל כנגד מטרות טרור של ארגון הטרור חמאס.

מדובר צה"ל נמסר עוד כי התקיפה בוצעה בתגובה לירי תלול מסלול שבוצע במהלך הלילה משטח רצועת עזה לעבר שטח הארץ. וכן לאירועי הטרור שהוביל ואפשר ארגון הטרור חמאס במהלך סוף השבוע.

ראש המועצה האזורית אשכול גדי ירקוני אמר הבוקר בראיון ל'גלי צה"ל' כי "ההנחיה של צה"ל מהבוקר – שיגרה מלאה. מניחים שלא יהיו עוד אזעקות".

‏ב'כאן חדשות' דווח כי לאחר הערכת מצב שהתקיימה הבוקר, ניתנה לתושבי עוטף עזה הנחיה להמשיך בשיגרה כרגיל. עם זאת רכזי הביטחון ביישובים יסיירו בין תחנות ההסעה להשגחה נוספת .

במהלך הלילה בוצעו מספר שיגורים לעבר ישראל: בשעה 3:15 הופעלה אזעקת צבע אדום במועצות האזוריות שער הנגב ושדות נגב. מדובר צה"ל נמסר כי זוהה שיגור אחד משטח רצועת עזה לשטח ישראל, על פי דיווחים ככל הנראה מדובר בנפילת רקטה בשטח פתוח.

בשעה 2:44 הופעלה אזעקת צבע אדום במועצות האזורית שער הנגב, חוף אשקלון ולכיש. מדובר צה"ל נמסר כי זוהה שיגור אחד משטח רצועת עזה לשטח ישראל. השיגור יורט על-ידי סוללת כיפת ברזל.

קודם לכן, בשעה 1:17 הופעלה אזעקת צבע אדום בישובים רעים וכיסופים במועצה האזורית אשכול. מדובר צה"ל נמסר כי זוהה שיגור אחד משטח רצועת עזה לשטח ישראל. השיגור יורט על-ידי סוללת כיפת ברזל.

גם בשעה 0:40 הופעלו אזעקות צבע אדום בעיר שדרות ובישובים במועצה אזורית שער הנגב. מדובר צה"ל נמסר כי זוהה שיגור אחד משטח רצועת עזה לשטח ישראל. השיגור יורט על-ידי מערכת כיפת ברזל.

הישובים בהם הופעלו האזעקות הלילה.

בתוך כך, מוקדם יותר (בסביבות השעה 11:30) צהל תקף באמצעות מטוסי קרב עשרה יעדי טרור בשלושה מתחמים של ארגון הטרור חמאס ברצועת עזה. בין היעדים הותקפו שני אתרים לייצור ולאחסון אמצעי לחימה וכן מתחם צבאי.

דובר צה"ל מסר כי התקיפה בוצעה בתגובה לירי הרקטות ולאירועי הטרור שהוביל ואפשר ארגון הטרור חמאס במהלך סוף השבוע, ובהם השלכת רימון ומטענים, ניסיונות לפריצת הגדר, פגיעה בתשתיות ביטחונית ושריפת שטחים בשטח ישראל על ידי עפיפוני ובלוני תבערה.

בשעה 19:50 (סמוך לצאת השבת) הופר השקט בעוטף עזה כשאזעקת צבע אדום הופעלה שלוש פעמים ביישובים בעוטף, זאת בעקבות זיהוי שני שיגורים משטח רצועת עזה לישראל. שיגור אחד יורט על-ידי מערכת כיפת ברזל והשני נפל ככל הנראה בשטח רצועת עזה. לא דווח על נפגעים או על נזק.

לדברי דובר צה"ל "אירועי סוף השבוע הם המשך לניסיונות חוזרים ונשנים שמוביל ארגון הטרור חמאס להפוך את מרחב הגדר מעל ומתחת לקרקע לאזור לחימה, לבצע פיגועי טרור, לפגוע בתשתיות ביטחוניות ולסכן את חייהם של אזרחי ישראל וחיילי צה״ל. צה"ל רואה בחומרה רבה את המשך ניסיונות אלו, נחוש להמשיך ולממש את משימות ההגנה ולהבטיח ביטחון לאזרחי ישראל וערוך לממש משימה זו ככל שיידרש".

בצה"ל הדגישו את אחריותו של ארגון הטרור מאס לאירועים "ארגון הטרור חמאס הוא האחראי הבלעדי למתרחש ברצועת עזה וממנה. אם בחירתו היא להוסיף ולפעול בדרך הטרור במקום לפתור את מצוקותיהם של תושבי עזה הוא ימשיך לשלם על כך מחיר כבד שילך ויגבר כלל שיידרש".

אתמול אמר ראש המועצה האזורית אשכול, גדי ירקוני, כי "אירועי השבוע החולף באשכול אינם עונים להגדרה של ׳שקט׳. לא נהיה מוכנים למציאות של ירי ספוראדי לשטחנו".

עוד אמר ירקוני כי "אנו נמצאים בקשר שוטף עם הצבא ובהערכות המצב האחרונות אין שינוי בהנחיות לתושבים. עודכנו על ידי הצבא שכיפת ברזל נפרסה במרחב המועצה ומהווה נדבך חדש נוסף ומשמעותי מבחינתנו להגנה עליינו. הוכחה לכך הוא היירוט המוצלח הערב של הרקטה על ידי כיפת ברזל. אנו סומכים על צה״ל שידע לקבל את ההחלטות הנכונות יחד עם הדרג המדיני להחזרת השקט לטווח הארוך".

השקט הופר: שוב ירי לעבר ישראל; צה"ל תקף ברצועה

5 תגובות

צה"ל נמושות בושה. ככה נלחמים? מה הבעיה להכנס לתוך עזה עם 200000 חיילים וקצינים? מה אתם פחדנים? כמו שאול המלך שחס על המחבלים?

בראש ובראשונה סמוך על הקב"ה!!

הם רק עשו הפסקת אש כדי שנוכל לתקן להם את הספקת החשמל

יעד אחד עשרים יעדים
הכל קישקוש מוחלט
אם יש הרתעה אין טילים

הרמתי דגל לבן
חברת חשמל היא היחידה שיכולה להכניע את החמאס!
כל הכבוד לחברת חשמל! בראבו!
גרמו להם לעשות פסק זמן!
(ואתם רציתם להפריט את החשמל מחברת החשמל! מה ההיינו עושים בלעדיהם??)

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן