משרד המשפטים קבע: השר אלקין יוכל להמשיך בתפקידו

לאחר שעלו הדרישות להורות על הפסקת כהונתו של זאב אלקין כשר לענייני ירושלים, זאת בעקבות התמודדותו על ראשות הבירה, החליט משרד המשפטים לקבל את עמדתו של אלקין והבהירו כי בניגוד לפרסומים אלקין יוכל להמשיך בתפקידו

 • כשלבן שלך יהיה טוב, לך תהיה נחת: הרישום בישיבה שמשנה חיים בעיצומו!

  תוכן מקודם

 • הרבו רחמים: אם לששה ילדים במצק קריטי

  תוכן מקודם

 • גרמניה: הסכים לנתח יהודייה וחזר בו

  תוכן מקודם

 • האלמנה לקוית שמיעה ו4 הילדים נותרו ללא משען ומשענה

  תוכן מקודם

ניצחון בקרב שלפני המלחמה: לאחר שעלו הדרישות להורות על הפסקת כהונתו של השר לענייני ירושלים זאב אלקין, זאת בעקבות התמודדותו על ראשות הבירה, החליט משרד המשפטים לקבל את עמדתו של אלקין. במשרד הבהירו כי בניגוד לפרסומים מוטעים בתקשורת, השר אלקין יוכל להמשיך בתפקידו ולא יצטרך להתפטר מכהונתו כשר לענייני ירושלים.

לאחר הכרזתו של השר אלקין כי בכוונתו לרוץ לראשות העיר ירושלים, הוא פנה ביוזמתו למשנה ליועמ"ש דינה זילבר, על מנת לסכם כיצד לפעול על פי חוק במהלך הקמפיין. השניים נפגשו היום (ראשון), ביחד עם היועצים המשפטיים של שני המשרדים ונציגים נוספים של משרד המשפטים. המשנה זילבר דחתה גם היא על הסף את הפרסומים האחרונים בדבר הצורך בהתפטרות השר אלקין, וקיבלה את עמדתו של השר הטוען כי הוא יוכל להמשיך ולכהן כשר ירושלים והמורשת, תוך התחשבות במגבלות רגילות שחלות בתקופות הבחירות לכנסת או לרשויות מקומיות. עוד סוכם בפגישה כי בתקופה הקרובה המגבלות יסוכמו בצורה פרטנית בין היועצים המשפטיים של המשרדים, משרד המשפטים והשר.

מלשכת השר אלקין נמסר: "לאחר הכרזתו כי ירוץ לראשות העיר ירושלים פנה השר אלקין ביוזמתו עוד ביום חמישי שעבר למשנה ליועמ"ש דינה זילבר על מנת לסכם כיצד לפעול על פי חוק במהלך הקמפיין. השניים נועדו היום לבקשת השר יחד עם היועצים המשפטיים של שני המשרדים ונציגים נוספים של משרד המשפטים.

לאחר שהודיע השר זאב אלקין ביום חמישי האחרון על הצטרפותו למירוץ לראשות עיריית ירושלים, התעוררה בעיה עם תפקידו כראש המשרד לענייני ירושלים, דבר שלפי משפטנים עלול ליצור "ניגוד עניינים מובהק". בעוד אלקין ינהל קמפיין בחירות לראשות העיר, המשרד בראשותו אמור לפעול ללא השפעה מצד גורמים פוליטים ובהקשר למירוץ רווי הכותרות.

מוקדם יותר היום פנה ח"כ נחמן שי ליועמ"ש בדרישה להורות על הפסקת כהונתו של זאב אלקין כשר לענייני ירושלים בעקבות הודעתו של האחרון על התמודדות לתפקיד ראשות עיריית ירושלים. במכתב ששיגר היום ליועץ המשפטי לממשלה, ביקש ח"כ שי, המועמד בעצמו לראשות העירייה, שיורה בדחיפות על הפסקת כהונתו של אלקין כשר לענייניי ירושלים

"לא יעלה על הדעת כי שר הנושא בתפקיד ממלכתי הנוגע ישירות לעיר בה הוא מתכוון להתמודד, יקיים פעילות פוליטית ישירה במסגרת תפקידו בממשלה. 'כשר הממונה על ירושלים מטעם ממשלת ישראל השר אלקין מצוי במוקד השפעה משמעותי אשר משליך באופן ישיר על עתידו במסע הבחירות לראשות העיר. מדובר ניגוד עניינים מובהק", טען ח"כ שי במכתבו ליועמ"ש.

ח"כ נחמן שי ליועמ"ש: הפסק את כהונתו של אלקין כשר לענייני ירושלים

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן