שני מחבלים חמושים בגרזן ניסו לחדור הבוקר מרצועת עזה לישראל. כוח של צה"ל שהבחין בהם שעה שפגעו בגדר המערכת, ירה לכיוונם. אחד המחבלים נהרג במקום ואילו חברו הצליח להימלט חזרה לשטח הרצועה

נמשכת המתיחות בדרום: שני מחבלים הגיעו הבוקר לאזור גדר המערכת, חיבלו בה וניסו לחדור לישראל כשהם נושאים גרזן. כוח של צה"ל הבחין במתרחש ופתח באש לעבר המחבלים.

כתוצאה מהירי נהרג אחד המחבלים, ואילו חברו הצליח להימלט חזרה לשטח הרצועה.

בתמונה: הגרזן שנשאו עמם המחבלים. צילום: דובר צה"ל/strong>


בוידאו: להבות ענק שנגרמו בשל טרור העפיפונים, אתמול. צילום: גור דוד – רדיו דרום

בתוך כך, בצל התגברות טרור העפיפונים נערך צה"ל בכוחות מתוגברים לקראת אירועי "יום הנכסה", המסמל את תבוסת צבאות ערב במלחמת ששת הימים, שיצוין מחר. בעזה מבטיחים לחדש את הצעדות ההמוניות באזור הגדר, כשגם ביו"ש קיים פוטנציאל לאירועים אלימים.

ההערכות הן שבצה"ל ינסו להמשיך במדיניות של היעדר הרוגים בצד הפלסטיני, אך בכל הקשור ליד הקשה כלפי פלסטינים המתקרבים לגדר – לא צפוי שינוי.

כזכור, אמש נחשף כי הסיבה לכך שהתקיפות הרבות של חיל האוויר ברצועת עזה מסתיימות ללא הרוגים נעוצה במדיניות שנקבעה מראש. "בצבא לא מעוניינים לגרום להרג רב שעלול רק להתסיס יותר את השטח. בשל כך, נוקטים בצבא בתרגולת "הקש בגג" בעת ההפצצות ברצועת עזה. על פי התרגולת, לפני שהיעד מופצץ, נשלחת פצצה ראשונה עם ראש קרבי קטן וריק מחומר נפץ שפוגעת בגג הבניין ולמעשה מתריעה בפני הדיירים כי המקום הולך להיפגע. רק לאחר מכן, כשלאנשים בזירה הייתה הזדמנות לברוח מטיל חיל האוויר את הפצצה האמתית שמורידה את הבניין וכך למעשה נמנעים הרוגים בצד השני", כפי שמסביר הפרשן הצבאי ניר דבורי.

הסיבה: רצן להימנע מהתססת השטח הבוער בלאו הכי. האם מחר יחזרו האירועים האלימים בהם מצאו את מותם עשרות מחבלים פלסטינים על גדר המערכת? בצה"ל מקווים שהתשובה תהיה שלילית, אך נערכים גם לתרחיש הפוך.

צפו: בצה"ל מסכמים 8 שבועות של טרור על הגדר

טרור העפיפונים עולה מדרגה: עפיפון שנשא מטען חבלה אותר סמוך לגדר