דו"ח ועדת נסים יקבר? חברי הכנסת החרדים מצטרפים לשלילה המוחלטת של הדו"ח וההמלצות שגיבש השר לשעבר משה נסים בנושא הגיור. "מערך הגיור הממשלתי - פיקציה שנועדה לשרת קבוצה קטנה של רפורמים ועסקנים"

חברי הכנסת החרדים מצטרפים למתקפה של הרבנות הראשית לישראל נגד מסקנות דו"ח ועדת נסים שהוגשו היום לרה"מ. "היהדות היא לא דת מסיונרית. להיכנס לעם ישראל יש קושי, ויש דרך, על פיה ניתן להיכנס. הנסיונות לפרק את המסגרת הזאת דרך חוקים, ועדות או תקנות לא יקרו, אנו לא נסכים להם בשום אופן. הסטטוס קוו צריך להישמר, נושא הגיור מלווה אותנו מאז היותנו לעם, זה לא נושא חרדי אלא נוגע ליסודו של העם, ולא נאפשר כל שינוי בנושא הזה. לא תהיה הפרה של הסטטוס קוו", אמר ח"כ משה גפני.

ח"כ ישראל אייכלר: "אין שום צורך בגיורים פיקטיביים במדינת ישראל. משקיעים סכומי עתק ללא צורך. הכל זו פיקציה שנועדה לשרת קבוצה קטנה של רפורמים ועסקנים שמתפרנסים מכל המערך הזה. מי שרוצה להתגייר גיור אמיתי יש בתי דין רבניים והם יקבלו אותו באהבה גדולה. הגויים כבר הבינו שאין להם שום צורך בגיור פיקטיבי. זכאי חוק השבות כבר מקבלים ממילא את כל הזכויות ואין להם שום צורך "להתגייר"".

לדבריו, "כל עוד יהדות התורה בקואליציה, תוכנית הגיור של משה ניסים לא תעלה לדיון בממשלה. עלינו לחזור ולשנן: גר שרוצה לקבל על עצמו עול תורה ומצוות עליו לפנות לבתי הדין הרבניים. נשמור על כרם בית ישראל על ידי טהרת היוחסין. שום המלצה ושום דו"ח לא ישנו את ההלכה הפסוקה מדור דור".

יו"ר סיעת ש"ס בכנסת, ח"כ יואב בן צור: "אני מתנגד באופן חד משמעי להמלצות, מדובר במתווה רע ליהדות ורע למדינת ישראל, שייתן הכשר לתהליכי גיור שלא על פי ההלכה, הנובעים ע"פ רוב מאינטרסים בעייתיים ומסוכנים".​

מאוחדים נגד חוק הגיור: עשרות רבנים חרדים ודתיים בקריאה משותפת • צפו