ראש הממשלה בנימין נתניהו ייצא מחר לסבב פגישות מדיניות באירופה. רה"מ נתניהו ייפגש עם קנצלרית גרמניה אנגלה מרקל, נשיא צרפת עמנואל מקרון ועם ראש ממשלת בריטניה תרזה מיי. "אדון איתם על ההתפתחויות באזור, הדגש יהיה על איראן"

ראש הממשלה בנימין נתניהו ימריא מחר לסבב פגישות מדיניות בברלין, פריז ולונדון. ביום שני ייפגש נתניהו עם קנצלרית גרמניה אנגלה מרקל, בשלישי עם נשיא צרפת עמנואל מקרון וביום רביעי עם ראש ממשלת בריטניה תרזה מיי. בלונדון ייפגש ראש הממשלה גם עם שר החוץ של בריטניה בוריס ג'ונסון ועם חברי פרלמנט בריטים.

נתניהו צפוי לשוחח עם המנהיגים על מניעת התחמשותה של איראן בנשק גרעיני, על התפשטות התוקפנות האיראנית ועל ההתפתחויות האחרונות באזור. כמו כן, ידונו בהמשך קידום שיתופי פעולה בתחומים שונים.

בביקור בפריז, שתתף נתניהו יחד עם הנשיא מקרון באירוע לכבוד שנת ה-70 למדינת ישראל ופתיחת "העונות המצטלבות" ישראל-צרפת. במסגרת "העונות המצטלבות", יתקיימו כ-300 אירועים בשתי המדינות במגוון תחומים כגון: מדע וחדשנות, אמנות, מוזיקה, קולינריה, אקדמיה, כלכלה ותאטרון. כמו כן, רה"מ נתניהו ישתתף באירוע כלכלי, בהזמנת שר האוצר של צרפת עם ראשי חברות בכירים במשק הצרפתי, וכן ייפגש עם ראשי הקהילה היהודית בצרפת.

הבוקר אמר ראש הממשלה בפתח ישיבת הממשלה כי "מחר אני אצא לאירופה לפגישה עם שלושה מנהיגים מרכזיים: אנגלה מרקל, עמנואל מקרון ותרזה מיי. אני אדון איתם על ההתפתחויות באזור, אבל הדגש יהיה על איראן, קודם כל, על המשך בלימת תוכנית הגרעין של איראן. אני כמובן אחדד אמת שאינה משתנה: ישראל לא תאפשר לאיראן להשיג נשק גרעיני".

"הדבר השני הוא בלימת תוכניות ההתפשטות והתוקפנות של איראן ברחבי המזרח התיכון ובראש ובראשונה בסוריה. גם כאן אעמוד על עיקרון יסודי: ישראל שומרת ותמשיך לשמור על חופש הפעולה שלה נגד ההתבססות הצבאית האיראנית בכל שטח שהוא בסוריה".